Érkezés

(Arrival)

fazekasanett92  2016. 11. 10. 19:04

Annyira nem tetszett, mert 2016-ban ennél jobb sci-fire számítottam. A jelenetek annyira nem fogtak meg, tele van üres részekkel és semmitmondó, felesleges párbeszédekkel, megnyilvánulásokkal.

Orosz István  2017. 03. 12. 12:49

Én , nekem nem nagyon tetszett maga a sztori. Néhol, egy két érdekes jelenetre felfigyeltem, de semmi bravúr,semmi extra nem fedezhető fel benne. Talán a vége, de az is bugyuta számomra. Ennél jobbra számítottam.

hsanya182  2017. 03. 13. 16:16

Nekem is csalódás a film. Egyszer végig lehet nézni, végefele azért kezd izgalmas lenni ahogy összekuszálódnak a szálak, de a végére elég pozitív kicsengésű ROMANTKUS DRÁMAI filmet kapunk, érdekes a scifi része ahogy reálisan próbálja felépítemi egy földönkívüli élettel való találkozást, életszerű hitelesnek próbál tünni, nyelvész és tudományos szempontból, majd végül amit felépített másra terelődik a hangsúly...

wooderman  2017. 02. 04. 07:55

Igazán vártam ezt a filmet, de elég nagy csalodást okozott.Kicsit zagyva,és elég vontatott.Egyszer meg lehet nézni, de ennyi. Én háromszor álltam neki mire végre végeztem vele.

MMcFly2015  2016. 11. 30. 06:32

Az előzetesekből és a nagy beharangozásból - az év sci-fijéről - kiindulva egy teljesen más műfajra, illetve filmre számítottam a moziba. Konkrétan egy szokványos sci-fiben az egész filmet egy 20-25 perc alatt lezavarták volna. Rengeteg értékelhető momentum van benne, de sajnos csalódást okozott a nagy beharangozás után.
Tényleg nem mindennapi módon tárják elé a földönkívüli témát, és abszolút realisztikusan mutatja be a helyzet kezelését. Az ,,úrhajó" alakja/ábrázolása is eltér a szokványostól, nagyon jól sikerült ez a kagyló forma, és a belseje. Innen látszik, hogy a kevesebb néha több.
A két fő szereplőt agyon dicsérik, ami tényleg kimagasló Amy Adams részéről, de Renner karaktere kicsit eltörpül.
A vége elgondolkodtató, de nagy fordulatnak nem mondanám... Komoly film, megértem, akik nem könnyen tudják befogadni. Lehet a hangulatom miatt, de nekem is a szépen elnyújtott kommunikáció az űrlényekkel, már néhol átment unalomba.
Nem mindennapi film, ezért érdemes megnézni, de nálam nem több egy átlagos kategóriánál.

Forest Whitaker
Forest Whitaker
supernaturalmovies.blog.hu - Én lenni idegen, jöttem nézni Föld - Érkezés
...nem lett egy rossz film az Érkezés, habár most egy kicsit jobban izgulok a Blade Runner 2049 miatt. A hangulata egészen különleges, az akciók teljes kizárásával is sikerült fenntartani szinte végig a feszültséget (ámbár egyetlen apró kis robbanást mégiscsak sikerült beletuszkolni a filmbe, gyanítom a stúdió e nélkül nem engedte volna kigördülni a filmet a gyárból), a lassú és következetes építkezése, valamint a néhol igencsak hátborzongató zenei aláfestése szintén dicséretet érdemel. 6/10
Movieaddicts: Érkezés
Az Érkezés egy kellően hangulatos, realisztikus és élvezetes sci-fi, amely lassabb tempója ellenére végig leköti a néző figyelmét. 8/10
Frappa Magazin: Érkezés – A legújabb űrlényes őrület
A kanadai Dennis Villeneuve a Blade Runner 2049 feldolgozása előtt összedobott egy fantasztikus űrlényfilmet. Kijelenthetjük, hogy nem fogtok csalódni!

Jeremy Renner vezetékneve (hasonlóan a filmbéli Hannah nevéhez) palindrom, vagyis mindkét végéről olvasva ugyanazt kapjuk.

(magyaristvan)

9 kategóriában kapott BAFTA- jelölést, mégpedig : Legjobb film, Legjobb női főszereplő – Amy Adams, Legjobb rendező – Denis Villeneuve, Legjobb adaptál forgatókönyv, Legjobb fényképezés, Legjobb vágás, Legjobb zene, Legjobb hang, Legjobb vizuális effektusok

(BéBé)

Golden Globe jelölést kapott két kategóriában: legjobb női főszereplő jelölés(Amy Adams), legjobb filmzene jelölés(Jóhann Jóhannsson)

(BéBé)