V mint vérbosszú

V mint vérbosszú

V for Vendetta
neki
Natalie Portman

A film a nem is olyan távoli jövőben játszódik Angliában, egy diktatúra idején. Az emberek reggetgnek a titkosrendőrségtől, esténként kijárási tilalom van érvényben. Egyik este elkapnak az utcán egy fiatal lányt, Evey-t (Natalie Portman), de egy titokzatos maszkos alak kiszabadítja.… Több

Rendező: James McTeigue
Író: David Lloyd
Forgatókönyvíró: Lily Wachowski, Lana Wachowski
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2006.04.20.

2023.11.07 neki

Van, hogy minden évben megnézem, mindig aktuális a mondanivalója.

2022.03.14 JRD

Emlékeztetett az 1984-re...

Egy jó képregény jó adaptációja. Van mondanivalója. Van stílusa. Van előre látható vége is. Egy alternatív Londonban játszódó történet, ahol egy mindent uraló és felügyelő hatalom ellen fellép egy álarcos idegen. Nézd meg! Mindenképp! Filmre fel, és jó szórakozást!

Jó film,ki sem néztem volna belőle.nagyon komoly mondanivalója van,fantasztikusak a színészek,és a történet is lebilincselő.Mindenképpen ajánlott mindenkinek megnézni.

2016.06.26 Thibo84

Zseniális szereplő válogatás, akárcsak a történet. Nem tudok rá rosszat mondani.

2017.07.17 Deku

Eleinte nem volt kedvem belepillantani sem a filmbe mert úgy éreztem ez nem az én stílusom. De tévedtem. Nagyon is sok fontos dologról beszél a film. Egyszer mindenképp muszáj megnézni.

James Purefoy alakította volna V-t, ám a színész (az első hírek szerint) nem bírta elviselni magán a maszkot, s rájött, hogy az arca egy pillanatig nem fog látszódni a filmben. A karaktert így végül Hugo Weaving alakította, aki szintén nem volt kibékülve a maszkkal. Purefoy később már tagadta, hogy ez lett volna a fő indok, amiért dobta a szerepet, indoknak így elegánsan csak kreatív nézetkülönbségeket említett.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Natalie Portman a film kedvéért nemcsak leborotválta a fejét kopaszra, hanem brit akcentussal is megtanult beszélni.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Alan Moore-nak annyira nem tetszett végül az elkészült alkotás, hogy levetette nevét a stáblistáról.Szerző: wintermat

Natalie Portman nagyon várta, hogy leborotválják a haját,elmondása szerint már régóta megakarta tenni.Szerző: emesejuhasz

Marvel - A megtorló
2017