Játssz egy Huawei MediaPad T3-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Szárnyas fejvadász 2049

(Blade Runner 2049)

Hetedik  2017. 10. 16.

Számítottam rá hogy unalmas és elnyújtott lesz, no de ennyire....cselekmény zéró, színészi játék zéró, végtelen üresjárat. Nem is értettem egy olyan zseniális klasszikushoz, mint ez egyáltalán minek kellett hozzányúlni....gyalázat. Villeneuve a Sicarion kívül eddig csak gyenge filmeket hozott össze!!!

Deku  2017. 12. 08.

Kár érte igazán. Nagyon gyenge lett. Eléggé lehangoló, hogy ennyire érdektelen és szürke filmet össze lehet dobálni. Történetileg nem volt egy veszettül nagy munka ez épp csak egy átlagos szintet ütött meg nálam.

ArpiHajdu és Réci  2017. 10. 24.

Mostanában sok film kapcsán kezdem így a véleményemet, de ezúttal sem tudom megállni: szóval az van, hogy nekem ez a film is amolyan „hát nem is tudom”… kategória. Egyrészt örülök, hogy a Szárnyas fejvadász folytatása nemcsak a szemre, hanem az agyra is kíván hatni, akárcsak az elődje, ám abban biztos vagyok, hogy hiába az elmélkedés, ezt a filmet sokkal feszesebben is meg lehetett volna alkotni. Időnként valóban azt éreztem, hogy ez a művészfilmekre hajazó attitűd az egész összképnek a rovására megy. Félreértés ne essék, szeretem, ha egy film gondolkodásra késztet, de a Szárnyas fejvadász 2049 az elnyújtott jeleneteivel inkább altatott, mintsem gondolkodtatott (teszem hozzá, hogy moziteremben ilyen ritkán fordul elő velem). Úgyhogy azt kell mondjam, hogy hiába egy gyönyörű látvánnyal elkészített filmmel van dolgunk, ez a rétestésztaként elnyújtott narratíva most nem igazán jött be. Ennek köszönhetően valahogy a film egyéb alkotóelemeit (színészi játék, operatőri munka, vágás stb.) sem tudom jóra értékelni. Akár a fő, akár a mellékkaraktereket nézem, valahogy egyik sem tudott emlékezetes maradni a számomra (ebbe egyaránt beletartozik Gosling és Ford is). Le a kalappal Ryan Gosling tehetsége előtt (nagy kedvencem), de ezt a filmet végig egyetlen arckifejezéssel csinálta végig. Harrison Ford visszatérését pedig szerintem a reklámkampány túl korai részén leplezték le, így nem ütött akkorát, mint amekkorát kellett volna. Összességében tehát hiába elevenítettem fel az emlékeimet az első rész kapcsán, ez a folytatás nem tudta elmélyíteni a legendát a számomra, az idei filmtermés egy kevésbé emlékezetes alkotásaként maradt meg. A történet egyébként szépen továbbviszi az első rész alapfelvetését, sőt, még fokozza is azt azzal, hogy a replikánsok képesek-e utódnemzésre. S itt jön képbe Jared Leto karaktere is, akinek a lényegi szereplését valószínűleg egy további részre tartogatják, ebben a filmben legalábbis nem bontakoztatták ki kellőképpen. A történetvezetésben azonban szerintem túl nagy hangsúlyt kapott az a kérdés, hogy milyen kapcsolat van Gosling és Ford karaktere között, aztán ezt az egészet egy huszárvágással lezárják.
Hiába a nagyszerű kritikák az egyik oldalon, a másik oldalon a bevételi adatok árulkodóak (persze ne felejtsük el, hogy a nagy előd is utólag érte el kultstátuszát), ennek az új Szárnyas fejvadásznak az az érzésem, hogy nagyobb volt a füstje, mint a lángja. Talán idő kell neki, hogy leülepedjen, hátha évekkel később én is, mások is más szemmel fog nézni az új Szárnyas fejvadászra. Hiszen az első rész is második nézésre érte el a célját nálam. S amire ezúttal sem kaptam választ: hogy lett a Blade Runnerből „Szárnyas” fejvadász?

hsanya182  2018. 01. 07.

Vegyesek az érzéseim. Szerintem vérbeli sci-fi, nagyon magával ragadó a hangulata, szerintem aki nem fogékony rá annak elég vontatott és lassúnak tűnhet, már a hossza miatt is kihívás. Szerintem aki szereti a sejtelmes, bizarr, misztikus filmeket nyugodtan nézze meg. Megfelelő hangulatban elég odaszegezi a tekintetet, remek a megvalósítás, szuper összerakott film, aki a pörgős filmeket szereti és nem értékeli a misztikumot lehet haláli unalmas lesz neki. Egyszóval remek lassú scifi, ez az új része sokkal jobban tetszett mint az 1982-es :)

Milanman  2017. 10. 11.

