Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Ex Machina (2015)

Ex Machina

szabmarc   2021. 09. 21.

Kár érte. Igazán jó a sztori, de számomra nagyon lassú a cselekmény, ezáltal vontatottá vált, néhol az unalmas határát súrolta. Nathan és Ava karakterét szuperül hoznák egyébként a színészek, viszont a Calebet játszó srác abszolút nem illett a filmhez. Aki látta A nő című filmet, annak szerintem ez kevés lesz.

indingo   2017. 05. 02.

A félig robot és emberi test látványa remek volt. A történet szerencsére nem az a tipikus közhelyes film. Tetszett, hogy egy zárt térben játszódott az egész.

Sabnock Sanatory   2021. 05. 24.

Robot? Ember? Végül is nem mindegy?

Nemrég találtam rá erre a filmre, amit a megnézése után kissé vegyes érzelmekkel próbálok értékelni. Nézzük nagy vonalakban a sztorit! Adott egy teljesen átlagos srác, aki egy óriási cégnél programozó. Sem család, sem barátnő, egyedül, a munkának élv... teljes kritika»

rbernadett   2015. 05. 22.

Nekem egy kicsit vontatott volt és nem nyújtott többet a többi hasonló témában gyártott produkciónál. A hangeffektek néha kimondottan idegesítettek.

ArpiHajdu és Réci   2017. 01. 28.

Mitől lesz ember az ember?

Az Ex Machina egy, a sci-fikben gyakran előforduló kérdést boncolgat, miszerint mitől lesz ember az ember, avagy mivel kell rendelkeznie egy ember által alkotott dolognak ahhoz, hogy emberként tekinthessenek rá. Ezzel már találkoztunk olyanokban is, ... teljes kritika»

dailyfilmsan   2019. 12. 20.

Black mirror kistesó

A technológia fejlődésének nagy kérdése hogy lesz e mesterséges intelligencia. Egy mesterségesen megalkotott robot ami képes embereként cselekedni és gondolkodni. A film is körbeszambázza a kérdéskört. Az első perctől kapunk szakszavakat és teóriákat amik a laikus fűlnek csak rizsa és csak a játékidő kitöltésére szolgáló semmi. Aki meg ért hozzá az meg örül hogy ezt is belevették. Na ez a kettős érzés jellemzi a filmet leginkább. Végig tartja a kettősséget. Például a szereplők jelleme. A főszereplő Eva, aki robot külsejével kell bebizonyítsa hogy értelmes lény és nem csak egy feltöltött program, a nyilvánosságtól elvonuló tudós, aki internetes keresőjével kaszál és a tesztelő aki mint hős szerelmes akar igazságot szolgáltatni, de mégis bűnt követ el. Sok-sok paradoxon. A film hangulata emiatt komor kicsit paranoid. Mindenképpen hasonlóságot mutat a Black Mirror sorozatra. Hangulata komor, fejlett technológia álla középpontban és nem hiszem hogy nagy spoiler, de a vége sem felhőtlen happy end. Pont ez az ami jóvá teszi a filmet, nem zseniális, de igazán jó. Ezért pedig a színészeknek is pacsi mert a munkájuktól lesz kerek a történet. Nekem tetszett nézzétek bátran.

Deku   2017. 08. 30.

Ezt a filmet egyszerűen nem tudtam utálni. Kellemes volt a hangulata, egy percig sem tudtam unatkozni alatta. Frappáns párbeszédek és jellemes karakterek tarkítják.

A dal, amelyre Nathan és Kyoko táncol, Oliver Cheatham "Get Down Saturday Night" című dala.

(dailyfilmsan )

Amikor Caleb először találkozik Nathannal, zöld búza nő egy tálban. Ez egy pogány szláv szimbólum, az új élet jelképe.

(dailyfilmsan )

A filmet a a norvégiai Juvet Landscape Hotelben forgatták.

(dailyfilmsan )

A film költségvetése 15 millió dollár volt.

(Bob)

Nathan cégének neve, a Blue Book utalás Ludwig Wittgenstein Kék könyvére, amelyben 1933–1934-ig közölte a jegyzeteit (ez egyébként el is hangzik a filmben).

Az, hogy Magyarországtól megtagadtak egy remekművet, mélységesen felháborít. Az Ex Machina az év egyik legüdítőbb élménye és az évezred egyik legjobb sci-fije. több»