Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Szárnyas fejvadász 2049 (2017)

Blade Runner 2049

Mackenzie Davis
Lennie James

helfannn   2020. 12. 16.

Nézhetetlen akciófilm Harrison Ford nélkül a Szárnyas fejvadász 2049

Készítők, ezt nem kéne erőltetni. Az előző fényévekkel jobb volt. Ettől elaludtam, gyenge film, nem ajánlom megnézésre. Kár volt erre sajnos a mozijegy. Ez a fim pazarlás és időpocsékolás. Egy kellemes, ütős, valamint izgalmas 2 órára számítottam, mert hát ugye 2 órás körülbelül ez a film, erre egy hülye gyengeséget kaptam. Nem nézném meg ezt a filmet szívesen újra. Akkor rosszul járnák. Ha újra megnézném, egy borzalmas 2 órát ütnék el, amit egyáltalán nem szeretnék. Az akciójelenetek unalmasak, hamar túl lehet rajtuk esni, Harrison Ford még elmegy, de a többi nem annyira fényes. Láttam a többi embereken, hogy őket se győzte meg annyira ez a film. Hát engem se. Elég bénára lettek megcsinálva az akció-sci-fi jelenetek, szóval sajnos negatív megjegyzéseket kell írnom erről a filmről. Harrison Ford nélkül ezt a filmet nézhetetlennek, borzalmasnak találnám, de azért, mert ő a főszereplő, ugye adok neki csillagot, nem is egyet. De gyenge a film, akkor is, ha Harrison Ford viszi a prímet. Unalmas, konkrétan már az előzetesből lehetett tudni, hogy béna lesz, nem is kicsit. Gyenge film lett nagyon, üres sok helyen, teljesen semmitmondó. Nem ajánlom egyáltalán megnézésre. Egyáltalán nem nyújtott ez a film maradandó élményt számomra, nem fog egyáltalán hiányozni. Az ember tökéletesen dönt, ha kihagyja ezt a filmet, őszintén.

Artemisia   2020. 11. 12.

Vakvágányra terelődött folytatás

Ridley Scott kultfilmje folytatást kapott. Az már eleve intő jel volt, hogy erre mintegy 35 év után, a remake-ek remake-jeinek korában került sor. Az pedig még inkább rossz ómen volt, hogy nem a mesteri Scott fogja elfoglalni a direktori széket. Azza... teljes kritika»

ArpiHajdu és Réci   2017. 10. 24.

Nagyobb volt a füstje, mint a lángja

Mostanában sok film kapcsán kezdem így a véleményemet, de ezúttal sem tudom megállni: szóval az van, hogy nekem ez a film is amolyan „hát nem is tudom”… kategória. Egyrészt örülök, hogy a Szárnyas fejvadász folytatása nemcsak a szemre, hanem az agyr... teljes kritika»

Deku   2017. 12. 08.

Kár érte igazán. Nagyon gyenge lett. Eléggé lehangoló, hogy ennyire érdektelen és szürke filmet össze lehet dobálni. Történetileg nem volt egy veszettül nagy munka ez épp csak egy átlagos szintet ütött meg nálam.

7ETEDIK   2017. 10. 16.

Számítottam rá hogy unalmas és elnyújtott lesz, no de ennyire....cselekmény zéró, színészi játék zéró, végtelen üresjárat. Nem is értettem egy olyan zseniális klasszikushoz, mint ez egyáltalán minek kellett hozzányúlni....gyalázat. Villeneuve a Sicarion kívül eddig csak gyenge filmeket hozott össze!!!

indingo   2018. 03. 25.

Összességében nekem nincs bajom a hosszú filmekkel, ha az tartalmas. Na ez nem ilyen. Indokolatlanul elnyújtottak a jelenetek, amit nem is értek. Túl drága volt a díszlet ezért sokat akarják mutogatni? A történet unalmas nincs rá szebb szó és a látványban sincs semmi különleges.

HercegPeter   2019. 07. 16.

Lehet, hogy bennem van a hiba, de nekem az eredeti film nem tetszett. Ez már egy fokkal jobb volt. Persze érthető, hogy a látvány itt erősebb, de nekem most a történet is jobban bejött. Sokkal egyszerűbb és átláthatóbb. De persze ez sem akkora durran... több»

A film összbevétele 260 512 487 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 209 175 320 forintot termelt. A hazai mozik összesen 139 499 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film trükkjeihez a CGI helyett számos alkalommal kisebb modelleket használtak.

Harrison Ford az egyik jelenet felvétele során tényleg behúzott Ryan Goslingnak, de utóbbi végig a szerepben maradt.

A Blade Runner 2049 nem egy rövid film a maga 164 percével, de eredetileg 4 órás anyag volt.

(XETH)

Van az a jelentet a filmben, amikor Joi megpróbál Mariette testéhez szinkronizálódni. Eredetileg teljes szinkronicitást akartak elérni a rendezők. Körülbelül 2 másodpercig megegyezik a mozgásuk, viszont utána mindig van némi eltérés. A rendezők egész trükkarzenál bevetése ellenére sem találtak egyezést a két színésznő koreográfiájában, például, amikor K-t háttal áll, miközben Joi/Mariette kezei őt simogatják. Itt a két színésznő soha nem szinkronizálódott jól. t végül is, ez a nem tökéletes végeredmény lenyűgözte, "fantasztikus baleset"-ként jellemezte, és neki köszönhető, hogy ez a jelenet a maga nemében megmaradt ilyen "zavarosnak", szellem szerűnek.

(XETH)

A filmhez több, mint 1150 VFX készült. A digitális látványvilágért felelős csapat ebből közel 1000 bonyolult formátumú sablont hozott létre. Egyik leglátványosabb sablonnak (ami a film nyitójelenete - Kalifornia, 2049 --> K elrepül egy elhagyatott naperőmű farm felett), a való életben is létező Gemasolar naperőmű (Sevilla) az alapja.

(XETH)

A Blade Runner 2049 rengeteg mindent tudatosít és felkínál a science fiction film működésmódjából. Ugyanakkor olyan folytatás, amely emléket állít előzményének, de annak megoldásait nem hagyja nyugvópontra jutni. Felidézi az 1982-es élményt, de képes azt megtoldani, továbbvinni, és ezzel eléri azt, ami csak nagyon kevés második résznek sikerül, úgy köti le a néző érzékeit, hogy közben maximálisan reflektálttá teszi azt az érzelmi-érzéki állapotot, amelyet anno a Blade Runnernek köszönhettünk. több»

A Szárnyas fejvadász 2049 elapasztja a szavakat, kiszárítja a torkot, s egy hatalmas könnycseppet indít útjára az arcon. Ha hagyjuk, elragadja az embert, s olyat mutat kívül s belül, amit elhinni is alig vagyunk képesek, nem hogy befogadni. 100/100 több»

A Szárnyas fejvadász 2049 tökéletes továbbgondolása kultikus elődjének, ám kiválóan működik attól fugetlenül is. Minden szinten újat tud mutatni, karakterei, atmoszférája és hangulata újraértelmezik a modern sci-fi definícióját, míg kivitelezésben a filmkészítés magasiskoláját tárja a néző elé. Igazán azonban mély és elgondolkodtató témái emelik az átlag filmélmény feletti magaslatokba. 95/100 több»