Játssz egy LG 32LJ500V TV-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

ArpiHajdu és Réci   2017. 10. 24.

Mostanában sok film kapcsán kezdem így a véleményemet, de ezúttal sem tudom megállni: szóval az van, hogy nekem ez a film is amolyan „hát nem is tudom”… kategória. Egyrészt örülök, hogy a Szárnyas fejvadász folytatása nemcsak a szemre, hanem az agyra is kíván hatni, akárcsak az elődje, ám abban biztos vagyok, hogy hiába az elmélkedés, ezt a filmet sokkal feszesebben is meg lehetett volna alkotni. Időnként valóban azt éreztem, hogy ez a művészfilmekre hajazó attitűd az egész összképnek a rovására megy. Félreértés ne essék, szeretem, ha egy film gondolkodásra késztet, de a Szárnyas fejvadász 2049 az elnyújtott jeleneteivel inkább altatott, mintsem gondolkodtatott (teszem hozzá, hogy moziteremben ilyen ritkán fordul elő velem). Úgyhogy azt kell mondjam, hogy hiába egy gyönyörű látvánnyal elkészített filmmel van dolgunk, ez a rétestésztaként elnyújtott narratíva most nem igazán jött be. Ennek köszönhetően valahogy a film egyéb alkotóelemeit (színészi játék, operatőri munka, vágás stb.) sem tudom jóra értékelni. Akár a fő, akár a mellékkaraktereket nézem, valahogy egyik sem tudott emlékezetes maradni a számomra (ebbe egyaránt beletartozik Gosling és Ford is). Le a kalappal Ryan Gosling tehetsége előtt (nagy kedvencem), de ezt a filmet végig egyetlen arckifejezéssel csinálta végig. Harrison Ford visszatérését pedig szerintem a reklámkampány túl korai részén leplezték le, így nem ütött akkorát, mint amekkorát kellett volna. Összességében tehát hiába elevenítettem fel az emlékeimet az első rész kapcsán, ez a folytatás nem tudta elmélyíteni a legendát a számomra, az idei filmtermés egy kevésbé emlékezetes alkotásaként maradt meg. A történet egyébként szépen továbbviszi az első rész alapfelvetését, sőt, még fokozza is azt azzal, hogy a replikánsok képesek-e utódnemzésre. S itt jön képbe Jared Leto karaktere is, akinek a lényegi szereplését valószínűleg egy további részre tartogatják, ebben a filmben legalábbis nem bontakoztatták ki kellőképpen. A történetvezetésben azonban szerintem túl nagy hangsúlyt kapott az a kérdés, hogy milyen kapcsolat van Gosling és Ford karaktere között, aztán ezt az egészet egy huszárvágással lezárják.
Hiába a nagyszerű kritikák az egyik oldalon, a másik oldalon a bevételi adatok árulkodóak (persze ne felejtsük el, hogy a nagy előd is utólag érte el kultstátuszát), ennek az új Szárnyas fejvadásznak az az érzésem, hogy nagyobb volt a füstje, mint a lángja. Talán idő kell neki, hogy leülepedjen, hátha évekkel később én is, mások is más szemmel fog nézni az új Szárnyas fejvadászra. Hiszen az első rész is második nézésre érte el a célját nálam. S amire ezúttal sem kaptam választ: hogy lett a Blade Runnerből „Szárnyas” fejvadász?

Deku   2017. 12. 08.

Kár érte igazán. Nagyon gyenge lett. Eléggé lehangoló, hogy ennyire érdektelen és szürke filmet össze lehet dobálni. Történetileg nem volt egy veszettül nagy munka ez épp csak egy átlagos szintet ütött meg nálam.

Hetedik   2017. 10. 16.

Számítottam rá hogy unalmas és elnyújtott lesz, no de ennyire....cselekmény zéró, színészi játék zéró, végtelen üresjárat. Nem is értettem egy olyan zseniális klasszikushoz, mint ez egyáltalán minek kellett hozzányúlni....gyalázat. Villeneuve a Sicarion kívül eddig csak gyenge filmeket hozott össze!!!

indingo   2018. 03. 25.

Összességében nekem nincs bajom a hosszú filmekkel, ha az tartalmas. Na ez nem ilyen. Indokolatlanul elnyújtottak a jelenetek, amit nem is értek. Túl drága volt a díszlet ezért sokat akarják mutogatni? A történet unalmas nincs rá szebb szó és a látványban sincs semmi különleges.

Szilonka   2018. 04. 10.

Rengeteget kellett várni az új részre, de nem érte meg. Történetben nálam eléggé vontatott és maga a sztori is gyenge, csöpögős. Nem értem a készítőket.

Mackenzie Davis
Lennie James
Ryan Gosling

A Szárnyas fejvadász 2049 elapasztja a szavakat, kiszárítja a torkot, s egy hatalmas könnycseppet indít útjára az arcon. Ha hagyjuk, elragadja az embert, s olyat mutat kívül s belül, amit elhinni is alig vagyunk képesek, nem hogy befogadni. 100/100 több»

A Szárnyas fejvadász 2049 tökéletes továbbgondolása kultikus elődjének, ám kiválóan működik attól fugetlenül is. Minden szinten újat tud mutatni, karakterei, atmoszférája és hangulata újraértelmezik a modern sci-fi definícióját, míg kivitelezésben a filmkészítés magasiskoláját tárja a néző elé. Igazán azonban mély és elgondolkodtató témái emelik az átlag filmélmény feletti magaslatokba. 95/100 több»

Mindenesetre ez a film még látványpornónak is kevés, vagy sokkal inkább túlontúl hosszú. Csak óvatosan a megtekintésével! 4,5/10 több»

A film trükkjeihez a CGI helyett számos alkalommal kisebb modelleket használtak.

(ArpiHajdu és Réci )

Harrison Ford az egyik jelenet felvétele során tényleg behúzott Ryan Goslingnak, de utóbbi végig a szerepben maradt.

(ArpiHajdu és Réci )

A Blade Runner 2049 nem egy rövid film a maga 164 percével, de eredetileg 4 órás anyag volt.

(XETH )