Nagyonjóképű   2020. 03. 02.

Nagyon tetszett a film és a látványvilága is. Eredeti történet, jó megvalósítás. Nem mellesleg Scarlett Johansson is lenyűgöző volt benne. Több ilyen jellegű sci-fi kéne.

ps   2017. 03. 30.

Nem lett rossz, pörgős, magával ragad a látvány és az izgalom. Scarlett Johanson minden további nélkül képes eljátszani egy szexi robotot, akinek jobbára nincsenek érzelmei, legfeljebb csak zavart néha. A problémám az volt a filmmel, hogy rövidnek tűnt, Eltöltöttem volna még negyed órát Tokioban, és nem bántam volna, ha kiderül néhány részlet a fontosabb mellékszereplőkről is. Gyakorlatilag nem volt mellékszál, csak zakatoltunk a végkifejlet felé...

Shelby07   2018. 01. 19.

Nekem úgy tűnt, hogy túl sokat akartak, de nem jött össze. Valahogy nekem nem nyerte el a tetszésemet. Egyszer végig lehet nézni, viszont ajánlani már nem biztos, ahogy ajánlanám. A történet maga nagyon tetszett és érdekesnek is találtam, de végignézve a filmet, nem töltött el utána semmi féle jó érzés, hogy igen ez egy jó film volt. Nem, inkább próbáltam megérteni, hogy miről is szólt úgy igazából és olyan volt, mintha még maga a szerkesztő se tudta volna. Látványban jó volt, a virtuális világ is, de ahogy néztem jó pár koppintást felfedeztem benne. Az Ötödik elem című film mintha ott kiabált volna jó pár jelentben és ez nem tetszett, hiába szeretem azt a filmet. Scarlett Johansson egy nagyon szerethető és jó színésznő, de megmerem kockáztatni, hogy ez volt az egyik leggyengébb alakítása. Néha elég unalmas volt, de aztán amikor beindult a sztori akkor elég élvezhetővé vált, csak hát előtte végig kellett unni jó pár részt. Alapvetően azt mondanám, hogy egyszer nézhető, némileg izgalmas is, és vannak benne azért meglepő fordulatok, tehát aki úgy érzi, hogy érdekli és meg akarja nézni, az nyugodtan tegye meg.

indingo   2017. 12. 03.

Látványban egészen különleges film, már csak azért érdemes megnézni. Egy furcsa világ tárult a szemünk elé. A történetben lehetett volna picit több, de így is tetszett.

ArpiHajdu és Réci   2017. 04. 28.

A csomagolás változott, a termék maradt

A remake-láz nem áll meg, s amíg az olyan stúdiók, mint a Disney a saját történeteit alakítja át élőszereplőssé, addig mások (jelen esetben a Paramount fejesei) idegen vizekre eveztek, s egy igazán nagy fába vágták a fejszéjüket: a '90-es évek cyberpunk alapművének számító animéjéből, a Ghost In The Shellből készítettek élőszereplős és (azt kell mondanom, hogy sajnos nagyon is) hollywoodias változatot. Ám én mindkét stúdió esetében feltenném a kérdést: jó-e ez nekünk, egyszerű mozinézőknek, hogy a vezető filmstúdiók nem nagyon hajlandóak új ötletek és filmtervek felé kacsingatni, jó-e az, ha csak a csomagoláson változtatnak, de maga a termék (úgy, ahogy) marad olyan, amilyen? Bár a kérdés lehetne a költői, árnyalják az összképet a bevételi adatok: a Mickey egér fejes birodalom mozijai kasszát robbantanak, míg mások, esetünkben a Paramount elbukott ebben a versenyben, vagyis a fába beletörött a fejsze. Ám a poén az egészben, hogy nem feltétlenül az áll ennek az egésznek a hátterében, hogy a Disney filmjei törvényszerűen jobbak lennének konkurenseknél. A Ghost In The Shell esetében is hasonlót vélek felfedezni, de most már tényleg beszélni kéne a filmről: Abban egyetértek a többi kritikával, hogy jelen változat iszonyú látványos, szemet kápráztató, de azok a filozófiai mélységek, amelyek az animében megfogalmazódtak, azok itt bántóan hiányoznak. Pedig nagyon szimpatikusnak talál... több»

Deku   2017. 10. 14.

Nagyon vártam a filmet és szerencsére nem volt benne csalódásom. Ez egyszerűen fenomenális, az ilyen filmeket nagyon szeretem. Egyszerűen olyan volt mintha én is ott lettem volna a színészekkel. Van mondanivalója és gyakorlatilag elrabolja az ember figyelmét.

HercegPeter   2019. 02. 17.

