Időhurok

Időhurok

Predestination

Noah Taylor
Ethan Hawke

Egy időutazó ügynök utolsó megbízatására indul, hogy egyszer és mindenkorra megfékezze a bűnözőt, aki valahogy mindig kicsúszott a kezei közül.

(hp)

Forgatókönyvíró: Robert A. Heinlein
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália
Premier (HU): 2014.11.26. | HBO Max (2022.09.09.)

2023.12.14 Fikatours_blogger

Ez egy jó kis történet, nehéz lenne spoilermentesen írni róla, de az biztos, hogy ez már nem a saját farkába harapó, hanem a saját magát felfaló kígyó esete. Valószínű, regényben sokkal izgalmasabb lett volna, mert a hosszú párbeszédekből összeálló sztori nem filmvászonra való.

2015.04.24 rbernadett

Ez a film amilyen jól indult - bocsánat a kifejezésért - de annyira baromság lett a végére. Nagyon szeretem az elgondolkodtató filmeket és szinte mindent elképzelhetőnek tartok, de amikor valami a természet legalapvetőbb törtvényének is ellentmond, az már bukta. Ez a film nem is kérdés, hogy több sebből vérzik.

2017.09.13 Deku

Eszméletlenül elkeserítő egy darab lett ez a film. Orbitális baklövés úgy ahogy van. A sztori nagyon gyenge kukába való ami a színészeket illeti hát ők sem voltak a helyzet magaslatán.

2017.05.02 indingo

Az egyik legkülönösebb film, amit valaha láttam. Nagyon nehéz úgy beszélni róla, hogy nem áruljon el az ember lényegi dolgokat. Nem mindennapi a története az biztos.

A Spierig testvérek nagyon gyenge filmet tettek le az asztalra. Semmitmondó és sekélyes sztori. A legnagyobb baj, hogy ehhez a színészeket is belerántotta ebbe a rossz produkcióba. Ethan Hawke, aki nagy kedvencem, és Sarah Snook, akit nagy tehetségnek tartok, sajnos minőség alattit produkáltak.

A film története Robert A Heinlein "All You Zombies" (Ti zombik mind) című novelláján alapul.Szerző: hp

A film elején a Crosby Shoes épülete valójában a csernobili atomerőmű négyes számú reaktora, melynek meghibásodása okozta a katasztrófát 1986 április 26-án.Szerző: hp

A nyolcadik perc körül, amikor Ethan Hawke ránéz az órájára, a színész születésnapja látható. Szerző: hp

EEthan Hawke és a rendezőpáros, Peter Spierig és Michael Spierig korábban a Daybreakers című filmen is együtt dolgoztak. Szerző: hp

Értékelés: 7.5/10
(2016. 12. 19.)
Az alapvetés már önmagában is elvitte a hátán a filmet. Több