Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Anya Taylor-Joy
M. Night Shyamalan
Bruce Willis

Shelby07   2020. 03. 26.

Mint ahogy az előző része, ez is elég beteg film. Persze ennek pont ez a lényege.. Viszont ahhoz hogy az ember megértse, látnia kell hozzá az előző részt (Széttörve), illetve az ehhez kapcsolódó filmeket. Ebből áll össze a főszereplők története akik ... több»

Lester69   2019. 01. 20.

Az Üveg megsebzi a Sebezhetetlent.

Eléggé kesernyés szájízzel jöttem ki a moziból. Valószínűleg csak az általam állított hatalmas elvárások és a magas hype miatt, de csalódásként éltem meg az Üveget. Számomra a Sebezhetetlen a mindenkori "szuperhős-film." Misztikus, emberi, nagy csava... teljes kritika»

Orosz István   2019. 01. 19.

Nagyon jó lett!

Szerintem nagyon jó lett, ez a film megint bebizonyította hogy a kritikusok véleményére nem érdemes adni. A két filmből lett egy nagyon jó harmadik film. Én csak ajánlani tudom.

GedyPapa   2019. 07. 10.

Jó,de...

Vártam már nagyon, hogy megjelenjen a trilógiává bővült sorozat 3. része, mert a Széttörve engem nagyon megvett (köszönhetően James McAvoy zsenialitásának). A várakozásomért cserébe kaptam egy jó filmet, ami mindig azzal folytatódik, hogy de... Jó, de... jobban ki lehetett volna bontani a kapcsolatokat. Jó, de... én azért a trailer alapján több akciót és durvaságot vártam volna. Jó, de...akkor hogyan tovább? Jó, de... Alapvetően tehát megérdemel 4 csillagot, mert hozta a kötelezőt, DE többet ki lehetett volna hozni belőle.

7ETEDIK   2019. 01. 22.

Az előzetes megint alaposan átverte a nagyérdeműt. Azt sugallta, egy cselekményekben és brutalításban gazdag elegyet kapunk, ahol a három szuperhős képességekkel felruházott pali majd jól egymásnak feszül. Arra, hogy végre egy képen láthassuk őket, h... több»

indingo   2019. 04. 14.

Kifejezetten vontatottnak és helyenként unalmasnak éreztem. A története nem állt össze, pedig az ilyen típusú filmeket nagyon bírom.

Thibo84   2019. 01. 18.

Olvastam a filmről rossz és jó kritikákat, én az utóbbiak táborához tartozom, akiknek tetszett, bár úgy jöttem ki a moziteremből, hogy úgy éreztem magam, mint aki egy érzelmi hullámvasútra ült fel. Hogy, miért? Azt nem akarom lelőni előre. Számomra, ... több»

A film összbevétele 246 908 596 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 273 471 189 forintot termelt.

M. Night Shyamalan nem csupán kreatív munkát tett bele a trilógiába, hanem komolyabb összegeket is, ugyanis részben ő finanszírozta legyártásukat. A direktor, a saját bevallása szerint, még a saját házára is jelzálogot vett fel a projekt megvalósulásához.

(Thibo84)

Samuel L. Jackson egy interjúban elmondta, hogy James McAvoy alakítása, ahogy az egyik szerepből pillanatok alatt egy másikba ugrik, teljes mértékben lenyűgözte.

Az Üveg a 2000-ben A sebezhetetlennel indított trilógia harmadik része.

Az Üveg M. Night Shyamalan első olyan filmje, melyet mögött két nagy múltú és jelentős filmstúdió áll, a Universal és a Touchstone, utóbbi a Walt Disney tulajdona.

A filmben James McAvoy 21 különböző karaktert (személyiséget) ölt magára, míg a Széttörvé-ben 'mindössze' hetet formált meg.

2016 szeptemberében a Széttörve (Split) utolsó snittjével körvonalazódott, hogy az indiai származású, amerikai rendező-író M. Night Shyamalan szuperhős-univerzumot épít a 2000-ben megjelent A sebezhetetlen (Unbreakable) köré. Akkor azt hittük, hogy a műfaj végre kap egy frissítő beöntést. Azt hittük, végre jön valami egyedi, ami komolyabban vehető, mint az MCU harsány világa, hogy végre megjelenik egy valódi, stabil lábakon álló, üzenetteljes szuperhős-univerzum, ami nem olyan pszeudo-realista, mint például a DC-moziverzum. A trilógia záróakkordja, az Üveg azonban átlátszó és törékeny lett. több»

A játékidő utolsó harmadára kellőképpen felpörögnek az események ahhoz, hogy a film megmeneküljön a teljes kudarctól. Ugyanakkor a szokásosnak nevezhető filmvégi duplacsavar ezúttal túltoltnak és feleslegesnek bizonyult. Ahogy igazából ez az alkotás is ebben a formában. Nem nézhetetlen, de a többség biztos nem erre a végeredményre várt. Megvan az év első nagy csalódása, sajnos. több»

M. Night Shyamalan egy életműre teszi fel a koronát az Üveg (Glass, 2019) című filmmel. Nem ez a legsikerültebb filmje, de mindazt, amiért lehet szeretni, remekül sűríti össze szuperhős-trilógiájának utolsó részében. több»