Páncélba zárt szellem

(Ghost in the Shell)

Milanman  2017. 04. 04.

A cyberpunk mindig is az egyik kedvenc műfajom volt. A Gibson, Dick, Stephenson etc. R. Talsorian Games-Mike Pondsmith- Cyberpunk 2020, FASA-Shadowrun, eredeti Ghost, Akira és még sok-sok szerző és mű által felfestett utó(disztó)pia gyermekkorom óta élénkén megmozgatja a fantáziámat. Ezért is örülök megkülönböztetetten, amikor egy ilyen témájú film kerül a mozikba. A Palackba zárt szellem eredeti anime feldolgozása az egyik legkomplexebben kifejtett cyberpunk mű, amit valaha alkottak, a műfaj egyik magnum opusa. Fontossága megkérdőjelezhetetlen. Amikor egy ilyen művet újra feldolgoznak, felmerül a kérdés, van értelme, mennyire tud az új hozzáadni az eredeti klasszishoz? Nos, ezúttal szerintem tudott. Az anime óta eltelt 20+ év komoly változásokat hozott a technológia világában, kiszélesedett a horizont és bár az élőszereplős változat a létező legtöbb ponton tudatosan megidézni szándékozik az eredetit, képes arra, hogy egy új ízt, színt, gondolatiságot is hozzátegyen. Filozófiailag talán nem annyira szofisztikált, mint az elődje, de a súlyos morális kérdések, az ember-gép létezés határairól, a minket emberré tevő tényezőkről itt is megvannak. Ráadásul mindehhez hozzájön a műfaj összes fontos toposza, a hatalmas neon-városokkal, a megacégekkel, a kiberverekkel és az általuk okozott elembertelenedéssel stb. És mindez kiegészül egy olyan esztétikával, látvány- és képi világgal, hangulattal, amit a műfajon belül még nem nagyon láthattunk. A színészek jók, fő és mellékszerepben is telitalálat a casting. Elfogult vagyok lehet, de nekem nagyon bejött.

Kadinta  2017. 08. 02.

Valahogy jó de mégsem. Johanssonban csalódtam. Nyilván ez volt a szerepe, de ne már... Lövöldözik párat, kiderül, hogy a teljes múltját bemesélték neki, ő meg csak áll és üres tekintettel néz. A történet... hát... kicsit gyengus. Meg lehet nézni, de imitt-amott a néző nevetgélni kezd, annyira röhejes.

rainman  2017. 07. 28.

Sablonos, kiszámítható, következetlen, lapos. Mindez megspékelve gyatra párbeszédekkel és unalmas cselekménnyel. Na jó, vizuálisan rendben volt.

Attila  2017. 07. 23.

Ritka pocsék film össze vissza zagyvaság értékelhetetlen én 37 percig bírtam aztán kikapcs!!!!

nikla113  2017. 03. 31.

Szépnek szép, de elég üres. Sajnos meg sem közelíti az eredeti animét, legfeljebb csak látványban és hangulatában, azzal ugyanis legalább nincs gond. Johansson is hozza a kötelezőt, de ez a film csak egy felpolírozott látványmozi, amivel semmi baj nem lenne, ha nem épp Páncélba zárt szellem lenne a címe... már, ha értitek, mire gondolok.

Lasarus Ratuere
Chin Han
Chin Han
Lasarus Ratuere
Yutaka Izumihara
Juliette Binoche
Movieaddicts: Páncélba zárt szellem
Elszalasztott lehetőségnek tűnik a film, sajnos leértékelték egyszeri fogyasztásra alkalmas, színes, szagos, gusztusos látvány mozira, amely mögött erőteljes hiányok húzódnak meg. 6/10
Mozi24: A Páncélba zárt szellem nem csak Scarlett Johansson miatt szexi
Tuti, hogy azok fogják élvezni igazán, akik nem ismerik az eredetit, vagy kellőképpen régen látták, hogy ne emlékezzenek, mennyivel filozofikusabb és mélyebb az 1995-ös előd. Mindenesetre remake-et így kell készíteni. Pörgős, szexi, vizuálisan szép, tiszteleg és átértelmez amennyire kell, és semennyire sem ciki. Ne higgy a fújolóknak. 7/10
Supernaturalmovies: Páncélba zárt szellem - de nem ebbe a páncélba...
A páncél szép fényes, rendkívül jól mutat és akár egy látványos effekt kíséretében láthatatlanná is képes válni. Mindent tud, ami korszerűvé teheti, de a benne lévő szellem a gyártás során kiszökött belőle. 6,5/10

Scarlett Johansson úgy nyilatkozott, hogy szívesen részt venne egy folytatásban, sőt, nem zárkózott el a franchise lehetőségétől sem.

Az eredeti tervek szerint Takeshi Kitano párbeszédeit nem feliratozták volna, amellyel Jim Jarmusch Szellemkutya című filmjére akartak utalni, ahol a főszereplő egy fagyiárussal beszélget minden nap, úgy, hogy az egyikük csak angolul, a másikuk pedig csak franciául tud, a nézők mégis megértik a párbeszédet.

A film kezdeti fázisában szóba jött, hogy a főszereplő arcvonásait digitális effektekkel ázsiaivá varázsolják, ám ezt elvetették, miután Scarlett Johansson csatlakozott a stábhoz, mert így szerették volna a történet univerzalitását hangsúlyozni.