Érkezés (2016)

Arrival

moviemafia   2021. 04. 07.

Akció nélküli lehengerlő sci-fi

Aki a pörgős és "látványos" sci-fi filmekhez van hozzászokva, az az Érkezésben határozottan csalódni fog. A történt látszólag nem tartogat túl sok újdonságot, azonban mikor az ember jobban belemélyed, kellemes csalódás érheti. A játék teljes egésze egy lassabb, akció nélküli vonalat követ, de ennek ellenére sikerül átadnia meglehetősen nyomasztó hangulatban az üzenetét. Az Érkezés nagyon jó választás lehet mindazoknak, akik szeretik a komolyabb, ám mégsem túl zavaros mondanivalóval rendelkező (sci-fi) filmeket.

ArpiHajdu és Réci   2017. 10. 17.

Jó alapsztori, rossz film

Hát, meg kell mondjam, óriásit csalódtam ebben a filmben. Oscar-jelölés, „A” kategóriás sztárok, érdekesnek tűnő történet ide vagy oda, ez a film ROSSZ. Az alap sztorival semmi problémám sincs, sőt. Egy érdekes témát boncolgat, nevezetesen két külön... teljes kritika»

erare   2016. 11. 11.

Én nem vagyok egy sci-fi rajongó, de ez a film teljesen felkavart és beszippantott. Eddig minden idegszálam tiltakozott a műfaj írásos és filmre vitt elemei ellen, de most kedvet kaptam egy sci-fi elolvasásához. A történet egyszerű, csavarmentes, ért... több»

indingo   2016. 11. 18.

Nem volt rossz, de én azért nem estem tőle hanyatt. Igazából az zavart a filmben, hogy az idegeneket csak felhasználták a nő történetének szempontjából.

Orosz István   2017. 03. 12.

Én , nekem nem nagyon tetszett maga a sztori. Néhol, egy két érdekes jelenetre felfigyeltem, de semmi bravúr,semmi extra nem fedezhető fel benne. Talán a vége, de az is bugyuta számomra. Ennél jobbra számítottam.

Deku   2017. 08. 30.

Veszettül jól sikerült ez a film, nem voltam felkészülve rá, hogy ennyire jó legyen. De szerencsére meglepetés volt a javából ez az alkotás. A színészi gárda meg egyenesen tökéletes.

HercegPeter   2018. 05. 13.

Nekem nagyon bejött. A történet ötletes, a karakterek nincsenek túltolva. A zenét is külön ki kell emelni, mert nagyon hatásos. A sztori nem pörög túlságosan, kicsit lassan folyik, de sehol sem unalmas. Nem tudom mennyire reális ez, hogy ilyen gyorsa... több»

Forest Whitaker
Forest Whitaker
Amy Adams

A film összbevétele 203 388 186 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 204 668 421 forintot termelt. A hazai mozik összesen 142 013 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Jeremy Renner vezetékneve (hasonlóan a filmbéli Hannah nevéhez) palindrom, vagyis mindkét végéről olvasva ugyanazt kapjuk.

(magyaristvan)

9 kategóriában kapott BAFTA- jelölést, mégpedig : Legjobb film, Legjobb női főszereplő – Amy Adams, Legjobb rendező – Denis Villeneuve, Legjobb adaptál forgatókönyv, Legjobb fényképezés, Legjobb vágás, Legjobb zene, Legjobb hang, Legjobb vizuális effektusok

(BéBé)

Golden Globe-jelölést kapott két kategóriában: legjobb női főszereplő (Amy Adams), legjobb filmzene (Jóhann Jóhannsson)

(BéBé)

A Rotten Tomatoes weboldalon 227 kritika alapján 93%-on áll.

(Borga)

47 millió dolláros költségvetésből készült el a produkció.

(Borga)

A világpremier 2016. szeptember 1-jén volt a Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon.

(Borga)

Ted Chiang művén, alapszik a film, melynek címe: Story of Your Life.

(Borga)

A filmben a két idegen neve (Abbott és Costello) utalás az egykori comedy párosra.

(Borga)

A film eredeti címe "Story of Your Life" volt, azonban mivel a tesztközönségnek nem tetszett a cím, így az alkotók megváltoztatták azt.

Denis Villeneuve rendező és az írói csapat számos tudóssal konzultált, hogy minél hitelesebben vihessék filmre a történetet.

...nem lett egy rossz film az Érkezés, habár most egy kicsit jobban izgulok a Blade Runner 2049 miatt. A hangulata egészen különleges, az akciók teljes kizárásával is sikerült fenntartani szinte végig a feszültséget (ámbár egyetlen apró kis robbanást mégiscsak sikerült beletuszkolni a filmbe, gyanítom a stúdió e nélkül nem engedte volna kigördülni a filmet a gyárból), a lassú és következetes építkezése, valamint a néhol igencsak hátborzongató zenei aláfestése szintén dicséretet érdemel. több»

Az Érkezés egy kellően hangulatos, realisztikus és élvezetes sci-fi, amely lassabb tempója ellenére végig leköti a néző figyelmét. több»

A kanadai Dennis Villeneuve a Blade Runner 2049 feldolgozása előtt összedobott egy fantasztikus űrlényfilmet. Kijelenthetjük, hogy nem fogtok csalódni! több»