Forráskód

Source Code

Vera Farmiga
Vera Farmiga
Jeffrey Wright

Egy féktelenül száguldó vonatszerelvényen tér magához Colter Stevens százados, de képtelen felidézni, hogyan került oda. Egy számára ismeretlen nő, Christina ül vele szemben, aki viszont pontosan tudja, kicsoda ő. A százados a tükörbe nézve egy idegen arcát látja, az igazolványai más nevére… Több

Rendező: Duncan Jones
Író: Ben Ripley
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2011.04.21. | Netflix (2023.10.15.)

2023.01.17 Erik Csok

Elgondolkodtató, mondanivalóval rendelkező, agyalós film

Nem rajongok az időhurkos filmekért, és nem is szoktak igazán tetszeni. Ezt a filmet is már láttam egyszer régen, és ez sem tetszett akkor. Most úgy voltam vele hogy adok neki még egy esélyt, és az eredmény még engem is meglepett. Mert most tetszett, és azt mondhatom, hogy nem egy rossz film. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy megértettem 100%-ra, mert nem. Sőt a film után elég sokan gondolkodtam, hogy mi is történt, mert tényleg agyalni kell rajta. És szerintem van üzenete, át akar adni valami olyat, amit az ember először nem vesz észre, de utána, ha észre veszi, rájön, hogy ez tényleg így van. Nem lesz a kedvencem Gyllenhaaltól, de nem egy rossz filmje. Ja, és Michelle Monaghan pedig gyönyörű ebben a filmben.

Nem érintett meg, mert nem értettem az értelmét és logikáját. Gyenge és ötlettelen, ráadásul nagyon gyér színészi játékokkal fűszerezve.

2016.01.25 szaka123

Duncan Jonesra érdemes odafigyelni. Jó filmeket készít, nem mellesleg David Bowie fia. Ez is egy jó film lett. Tetszenek az idővel játszó, párhuzamos valóságot kereső filmek! Jake már sok filmben bizonyított, ebben is nagyot alakít. Aki szereti a sci-fit, az mindenképpen nézze meg! :)

2021.11.16 Dorkateo

Szeretem az időhurokfilmeket. Kíváncsi vagyok a rendezőkre, hogyan oldják meg a történeteket. Itt egy újabb változatot láthattunk, számomra nagyon élvezhető formában. Nem lényeges a technika, hogyan kerül egy tudat más ember testébe, a fontos az, aho... Több

2017.07.16 indingo

Szeretem az időutazós filmeket, de az olyanok, ahol mindig ugyanarra az időpontra ugranak vissza és kezdődik minden előlről az valahogy idegesít. Ezzel is így voltam

Jake Gyllenhaal hamarabb benne volt a projektben, mint Duncan Jones. Miután látta a Hold (2009) című filmet, az ő javaslatára kapta meg Jones a rendezői széket. Szerző: SódóGA

Eredetileg egy valódi vasútállomást akartak a vonatos jelenetekhez, de a helyszín megváltoztatta a feltételeit az utolsó pillanatban. Így kénytelenek voltak kitalálni egy alternatív megoldást, végül felépítettek egy ál-vasútállomást egy parkolóban. A fehér kocsi sem készült el, azt CGI technológiával alkották meg, így csak a csillagok és a csíkok voltak valódiak. Ugyan a történet Chicagóban játszódik, a film legnagyobb részét Montreálban forgatták. Szerző: SódóGA

A Forráskódot alkotó egység katonai kódneve Beleaguered Castle, ami egyúttal egy pasziánsz játék neve.Szerző: SódóGA

Vera Farmiga úgy vállalta el a szerepet, hogy épp terhessége elején volt 2010 februárjában. Viszont azt is tudta, hogy így tíz hónapon keresztül nem fog tudni majd dolgozni. A forgatás számára csak 10 napot vett igénybe. Szerző: SódóGA