V mint vérbosszú

V for Vendetta

James Purefoy alakította volna V-t, ám a színész (az első hírek szerint) nem bírta elviselni magán a maszkot, s rájött, hogy az arca egy pillanatig nem fog látszódni a filmben. A karaktert így végül Hugo Weaving alakította, aki szintén nem volt kibékülve a maszkkal. Purefoy később már tagadta, hogy ez lett volna a fő indok, amiért dobta a szerepet, indoknak így elegánsan csak kreatív nézetkülönbségeket említett.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Natalie Portman a film kedvéért nemcsak leborotválta a fejét kopaszra, hanem brit akcentussal is megtanult beszélni.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Alan Moore-nak annyira nem tetszett végül az elkészült alkotás, hogy levetette nevét a stáblistáról.Szerző: wintermat

Natalie Portman nagyon várta, hogy leborotválják a haját,elmondása szerint már régóta megakarta tenni.Szerző: emesejuhasz

A forgatáson 22000 dominót használtak, amit 200 órán keresztül rakott fel 4 profi dominós.Szerző: emesejuhasz

A film összes belső jelenetét Berlinben vették fel.Szerző: dulkap

Az eredeti képregényben V célja az anarchia volt, és nem a szabadság. Alan Moore (a képregény készítője) nagyon kritikus volt, amiért megváltoztatták művének mondanivalóját.Szerző: Beke Gábor

A hagyomány szerint november 5-én (Guy Fawkes napja), a gyerekek pénzt gyűjtenek tűzijátékra, és egy Guy Fawkes bábut készítenek, amelyet éjjel elégetnek.Szerző: Beke Gábor

A film egy jelenetében látható órán a kis és nagymutatók 11:05-kor egy V-t formáznak. A 11:05 utalás november 5-ére, amely Guy Fawkes napja.Szerző: Beke Gábor

V (Hugo Weaving) összes mondatát utólag újra felvették. Bár a készítők elhelyeztek egy mikrofont a maszkban, ez a megoldás nem működött.Szerző: Beke Gábor

A stáb csak éjfél és hajnali fél öt között forgathatott a Brit Parlament közelében és a Towernél, a forgalmat pedig csak négy percre állíthatták le.Szerző: Beke Gábor