Watchmen
kabel

Jeffrey Dean Morgan

Egy alternatív világban, a '80-as évekbeli Amerikában a szuperhősök tevékenységét betiltották. Az emberek, akik egykor szerették, tisztelték őket, ma már megvetéssel néznek rájuk. Rorschach az egyetlen hős, aki nem hajlandó elfogadni a helyzetet, és szembeszáll a törvénnyel. Amikor a… Több

Forgatókönyvíró: David Hayter, Alex Tse
Premier (HU): 2009.03.05. | HBO Max (2021.08.16.) | SkyShowtime (2023.02.14.)

2023.06.30 Niko

Végre egy olyan szuperhősfilm, amiben a a főgonosz motivációját értem.

Unalmas, értelmetlen és semmitmondó. Már megint egy rossz amcsi film. Tucatjával gyártják, de kinek? Mit ad ez a társadalomnak? Semmit, de azt kőkeményen.

2023.03.03 kabel

A világ mesél

A Watchmen egy hihető, élettel és múlttal teli hidegháborús Amerikát mutat be. Egy világban, melyben mindenki abszolút megoldásokat keres szürke problémákra, egy országot látunk, melynek hősei kegyvesztettek és kiöregedtek, ahol az ideálok torzultak. Mindezt Snyder remek vizuális effektekkel, és kicsit erőltetett zenei és képi metaforákkal teszi. Ugyanakkor ebben a filmben még nem esik át a ló túlsó oldalára és nem áldozza be a történetet a stílus oltárán, mint majdnem minden másik filmjében. Az eredeti képregény erőssége, hogy a sztori alig változik a filmben, Snyder filmes világa pedig meglepően jól passzol az esztétikájába.

2019.04.29 dailyfilmsan

Talán a DC egyetlen olyan szuperhősös filmje, ami igazán jóra és egyedire sikeredett. Manapság annyira erőlködik a DC, hogy Marvelesedjen, hogy ezzel rontják el a filmjeiket. A Watchmen a példa, hogy istenigazából a képregényszerű narratíva, a ború é... Több

2016.06.21 Thibo84

Egy kissé sajnáltam, hogy egy picit eltértek a képregénytől, már ami a végkifejletet illeti, de ezt leszámítva, azt a képi világot kaptam vissza, mint ami a fűzetek lapjain látható. A képregény fanoknak kötelező alkotás.

A film rendezésére Terry Gilliam is esélyes volt.Szerző: respect the movies

Csak az amerikai mozibevétele meghaladta a 100 millió dolláros határt 2009-ben.Szerző: respect the movies

A filmet néhány amerikai moziban "Old Heroes Never Die" címen mutatták be a nézőközönségnek.Szerző: respect the movies

A filmben szereplő színészek közül a forgatások előtt csak Jackie Earle Haley ismerte a film alapjául szolgáló képregényt.Szerző: respect the movies

Watchmen
A zöld íjász