Szárnyas fejvadász 2049

Blade Runner 2049

A film összbevétele 260 512 487 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 209 175 320 forintot termelt. A hazai mozik összesen 139 499 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film trükkjeihez a CGI helyett számos alkalommal kisebb modelleket használtak.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Harrison Ford az egyik jelenet felvétele során tényleg behúzott Ryan Goslingnak, de utóbbi végig a szerepben maradt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Blade Runner 2049 nem egy rövid film a maga 164 percével, de eredetileg 4 órás anyag volt.Szerző: XETH

Van az a jelentet a filmben, amikor Joi megpróbál Mariette testéhez szinkronizálódni. Eredetileg teljes szinkronicitást akartak elérni a rendezők. Körülbelül 2 másodpercig megegyezik a mozgásuk, viszont utána mindig van némi eltérés. A rendezők egész trükkarzenál bevetése ellenére sem találtak egyezést a két színésznő koreográfiájában, például, amikor K-t háttal áll, miközben Joi/Mariette kezei őt simogatják. Itt a két színésznő soha nem szinkronizálódott jól. t végül is, ez a nem tökéletes végeredmény lenyűgözte, "fantasztikus baleset"-ként jellemezte, és neki köszönhető, hogy ez a jelenet a maga nemében megmaradt ilyen "zavarosnak", szellem szerűnek.Szerző: XETH

A filmhez több, mint 1150 VFX készült. A digitális látványvilágért felelős csapat ebből közel 1000 bonyolult formátumú sablont hozott létre. Egyik leglátványosabb sablonnak (ami a film nyitójelenete - Kalifornia, 2049 --> K elrepül egy elhagyatott naperőmű farm felett), a való életben is létező Gemasolar naperőmű (Sevilla) az alapja.Szerző: XETH

A Szárnyas fejvadász folytatódik! Legalábbis a fékezhetetlenül pörgő Ridley Scott-nak, az első, legendás rész rendezőjének, a 2017-ben bemutatott, a mozirajongók által ünnepelt Szárnyas fejvadász 2049 producerének a fejében már kialakult a harmadik rész története. Már csak meg kell csinálni. – Legalább egy rész még biztosan van a Szárnyas fejvadász világában – jelentette be Scott. – Készen áll arra, hogy nekikezdjünk a kidolgozásának. Remélem, összejön. A rendező-producer azt is elárulta, hogy bár a kreditből más derült ki, a 2049 írásában is kulcsszerepet játszott: de mai fejével rövidebbre, pörgősebbre csinálná a filmet. Ebből talán az is megsejthető, milyen lesz a Szárnyas fejvadász harmadik része… (IC Press) Szerző: hp

Jared Leto Niander Wallace, a vak tervező szerepének kedvéért egyedi kontaktlencséket készíttetett magának, amelyben tényleg nem látott semmit. A lencséket még a forgatási szünetekben sem vette ki.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A forgatások az Origó és a Korda Stúdió műtermeiben zajlottak. A termeket a stáb hónapokra lefoglalta, s amit itt nem sikerült felvenni, azokat Új-Zélandon a Weta műhelyében pótolták.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Denis Villeneuve David Bowie-t szerette volna Niander Wallace szerepére, ám az élet közbeszólt, s a szerepet Jared Leto kapta meg.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Broderick Johnson és Andrew A. Kosove producerek ragaszkodtak Ridley Scott áldásához mielőtt hozzáfogtak volna a folytatás elkészítéséhez. Scott végül nemcsak támogatta a tervet, hanem közre is működött executive producerként.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A folytatás ötlete Bud Yorkin fejében született meg, aki az első film producere volt. Súlyos betegsége miatt végül azonban már nem élhette meg, hogy a kész filmet láthassa.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Denis Villeneuve így nyilatkozott a film kapcsán rá nehezedő nyomásról: "Tudom, hogy az összes rajongó baseball ütővel jön majd a moziba. Tisztában vagyok vele, és tiszteletben tartom. A művészet kockázat, és kockáztatnom kell. Ez lesz életem legnagyobb kockázatvállalása, de részemről rendben van ez így. Nagyon izgalmas ez a számomra. Tíz éves korom óta arról álmodom, hogy sci-fit fogok készíteni, és nagyon sok folytatásra nemet mondtam. A Szárnyas fejvadász 2049-re nem tudtam nemet mondani. Nagyon szerettem az eredetit, így hát azt mondtam: Rendben van, megcsinálom, beleadok mindent, hogy nagyszerű legyen."Szerző: hp

A filmet eredetileg Ridley Scott rendezte volna, azonban az Alien: Covenant és annak további folytatásai miatt lemondott a rendezésről, de producerként továbbra is a fedélzeten maradt. Szerző: hp