Azzal kell kezdenem, hogy nem ismerem a film alapjául szolgáló animét, így nem is tudom összehasonlítani vele. A sztori nem nagy szám, találkoztunk már hasonlóval többször is. A robotos filmek amúgy sem tartoznak a kedvenceim közé. A legnagyobb dolog a filmmel kapcsolatban, hogy ezredik alkalommal hallhattam, ahogy a főgonosz azt mondja a hősnek, hogy "mi egyformák vagyunk". Ezt muszáj minden ilyen filmben elmondani? Talán ez a legnagyobb közhely. A látvány egyébként odateszi. Főleg ugyebár Scarlett Johansson látványa.

Lasarus Ratuere
Chin Han
Chin Han
Lasarus Ratuere
Yutaka Izumihara
Juliette Binoche

A film összbevétele 169 801 921 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 135 745 223 forintot termelt. A hazai mozik összesen 87 613 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film költségvetése 110 millió dollár volt és jelenleg 169 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

Scarlett Johansson úgy nyilatkozott, hogy szívesen részt venne egy folytatásban, sőt, nem zárkózott el a franchise lehetőségétől sem.

Az eredeti tervek szerint Takeshi Kitano párbeszédeit nem feliratozták volna, amellyel Jim Jarmusch Szellemkutya című filmjére akartak utalni, ahol a főszereplő egy fagyiárussal beszélget minden nap, úgy, hogy az egyikük csak angolul, a másikuk pedig csak franciául tud, a nézők mégis megértik a párbeszédet.

A film kezdeti fázisában szóba jött, hogy a főszereplő arcvonásait digitális effektekkel ázsiaivá varázsolják, ám ezt elvetették, miután Scarlett Johansson csatlakozott a stábhoz, mert így szerették volna a történet univerzalitását hangsúlyozni.

A reklámkampány során többször is azzal keltették fel a közönség érdeklődését, hogy Scarlett Johansson meztelen a filmben, holott valójában csak egy robottestet láthattak a nézők.

Amikor kiválasztották Rupert Sanderst rendezőnek, sok kritika ért a stúdiót, hiszen Sanders eddig még csak reklámfilmeket rendezett, valamint az ő nevéhez fűződik a Hófehér és a Vadász című film is, amely óriási bukás volt, s leginkább arra emlékeznek az emberek, hogy a rendező a forgatáson összeszűrte a levet Kristen Stewarttal, s ezzel feldúlta a színésznő Robert Pattinsonnal való kapcsolatát.

Jelen film rendezője, Rupert Sanders készített egy saját képregényt a történethez, amelyhez nemcsak az eredeti anime, hanem a tv-sorozat képeit is ötvözte. Ezt mutatta be Steven Spielbergnek, s egyben ez képezte a készülő film alapját, hiszen mindketten egyetértettek abban, hogy a '95-ös animéből nem készíthetnek a szoros értelemben vett remake-et, mert az túl lassú lenne a multiplexek közönségének.

A Ghost in the Shell remake-jét először Steven Spielberg akarta elkészíteni, akkoriban, amikor a stúdiója ( a DreamWorks) forgalmazni kezdte, a Páncélba zárt szellem 2 - Ártatlanság című animét Amerikában. A Páncélba zárt szellem egyike a rendező kedvenc történeteinek saját bevallása szerint, így 2008-ban meg is vásárolta a film alapjául szolgáló manga jogait.

Scarlett Johansson karakterét gyakran csodaként emlegetik, a neve pedig Mira Killian a filmben, amely utalhat a miracle kifejezésre.

A Páncélba zárt szellem 1995-ös eredetijének a rendezője, Mamoru Oshii szerint Scarlett Johansson volt a lehető legjobb választás Motoko szerepére.

Elszalasztott lehetőségnek tűnik a film, sajnos leértékelték egyszeri fogyasztásra alkalmas, színes, szagos, gusztusos látvány mozira, amely mögött erőteljes hiányok húzódnak meg. 6/10 több»

Tuti, hogy azok fogják élvezni igazán, akik nem ismerik az eredetit, vagy kellőképpen régen látták, hogy ne emlékezzenek, mennyivel filozofikusabb és mélyebb az 1995-ös előd. Mindenesetre remake-et így kell készíteni. Pörgős, szexi, vizuálisan szép, tiszteleg és átértelmez amennyire kell, és semennyire sem ciki. Ne higgy a fújolóknak. 7/10 több»

A páncél szép fényes, rendkívül jól mutat és akár egy látványos effekt kíséretében láthatatlanná is képes válni. Mindent tud, ami korszerűvé teheti, de a benne lévő szellem a gyártás során kiszökött belőle. 6,5/10 több»