drg0602   2020. 02. 23.

Szuper jó film, nekem nagyon tetszett. Scarlett Johansson jó alakítja a robot szerepet. Nagyon látványos, jó téma. Érdemes megnézni jó film.

ps   2017. 03. 30.

Nem lett rossz, pörgős, magával ragad a látvány és az izgalom. Scarlett Johanson minden további nélkül képes eljátszani egy szexi robotot, akinek jobbára nincsenek érzelmei, legfeljebb csak zavart néha. A problémám az volt a filmmel, hogy rövidnek tű... több»

Shelby07   2018. 01. 19.

Nekem úgy tűnt, hogy túl sokat akartak, de nem jött össze. Valahogy nekem nem nyerte el a tetszésemet. Egyszer végig lehet nézni, viszont ajánlani már nem biztos, ahogy ajánlanám. A történet maga nagyon tetszett és érdekesnek is találtam, de végignéz... több»

indingo   2017. 12. 03.

Látványban egészen különleges film, már csak azért érdemes megnézni. Egy furcsa világ tárult a szemünk elé. A történetben lehetett volna picit több, de így is tetszett.

ArpiHajdu és Réci   2017. 04. 28.

A csomagolás változott, a termék maradt

A remake-láz nem áll meg, s amíg az olyan stúdiók, mint a Disney a saját történeteit alakítja át élőszereplőssé, addig mások (jelen esetben a Paramount fejesei) idegen vizekre eveztek, s egy igazán nagy fába vágták a fejszéjüket: a '90-es évek cyberp... teljes kritika»

Deku   2017. 10. 14.

Nagyon vártam a filmet és szerencsére nem volt benne csalódásom. Ez egyszerűen fenomenális, az ilyen filmeket nagyon szeretem. Egyszerűen olyan volt mintha én is ott lettem volna a színészekkel. Van mondanivalója és gyakorlatilag elrabolja az ember figyelmét.

HercegPeter   2019. 02. 17.

Azzal kell kezdenem, hogy nem ismerem a film alapjául szolgáló animét, így nem is tudom összehasonlítani vele. A sztori nem nagy szám, találkoztunk már hasonlóval többször is. A robotos filmek amúgy sem tartoznak a kedvenceim közé. A legnagyobb dolog... több»

Lasarus Ratuere
Chin Han
Chin Han
Lasarus Ratuere
Yutaka Izumihara
Juliette Binoche

A film összbevétele 169 801 921 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 135 745 223 forintot termelt. A hazai mozik összesen 87 613 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film költségvetése 110 millió dollár volt és jelenleg 169 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

Scarlett Johansson úgy nyilatkozott, hogy szívesen részt venne egy folytatásban, sőt, nem zárkózott el a franchise lehetőségétől sem.

Az eredeti tervek szerint Takeshi Kitano párbeszédeit nem feliratozták volna, amellyel Jim Jarmusch Szellemkutya című filmjére akartak utalni, ahol a főszereplő egy fagyiárussal beszélget minden nap, úgy, hogy az egyikük csak angolul, a másikuk pedig csak franciául tud, a nézők mégis megértik a párbeszédet.

A film kezdeti fázisában szóba jött, hogy a főszereplő arcvonásait digitális effektekkel ázsiaivá varázsolják, ám ezt elvetették, miután Scarlett Johansson csatlakozott a stábhoz, mert így szerették volna a történet univerzalitását hangsúlyozni.

A reklámkampány során többször is azzal keltették fel a közönség érdeklődését, hogy Scarlett Johansson meztelen a filmben, holott valójában csak egy robottestet láthattak a nézők.

Amikor kiválasztották Rupert Sanderst rendezőnek, sok kritika ért a stúdiót, hiszen Sanders eddig még csak reklámfilmeket rendezett, valamint az ő nevéhez fűződik a Hófehér és a Vadász című film is, amely óriási bukás volt, s leginkább arra emlékeznek az emberek, hogy a rendező a forgatáson összeszűrte a levet Kristen Stewarttal, s ezzel feldúlta a színésznő Robert Pattinsonnal való kapcsolatát.

Jelen film rendezője, Rupert Sanders készített egy saját képregényt a történethez, amelyhez nemcsak az eredeti anime, hanem a tv-sorozat képeit is ötvözte. Ezt mutatta be Steven Spielbergnek, s egyben ez képezte a készülő film alapját, hiszen mindketten egyetértettek abban, hogy a '95-ös animéből nem készíthetnek a szoros értelemben vett remake-et, mert az túl lassú lenne a multiplexek közönségének.

A Ghost in the Shell remake-jét először Steven Spielberg akarta elkészíteni, akkoriban, amikor a stúdiója ( a DreamWorks) forgalmazni kezdte, a Páncélba zárt szellem 2 - Ártatlanság című animét Amerikában. A Páncélba zárt szellem egyike a rendező kedvenc történeteinek saját bevallása szerint, így 2008-ban meg is vásárolta a film alapjául szolgáló manga jogait.

Scarlett Johansson karakterét gyakran csodaként emlegetik, a neve pedig Mira Killian a filmben, amely utalhat a miracle kifejezésre.

A Páncélba zárt szellem 1995-ös eredetijének a rendezője, Mamoru Oshii szerint Scarlett Johansson volt a lehető legjobb választás Motoko szerepére.

Elszalasztott lehetőségnek tűnik a film, sajnos leértékelték egyszeri fogyasztásra alkalmas, színes, szagos, gusztusos látvány mozira, amely mögött erőteljes hiányok húzódnak meg. 6/10 több»

Tuti, hogy azok fogják élvezni igazán, akik nem ismerik az eredetit, vagy kellőképpen régen látták, hogy ne emlékezzenek, mennyivel filozofikusabb és mélyebb az 1995-ös előd. Mindenesetre remake-et így kell készíteni. Pörgős, szexi, vizuálisan szép, tiszteleg és átértelmez amennyire kell, és semennyire sem ciki. Ne higgy a fújolóknak. 7/10 több»

A páncél szép fényes, rendkívül jól mutat és akár egy látványos effekt kíséretében láthatatlanná is képes válni. Mindent tud, ami korszerűvé teheti, de a benne lévő szellem a gyártás során kiszökött belőle. 6,5/10 több»