Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Ex Machina (2015)

Ex Machina

belavagyok   2020. 10. 04.

Egy a közeljövőben játszódó történet, amely nincs is talán olyan messze. Az ember folyamatosan feszegeti a határokat és talán egyszer a saját csapdájába esik.

rbernadett   2015. 05. 22.

Nekem egy kicsit vontatott volt és nem nyújtott többet a többi hasonló témában gyártott produkciónál. A hangeffektek néha kimondottan idegesítettek.

indingo   2017. 05. 02.

A félig robot és emberi test látványa remek volt. A történet szerencsére nem az a tipikus közhelyes film. Tetszett, hogy egy zárt térben játszódott az egész.

ArpiHajdu és Réci   2017. 01. 28.

Mitől lesz ember az ember?

Az Ex Machina egy, a sci-fikben gyakran előforduló kérdést boncolgat, miszerint mitől lesz ember az ember, avagy mivel kell rendelkeznie egy ember által alkotott dolognak ahhoz, hogy emberként tekinthessenek rá. Ezzel már találkoztunk olyanokban is, ... teljes kritika»

dailyfilmsan   2019. 12. 20.

Black mirror kistesó

A technológia fejlődésének nagy kérdése hogy lesz e mesterséges intelligencia. Egy mesterségesen megalkotott robot ami képes embereként cselekedni és gondolkodni. A film is körbeszambázza a kérdéskört. Az első perctől kapunk szakszavakat és teóriákat amik a laikus fűlnek csak rizsa és csak a játékidő kitöltésére szolgáló semmi. Aki meg ért hozzá az meg örül hogy ezt is belevették. Na ez a kettős érzés jellemzi a filmet leginkább. Végig tartja a kettősséget. Például a szereplők jelleme. A főszereplő Eva, aki robot külsejével kell bebizonyítsa hogy értelmes lény és nem csak egy feltöltött program, a nyilvánosságtól elvonuló tudós, aki internetes keresőjével kaszál és a tesztelő aki mint hős szerelmes akar igazságot szolgáltatni, de mégis bűnt követ el. Sok-sok paradoxon. A film hangulata emiatt komor kicsit paranoid. Mindenképpen hasonlóságot mutat a Black Mirror sorozatra. Hangulata komor, fejlett technológia álla középpontban és nem hiszem hogy nagy spoiler, de a vége sem felhőtlen happy end. Pont ez az ami jóvá teszi a filmet, nem zseniális, de igazán jó. Ezért pedig a színészeknek is pacsi mert a munkájuktól lesz kerek a történet. Nekem tetszett nézzétek bátran.

Deku   2017. 08. 30.

Ezt a filmet egyszerűen nem tudtam utálni. Kellemes volt a hangulata, egy percig sem tudtam unatkozni alatta. Frappáns párbeszédek és jellemes karakterek tarkítják.

Orosz István   2017. 07. 27.

Nekem unalmas rossz semmit mondó film volt. Semmi extra, ugyanolyan mesterséges intelligenciával rendelkező robotos mozifilm mint a többi. Semmi extra semmi csavar.

Alicia Vikander

A dal, amelyre Nathan és Kyoko táncol, Oliver Cheatham "Get Down Saturday Night" című dala.

(dailyfilmsan )

Amikor Caleb először találkozik Nathannal, zöld búza nő egy tálban. Ez egy pogány szláv szimbólum, az új élet jelképe.

(dailyfilmsan )

A filmet a a norvégiai Juvet Landscape Hotelben forgatták.

(dailyfilmsan )

A film költségvetése 15 millió dollár volt és jelenleg 36,7 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

Nathan cégének neve a Blue Book utalás Ludwig Wittgenstein Kék könyvére, amelyben 1933-1934-ig közölte a jegyzeteit (ez egyébként el is hangzik a filmben).

A zárójelenetben Ava kizárólag fehér holmikat visel, ami a tisztaság és az ártatlanság színe.

Amikor Caleb megtalálja Ava korábbi verzióit, látható, hogy Lily-nek hívják az egyik robotot. A zsidó hit szerint Isten először Lilith-et teremtette meg és csak utána Évát, így Ádám első asszonya Lilith volt.

Annak ellenére, hogy a történet szerint Ava a fogvatartott és Caleb szabad az teszt közben felvett jeleneteknél érdekesen vannak kihasználva a terek, míg Caleb egy picike szobában ül és egyszer sem áll föl a székéről, addig Ava-nak sokkal nagyobb teret adtak és ki-be sétálhat egyik teremből a másikba. Ahogy Alex Garland író és rendező mondta, ez a "tigris a ketrecben"-t szerette volna szimbolizálni.

Ez Domhnall Gleeson és Alicia Vikander második közös filmje, először az Anna Karenina-ban játszottak együtt 2012-ben. Oscar Isaac és Gleeson pedig együtt szerepeltek a Star wars: Az ébredő erőben.

Felicity Jones esélyes volt Ava szerepére.

Alex Garland azok közé az alkotók közé tartozik, akiket teljesen igazságtalanul került el a siker pályafutásuk során, ő azonban ennek ellenére is töretlenül dolgozik azon, hogy jobbnál jobb darabokkal lepjen meg minket. több»

Az, hogy Magyarországtól megtagadtak egy remekművet, mélységesen felháborít. Az Ex Machina az év egyik legüdítőbb élménye és az évezred egyik legjobb sci-fije. több»

Vikander, Gleeson és Isaac, valamint a rendkívül intelligens és profin összetett forgatókönyv garantálják azt, hogy egy egyedi és izgalmas, gondolatprovokáló filmélményben legyen része az embernek.