Watchmen: Az őrzők (2009)

Watchmen

Watchmen: Az őrzők

Lalee19   2022. 03. 10.

Az igazat megvalva nekem nem tetszett ez a film. Bár én nem is ismertem ezt a képregény. A film sem tudott annyira nagy hatással lenni. Többször futottam neki, mire sikerült végig ülnöm. Azért maga az alternatív világ érzés nem volt rossz.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 30.

Unalmas, értelmetlen és semmitmondó. Már megint egy rossz amcsi film. Tucatjával gyártják, de kinek? Mit ad ez a társadalomnak? Semmit, de azt kőkeményen.

Thibo84   2016. 06. 21.

Egy kissé sajnáltam, hogy egy picit eltértek a képregénytől, már ami a végkifejletet illeti, de ezt leszámítva, azt a képi világot kaptam vissza, mint ami a fűzetek lapjain látható. A képregény fanoknak kötelező alkotás.

Deku   2017. 07. 10.

Nagyon bejött akkoriban ez a történet, bár semmit se tudtam róla mivel képregényt nem olvastam így fogalmam sem volt a háttértörténetről. Ezt leszámítva is ügyesen volt izgalmas és szórakoztató.

dailyfilmsan   2019. 04. 29.

Talán a DC egyetlen olyan szuperhősös filmje, ami igazán jóra és egyedire sikeredett. Manapság annyira erőlködik a DC, hogy Marvelesedjen, hogy ezzel rontják el a filmjeiket. A Watchmen a példa, hogy istenigazából a képregényszerű narratíva, a ború é... több»

Eastern79   2021. 02. 09.

Zack Snyder legjobb rendezésének tartom ezt a képregénymozit. Lenyűgöző képi világa, hangulata megmarad az egész film alatt, látványos és szórakoztató.

elekm90   2020. 10. 29.

Nagyon stílusos, de üres és sokszor értelmetlen film (csak a szokásos Zack Snyder forma). A vagánykodáson és csillogáson túl azt éreztem, hogy totális katyvasz az egész.

A film rendezésére Terry Gilliam is esélyes volt.

(respect the movies)

Csak az amerikai mozibevétele meghaladta a 100 millió dolláros határt 2009-ben.

(respect the movies)

A filmet néhány amerikai moziban "Old Heroes Never Die" címen mutatták be a nézőközönségnek.

(respect the movies)

A filmben szereplő színészek közül a forgatások előtt csak Jackie Earle Haley ismerte a film alapjául szolgáló képregényt.

(respect the movies)

A film rendezője, Zack Snyder elsősorban a képregény rajongóinak készítette el a filmet, ezért nemcsak, hogy pontról pontra követi azt, de még rengeteg teljes mondatot is beillesztett filmjébe a képregényből.