Érdekességek: Érkezés (2016)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A film összbevétele 203 388 186 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 204 668 421 forintot termelt. A hazai mozik összesen 142 013 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Jeremy Renner vezetékneve (hasonlóan a filmbéli Hannah nevéhez) palindrom, vagyis mindkét végéről olvasva ugyanazt kapjuk.

(magyaristvan)

9 kategóriában kapott BAFTA- jelölést, mégpedig : Legjobb film, Legjobb női főszereplő – Amy Adams, Legjobb rendező – Denis Villeneuve, Legjobb adaptál forgatókönyv, Legjobb fényképezés, Legjobb vágás, Legjobb zene, Legjobb hang, Legjobb vizuális effektusok

(BéBé)

Golden Globe-jelölést kapott két kategóriában: legjobb női főszereplő (Amy Adams), legjobb filmzene (Jóhann Jóhannsson)

(BéBé)

A Rotten Tomatoes weboldalon 227 kritika alapján 93%-on áll.

(Borga)

47 millió dolláros költségvetésből készült el a produkció.

(Borga)

A világpremier 2016. szeptember 1-jén volt a Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon.

(Borga)

Ted Chiang művén, alapszik a film, melynek címe: Story of Your Life.

(Borga)

A filmben a két idegen neve (Abbott és Costello) utalás az egykori comedy párosra.

(Borga)

A film eredeti címe "Story of Your Life" volt, azonban mivel a tesztközönségnek nem tetszett a cím, így az alkotók megváltoztatták azt.

Denis Villeneuve rendező és az írói csapat számos tudóssal konzultált, hogy minél hitelesebben vihessék filmre a történetet.

A film egyik posztere kisebb botrányt váltott ki Hong Kongban, ugyanis a várost ábrázoló poszteren egy Shanghai nevezetesség is látható volt.

Az Amerikai botrány (2013) után ez Jeremy Renner és Amy Adams második közös filmje.

A filmet eredetileg Nic Mathieu rendezte volna.