Röviden úgy lehetne megfogalmazni, hogy a BR 2049 minden és még annál is sokkal több, mint amit egy rajongó várhat tőle. A 35 évvel ezelőtti első rész egy filmes (vagy annál is több) műfaj megalapozója volt, mindenre hatással volt, ami utána következett. A cyberpunk vizualitása, gondolatai, kérdésfelvetései filmen először itt jelentkeztek markánsan, hogy aztán egész generációkat varázsoljon el és ösztönözzön gondolkodásra. A 2049 egyik legjobb tulajdonsága, hogy nem akarja erőltetetten túlszárnyalni az elődöt, nem akar ugyanúgy "megkérdőjelezhetetlen mérföldkővé" lenni, ám klasszisát tökéletesen bizonyítja, hogy így is lehet, hogy azzá válik. Villeneuve (a rendező), ahogy az "Arrivallal" már bizonyította, a sci-fi műfajban nagyon otthonosan mozog. A különböző értelmezési, történeti és filmtechnológiai szintek egymásra építésével egy olyan filmes toposzt hoz létre, ami egyszerre gyönyörűen épül be az előzmény filmes jelképvilágába, idézi meg annak legjobb motívumait és válik önmaga által, saját értékén is filmes mesterművé. Az első szint, a látvány: a BR 2049 csont nélkül az elmúlt x év egyik leggyönyörűbb filmje. Amit Roger Deakins, mint operatőr ezzel a filmmel művelt, az a szakma jelenlegi abszolút csúcspontja. Ha ezért nem kap Oscar díjat, akkor nincs igazság a földön. Tökéletesen idomul a képhez (második szint) a film zenéje, ami szintén egyszerre idézi fel a 82-es klasszikus Vangelis féle, mára cyberpunk hangzásként emlegetett muzsikavilágot, de mellette egyszerre tud modern, magasztos és (saját jogon) monumentális is lenni. A történet pedig (harmadik szint), nos azt meg kell élni...csavaros, gondolatébresztő, de végeredményében letisztult és igencsak egyszerű és elemi, mindeközben csodálatosan folyik bele és lesz egyszerre folytatása az első filmnek, kibővítése a legfontosabb kérdéseinek, vagyis, hogy az emberi létünk milyen alapokon nyugszik, a cselekedeteink hogyan határoznak meg minket és vajon az emberi lét pótolható, reprodukálható-e mindazon alapvetően fontos hozzávalói nélkül is, amik az anyagi világban való létezésükön felül állnak? A 2049 bőven ad gondolkodni valót, ötletet a néző számára, hogy a felvetetett kérdésekre megoldást találhasson, de akkor is tökéletesen élvezhető, ha csak egy vizuálisan bravúros, elsősorban művészeti tablóként tekintünk rá. Mert az tagadhatatlan, hogy a film tempója tablószerű, meditatív és művészfilmeket idéző. De a BR is ilyen volt és szerintem sokan részben pont ezért is szeretik azt a mai napig is. A film végső konklúziója és értékelése egyszerű: látni kell és hagyni, hogy hasson. Ha nyitott szívvel nézzük, akkor a rendezés, a képi világ, a zene, a hibátlan színészválasztás és a történet által valami igazán egyedi és különleges filmélmény lehet a jutalmunk. Biztos vagyok abban, hogy nem fog mindenkinek tetszeni, de akinek igen, az nagyon elégedett lesz.

Ridley Scott
Ridley Scott
Mackenzie Davis
VOX.hu - Szárnyas fejvadász 2049
A Szárnyas fejvadász 2049 elapasztja a szavakat, kiszárítja a torkot, s egy hatalmas könnycseppet indít útjára az arcon. Ha hagyjuk, elragadja az embert, s olyat mutat kívül s belül, amit elhinni is alig vagyunk képesek, nem hogy befogadni. 100/100
Filmsomnia.hu - Szárnyas fejvadász 2049
A Szárnyas fejvadász 2049 tökéletes továbbgondolása kultikus elődjének, ám kiválóan működik attól fugetlenül is. Minden szinten újat tud mutatni, karakterei, atmoszférája és hangulata újraértelmezik a modern sci-fi definícióját, míg kivitelezésben a filmkészítés magasiskoláját tárja a néző elé. Igazán azonban mély és elgondolkodtató témái emelik az átlag filmélmény feletti magaslatokba. 95/100
Movieaddicts: Szárnyas fejvadász 2049
Mindenesetre ez a film még látványpornónak is kevés, vagy sokkal inkább túlontúl hosszú. Csak óvatosan a megtekintésével! 4,5/10

A Szárnyas fejvadász folytatódik! Legalábbis a fékezhetetlenül pörgő Ridley Scott-nak, az első, legendás rész rendezőjének, a 2017-ben bemutatott, a mozirajongók által ünnepelt Szárnyas fejvadász 2049 producerének a fejében már kialakult a harmadik rész története. Már csak meg kell csinálni. – Legalább egy rész még biztosan van a Szárnyas fejvadász világában – jelentette be Scott. – Készen áll arra, hogy nekikezdjünk a kidolgozásának. Remélem, összejön. A rendező-producer azt is elárulta, hogy bár a kreditből más derült ki, a 2049 írásában is kulcsszerepet játszott: de mai fejével rövidebbre, pörgősebbre csinálná a filmet. Ebből talán az is megsejthető, milyen lesz a Szárnyas fejvadász harmadik része… (IC Press)

Jared Leto Niander Wallace, a vak tervező szerepének kedvéért egyedi kontaktlencséket készíttetett magának, amelyben tényleg nem látott semmit. A lencséket még a forgatási szünetekben sem vette ki.

A forgatások az Origó és a Korda Stúdió műtermeiben zajlottak. A termeket a stáb hónapokra lefoglalta, s amit itt nem sikerült felvenni, azokat Új-Zélandon a Weta műhelyében pótolták.