Cube
Nicole de Boer
Nicole de Boer

Hat ismeretlen, teljesen különböző ember hihetetlen körülmények között találja magát egy labirintusszerűen egymáshoz kötött kockákból álló börtönben, amely telis-tele van halálos csapdákkal. Egy rendőr, egy rabló, egy pszichológus, egy matematikus, egy építész és egy autista igyekeznek… Több

Ország: Kanada
Premier (HU): 2002.12.12.

2023.08.28 Ergit

Alapmű. A cselekménye több vonatkoztatásban is elgondolkodtató. Ha láttad és tetszett, elkezdtél gondolkozni rajta, várd meg, míg már nem ezen jár az agyad, aztán nézd meg újra...

2017.03.09 GedyPapa

Sokkal jobban mutatja be az emberi lelket, mint jó pár olyan alkotás, amiknek ez a fő célkitűzése. Az alapötlet, hogy egy kockából kell kiszabadulniuk kiváló az emberanyag is, de a kedvencem mégiscsak a csattanó, ami miatt érdemes megnéznie mindenkinek!

Oké.A technikai megoldások nem a legtökéletesebbek,és a színészi gárda sem egetverő színvonallal bír,de maga a történet zseniális,a kivitelezés kissé gyengébb.Jók a párbeszédek,a sztori jól felépített,és a csavar sem hiányzik belőle.Nekem bejött.

2022.03.30 JRD

Hm...

Örültem, hogy láttam, köszönöm, ennyi elég is volt. Aki látta az első részt, az látta az összeset (ahogyan igaz ez a Fűrész vagy épp a Végső állomás-filmekre is). De ha épp vérfröcsögős filmre vágysz, jó választás. Nem leszel gazdagabb egy mondandóval teli élménnyel, de kikapcsolsz. De ne hallgass rám! Nézd meg, és döntsd el magad! Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2022.03.03 harnas1207

Legutóbb 10-12 éve láttam, akkor érdekes, de kissé low budget filmnek tűnt, de a stílusában mindenképp kiemelkedő volt. Elhatároztam, hogy megnézem újra, és igen kellemetlen érzés volt. Az eredetiséget nem lehet tőle elvenni, de a bugyuta párbeszédek... Több

A film összbevétele 501 818 dollár volt (imdb.com).

A film számtalan filmfesztiválon jelölt volt, és hét díjat meg is nyert ezek közül. Talán a legismertebb ezek közt a brüsszeli Nemzetközi Fantasy Fesztivál, ahol a legjobb film díját kapta.Szerző: respect the movies

Egy interjúban elárulta a rendező, hogy miután elkészültek a forgatással, és már csak a vágás volt hátra a kész filmhez, az első dolga az volt, hogy kivágta azt a jelenetet, melyben láthattuk volna, hogy mi van a kockán kívül.Szerző: respect the movies

A filmben szereplő fogyatékos karakter neve Kazan; ez egy létező város Oroszországban.Szerző: respect the movies

Egy interjú során a rendező elárulta, hogy Stanley Kubrick munkásságából és egy holland művész, MC Hasher tehetségéből merítette az ötletet a filmhez.Szerző: respect the movies