Sabnock Sanatory   2020. 08. 11.

Az eredeti nyomába sem ér.Sem tartalmilag,sem kivitelezésben,és rendezésben sem.Persze a digitális trükkök ülnek,és a zene sem utolsó,plusz tetszik Harrison Ford feltűnése kifejezetten jó ötlet,de amúgy semmi extra.Nálam felejtős.

rainman   2018. 09. 07.

Nem vagyok nagy rajongója az eredeti filmnek sem, de azt értem miért válhatott klasszikussá; az atmoszféra, amit megteremtett, Vangelis hidegrázósan remek zenei aláfestésével. Nos a Balde Runner 2049 számomra csak a zenéjéről marad emlékezetes, Hans ... több»

ArpiHajdu és Réci   2017. 10. 24.

Nagyobb volt a füstje, mint a lángja

Mostanában sok film kapcsán kezdem így a véleményemet, de ezúttal sem tudom megállni: szóval az van, hogy nekem ez a film is amolyan „hát nem is tudom”… kategória. Egyrészt örülök, hogy a Szárnyas fejvadász folytatása nemcsak a szemre, hanem az agyr... teljes kritika»

Deku   2017. 12. 08.

Kár érte igazán. Nagyon gyenge lett. Eléggé lehangoló, hogy ennyire érdektelen és szürke filmet össze lehet dobálni. Történetileg nem volt egy veszettül nagy munka ez épp csak egy átlagos szintet ütött meg nálam.

HETEDIK   2017. 10. 16.

Számítottam rá hogy unalmas és elnyújtott lesz, no de ennyire....cselekmény zéró, színészi játék zéró, végtelen üresjárat. Nem is értettem egy olyan zseniális klasszikushoz, mint ez egyáltalán minek kellett hozzányúlni....gyalázat. Villeneuve a Sicarion kívül eddig csak gyenge filmeket hozott össze!!!

indingo   2018. 03. 25.

Összességében nekem nincs bajom a hosszú filmekkel, ha az tartalmas. Na ez nem ilyen. Indokolatlanul elnyújtottak a jelenetek, amit nem is értek. Túl drága volt a díszlet ezért sokat akarják mutogatni? A történet unalmas nincs rá szebb szó és a látványban sincs semmi különleges.

HercegPeter   2019. 07. 16.

Lehet, hogy bennem van a hiba, de nekem az eredeti film nem tetszett. Ez már egy fokkal jobb volt. Persze érthető, hogy a látvány itt erősebb, de nekem most a történet is jobban bejött. Sokkal egyszerűbb és átláthatóbb. De persze ez sem akkora durran... több»

Mackenzie Davis
Lennie James
Ryan Gosling

A film összbevétele 260 512 487 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 209 175 320 forintot termelt. A hazai mozik összesen 139 499 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film trükkjeihez a CGI helyett számos alkalommal kisebb modelleket használtak.

Harrison Ford az egyik jelenet felvétele során tényleg behúzott Ryan Goslingnak, de utóbbi végig a szerepben maradt.

A Blade Runner 2049 nem egy rövid film a maga 164 percével, de eredetileg 4 órás anyag volt.

(XETH)

Van az a jelentet a filmben, amikor Joi megpróbál Mariette testéhez szinkronizálódni. Eredetileg teljes szinkronicitást akartak elérni a rendezők. Körülbelül 2 másodpercig megegyezik a mozgásuk, viszont utána mindig van némi eltérés. A rendezők egész trükkarzenál bevetése ellenére sem találtak egyezést a két színésznő koreográfiájában, például, amikor K-t háttal áll, miközben Joi/Mariette kezei őt simogatják. Itt a két színésznő soha nem szinkronizálódott jól. Joe Walkert végül is, ez a nem tökéletes végeredmény lenyűgözte, "fantasztikus baleset"-ként jellemezte, és neki köszönhető, hogy ez a jelenet a maga nemében megmaradt ilyen "zavarosnak", szellem szerűnek.

(XETH)

A filmhez több, mint 1150 VFX készült. A digitális látványvilágért felelős csapat ebből közel 1000 bonyolult formátumú sablont hozott létre. Egyik leglátványosabb sablonnak (ami a film nyitójelenete - Kalifornia, 2049 --> K elrepül egy elhagyatott naperőmű farm felett), a való életben is létező Gemasolar naperőmű (Sevilla) az alapja.

(XETH)

A Szárnyas fejvadász folytatódik! Legalábbis a fékezhetetlenül pörgő Ridley Scott-nak, az első, legendás rész rendezőjének, a 2017-ben bemutatott, a mozirajongók által ünnepelt Szárnyas fejvadász 2049 producerének a fejében már kialakult a harmadik rész története. Már csak meg kell csinálni. – Legalább egy rész még biztosan van a Szárnyas fejvadász világában – jelentette be Scott. – Készen áll arra, hogy nekikezdjünk a kidolgozásának. Remélem, összejön. A rendező-producer azt is elárulta, hogy bár a kreditből más derült ki, a 2049 írásában is kulcsszerepet játszott: de mai fejével rövidebbre, pörgősebbre csinálná a filmet. Ebből talán az is megsejthető, milyen lesz a Szárnyas fejvadász harmadik része… (IC Press)

Jared Leto Niander Wallace, a vak tervező szerepének kedvéért egyedi kontaktlencséket készíttetett magának, amelyben tényleg nem látott semmit. A lencséket még a forgatási szünetekben sem vette ki.

A forgatások az Origó és a Korda Stúdió műtermeiben zajlottak. A termeket a stáb hónapokra lefoglalta, s amit itt nem sikerült felvenni, azokat Új-Zélandon a Weta műhelyében pótolták.

Denis Villeneuve David Bowie-t szerette volna Niander Wallace szerepére, ám az élet közbeszólt, s a szerepet Jared Leto kapta meg.

Broderick Johnson és Andrew A. Kosove producerek ragaszkodtak Ridley Scott áldásához mielőtt hozzáfogtak volna a folytatás elkészítéséhez. Scott végül nemcsak támogatta a tervet, hanem közre is működött executive producerként.

A Szárnyas fejvadász 2049 elapasztja a szavakat, kiszárítja a torkot, s egy hatalmas könnycseppet indít útjára az arcon. Ha hagyjuk, elragadja az embert, s olyat mutat kívül s belül, amit elhinni is alig vagyunk képesek, nem hogy befogadni. 100/100 több»

A Szárnyas fejvadász 2049 tökéletes továbbgondolása kultikus elődjének, ám kiválóan működik attól fugetlenül is. Minden szinten újat tud mutatni, karakterei, atmoszférája és hangulata újraértelmezik a modern sci-fi definícióját, míg kivitelezésben a filmkészítés magasiskoláját tárja a néző elé. Igazán azonban mély és elgondolkodtató témái emelik az átlag filmélmény feletti magaslatokba. 95/100 több»

Mindenesetre ez a film még látványpornónak is kevés, vagy sokkal inkább túlontúl hosszú. Csak óvatosan a megtekintésével! 4,5/10 több»