V mint vérbosszú (2005)

V for Vendetta

JRD   2022. 03. 14.

Emlékeztetett az 1984-re...

Egy jó képregény jó adaptációja. Van mondanivalója. Van stílusa. Van előre látható vége is. Egy alternatív Londonban játszódó történet, ahol egy mindent uraló és felügyelő hatalom ellen fellép egy álarcos idegen. Nézd meg! Mindenképp! Filmre fel, és jó szórakozást!

Sabnock Sanatory   2019. 08. 26.

Jó film,ki sem néztem volna belőle.nagyon komoly mondanivalója van,fantasztikusak a színészek,és a történet is lebilincselő.Mindenképpen ajánlott mindenkinek megnézni.

Thibo84   2016. 06. 26.

Zseniális szereplő válogatás, akárcsak a történet. Nem tudok rá rosszat mondani.

Deku   2017. 07. 17.

Eleinte nem volt kedvem belepillantani sem a filmbe mert úgy éreztem ez nem az én stílusom. De tévedtem. Nagyon is sok fontos dologról beszél a film. Egyszer mindenképp muszáj megnézni.

rbernadett   2015. 05. 13.

Nagyon sokáig nem néztem meg ezt a filmet, mert azt gondoltam, hogy ez is egy szuperhősös film, ami arról szól, hogy jön a maszkos ember, aki rendet teremt valami megalomániás által sakkban tartott városban. Aztán egyszer valahogy kifogtam a tv-ben é... több»

dailyfilmsan   2018. 09. 20.

Nem volt rossz a film. Őszintén nem vártam tőle sokat csak az érdekelt ahogyan megfosztják Natalie Portman-t a hajától. De ahogyan az lenni szokott amitől nem vársz sokat attól kapod a legtöbbet. Jó volt nézhető volt egy érdekes társadalomkritikát ny... több»

HE7EDIK   2018. 09. 06.

Zseniális film hihetetlen jó rendezéssel, ami nagyszerűen bemutatja a hatalom működését, hívják azt akárhogy. Gátlástalan, könyörtelen, ha érdeke úgy kívánja bármennyi embert feláldoz, ezt a történelem is igazolta számtalanszor. Azt a maszkot meg már sokszor láthattuk a való életben is, főleg tüntetéseken....

James Purefoy alakította volna V-t, ám a színész (az első hírek szerint) nem bírta elviselni magán a maszkot, s rájött, hogy az arca egy pillanatig nem fog látszódni a filmben. A karaktert így végül Hugo Weaving alakította, aki szintén nem volt kibékülve a maszkkal. Purefoy később már tagadta, hogy ez lett volna a fő indok, amiért dobta a szerepet, indoknak így elegánsan csak kreatív nézetkülönbségeket említett.

Natalie Portman a film kedvéért nemcsak leborotválta a fejét kopaszra, hanem brit akcentussal is megtanult beszélni.

Alan Moore-nak annyira nem tetszett végül az elkészült alkotás, hogy levetette nevét a stáblistáról.

(wintermat)

Natalie Portman nagyon várta, hogy leborotválják a haját,elmondása szerint már régóta megakarta tenni.

(emesejuhasz)

A forgatáson 22000 dominót használtak, amit 200 órán keresztül rakott fel 4 profi dominós.

(emesejuhasz)