Érkezés

Master

Forest Whitaker
Forest Whitaker
Amy Adams

A távoli jövőben játszódó történet középpontjában egy a Föld létezését veszélybe sodró esemény áll: földönkívüliek érkeznek bolygónkra. A hadsereg vezérkara egy briliáns nyelvész segítségét kéri, hogy kommunikálhassanak az idegenekkel. A cél, hogy megtudják az érkezés okát. A tudós minden erejével… Több

Forgatókönyvíró: Eric Heisserer
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada, India
Premier (HU): 2016.11.10. | HBO Max (2021.11.26.)

2023.09.28 Jerico

Egy nagy kérdés boncolgatása

A világegyetemben valószínűleg nem mi vagyunk az egyedüli értelmes lények, a kérdés inkább az, hogy kapcsolatba léphetünk-e a többi magasabb rendű civilizációval, a hatalmas távolságok dacára. Mert jelenlegi tudásunk arra elegendő, hogy 1 fényévnyi távolságot (9,5 billió kilométert) 2 ezer évig tegyünk meg. Az Érkezés című filmben mégis eljut hozzánk egy idegen életforma, mely így sokkal fejlettebb nálunk. Ennek oka, hogy ők képesek több fényévnyi utazásra. A kormányok különbözőképp reagálnak: az amerikaiak nyelvészeket bíznak meg a kapcsolatfelvétellel. De nehezen halad a dolog. A központi karakter, Dr. Banks (Amy Adams) nehezen fejti meg nyelvüket. Sajnos a script belekavarja a nyelvész hölgy múltját és gyermekének tragikus halálát is, amitől az egész kicsit zagyvaságba fullad, a jövőnket megjósoló idegenekkel. Ugyanakkor Denis Villeneuve filmje így is érdekes, és az alakítások is nagyon jók. Nálam az érdekfeszítő téma és a színészek miatt az Érkezés megkapja az erős 75%-ot, de lehetne 85-90% is jobb befejezéssel.

2016.11.11 erare

Én nem vagyok egy sci-fi rajongó, de ez a film teljesen felkavart és beszippantott. Eddig minden idegszálam tiltakozott a műfaj írásos és filmre vitt elemei ellen, de most kedvet kaptam egy sci-fi elolvasásához. A történet egyszerű, csavarmentes, ért... Több

2016.11.18 indingo

Nem volt rossz, de én azért nem estem tőle hanyatt. Igazából az zavart a filmben, hogy az idegeneket csak felhasználták a nő történetének szempontjából.

2017.10.17 ArpiHajdu és Réci

Jó alapsztori, rossz film

Hát, meg kell mondjam, óriásit csalódtam ebben a filmben. Oscar-jelölés, „A” kategóriás sztárok, érdekesnek tűnő történet ide vagy oda, ez a film ROSSZ. Az alap sztorival semmi problémám sincs, sőt. Egy érdekes témát boncolgat, nevezetesen két külön... Teljes kritika

2017.08.30 Deku

Veszettül jól sikerült ez a film, nem voltam felkészülve rá, hogy ennyire jó legyen. De szerencsére meglepetés volt a javából ez az alkotás. A színészi gárda meg egyenesen tökéletes.

A film összbevétele 203 388 186 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 204 668 421 forintot termelt. A hazai mozik összesen 142 013 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film zenéjét Max Richter szerezte, a címe On The Nature Of Daylight (Entropy). Ez a zenemű több film zenéje is volt már, pl. a Viharsziget című film zenéje is. Szerző: kissmanna

Jeremy Renner vezetékneve (hasonlóan a filmbéli Hannah nevéhez) palindrom, vagyis mindkét végéről olvasva ugyanazt kapjuk.Szerző: magyaristvan

9 kategóriában kapott BAFTA- jelölést, mégpedig : Legjobb film, Legjobb női főszereplő – Amy Adams, Legjobb rendező – Denis Villeneuve, Legjobb adaptál forgatókönyv, Legjobb fényképezés, Legjobb vágás, Legjobb zene, Legjobb hang, Legjobb vizuális effektusok Szerző: BéBé

Golden Globe-jelölést kapott két kategóriában: legjobb női főszereplő (Amy Adams), legjobb filmzene (Jóhann Jóhannsson)Szerző: BéBé

(2016. 11. 10.)
Lovecraft sem álmodott szebbet
Az Érkezés, mint a hetvenes évek legjobb hollywoodi filmjei, áthidalja a művészet és a tömegszórakoztatás közé ásott, amúgy is értelmetlen árkot. Több

(2016. 11. 11.)
Ha egyszer tényleg eljönnek az UFO-k, vajon szétlőjük-e őket különösebb ok nélkül?
Vagy megadjuk az esélyt a békés kapcsolatfelvételre? Izgalmas, nyomasztó gondolatkísérlet az Érkezés, ami az év sci-fije lehet. Spoilermentes kritika. Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 11. 05.)
Az Érkezés ugyanis úgy végtelenül humánus, hogy közben döbbenetesen letaglózó és úgy marad mindvégig nagyszabású, hogy nem felejt el intim maradni. Több

(2019. 10. 03.)
Végtelenül megható és mély film az Érkezés, amellett hogy nagyon gyönyörűen fényképezett, csodás dallamokkal megálmodott alkotás, amire Amy Adams játéka teszi fel a koronát. Több

(2016. 11. 17.)
Az igazán jó science fiction filmek azok, amelyek le tudják hozni a globális problémákat az egyén szintjére, és úgy tudnak mondani valamit a világról, a jövőről és rólunk, hogy közben valami nagyon személyeset mesélnek el. Az Érkezés ilyen mozi. Több
Pokoli éden
2004