Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

A sebezhetetlen (2000)

Unbreakable

csd   2020. 12. 11.

M. Night Shyamalan aranykora

Kétségtelen, hogy A sebezhetetlen a trilógia legerősebb darabja, nem csupán újdonságerejével volt képes nagyot dobbantani, illetve nem csupán M. Night Shyamalan rendezői formanyelve miatt annyira ikonikus. Ha belegondolok, egyike azon kevés "szuperhősfilmnek", amelyek ennek a motívumát újra is gondolja, ráadásul mindezt egy olyan időszakban, amikor a szuperhősfilmek egyáltalán nem élték a reneszánszukat.

Kóborló   2019. 08. 17.

Egy szuperhős nem mindennapi születése

Rengeteget hallottam már erről a filmről, mégis valahogy eddig mindig elnapoltam a megtekintését, mert valahol azt éreztem, hogy kissé túlzó volt azon vélemények száma, ahol annyira dicsérték eme alkotást. Viszont kijelenthetem, hogy igenis tévedtem ... teljes kritika»

mamiéstöti2   2018. 12. 06.

Alapfilm. Hiába sorolják szuperhősös film kategóriába, én nem tartom annak. Egyszerűen a hangulata, a mondanivalója, a színészi játékok, szóval minden passzol.

Deku   2017. 12. 10.

Annyira oda voltam ettől a filmtől, hogy egymás után képes voltam háromszor is megtekinteni. Nagyon izgalmas eredeti történet. Ritka tökéletes alkotás és szemet gyönyörködtető.

ArpiHajdu és Réci   2017. 05. 02.

Különleges szuperhősfilm

Megmondom őszintén, én nem vagyok nagy rajongója a szuperhős filmeknek, pláne azóta, hogy napjainkban éves szinten tucatszámra árasztják el a mozitermeket az ilyen-olyan szuperhősök. A sebezhetetlenben viszont éppen az tetszett, hogy bár szuperhős fi... teljes kritika»

HercegPeter   2018. 08. 23.

Az Összetörve miatt néztem újra, hogy a közelgő közös folytatásra, a Glass-ra képben legyek mindennel és azt kell mondanom, hogy az a film nem lett olyan jó, mint ez. De azért várom az új filmet, jó előérzetem van vele kapcsolatban. Nem egy klassziku... több»

Thibo84   2016. 06. 14.

Az előttem felszólalok már mindent elmondtak a filmről, így én is csak dicsérni tudom. Egy zseniális alkotás.

Amikor a film elején Elijah édesanyja megajándékozza a fiát egy képregénnyel, egy valós képregényt adott neki, méghozzá az Action Comics azon darabját, amelyben első alkalommal találkozhatunk Superman karakterével.

(Kóborló )

Az Elijah édesanyját alakító színésznő, Charlayne Woodard a való életben 5 évvel fiatalabb, mint az Elijah-t alakító Samuel L. Jackson.

(Kóborló )

248,1 millió dollár összbevételt produkált a film.

(LionelMessi10)

A film költségvetése 75 millió dollár volt.

(LionelMessi10)

Quentin Tarantino 2009-ben úgy nyilatkozott, hogy A sebezhetetlen az egyike azon kedvenc filmjeinek, amelyet 1992 óta készítettek (vagyis, amióta Tarantino is rendez játékfilmet).

A film ötletét Shyamalan a Hatodik érzék készítése során találta ki.

A stadion, ahol David Dunn dolgozik, az a valóságban a Franklin Field at the University of Pennsylvanián található. Ez az állam legrégebbi stadionja, s itt alkalmaztak először elektromos eredményjelzőt.

A sebezhetetlen volt Bruce Willis és Samuel L. Jackson negyedik közös produkciója (korábban a Haláli fegyverben, a Ponyvaregényben és a Die Hard - Az élet mindig drágában dolgoztak együtt).

Julianne Moore-nak felajánlották Audrey Dunn szerepét, ám a színésznő dobta a lehetőséget a Hannibal című film kedvéért (ott ő alakította Clarice Starlinget).

Rendezői cameo: M. Night Shyamalan egy drogdílert alakít a stadionban, akit David Dunn meg is motoz.

A sebezhetetlen legnagyobb erőssége, hogy remekül adagolja a különleges, már-már természetfelettinek tűnő jelenségek kibontakozását egy hétköznapi, reális világban. 8/10 több»