Ex Machina

rbernadett   2015. 05. 22.

Nekem egy kicsit vontatott volt és nem nyújtott többet a többi hasonló témában gyártott produkciónál. A hangeffektek néha kimondottan idegesítettek.

indingo   2017. 05. 02.

A félig robot és emberi test látványa remek volt. A történet szerencsére nem az a tipikus közhelyes film. Tetszett, hogy egy zárt térben játszódott az egész.

ArpiHajdu és Réci   2017. 01. 28.
Mitől lesz ember az ember?

Az Ex Machina egy, a sci-fikben gyakran előforduló kérdést boncolgat, miszerint mitől lesz ember az ember, avagy mivel kell rendelkeznie egy ember által alkotott dolognak ahhoz, hogy emberként tekinthessenek rá. Ezzel már találkoztunk olyanokban is, mint a Szárnyas fejvadász. Ami nekem szimpatikus volt a filmben, hogy bár a fenti kérdésre talán ma még nincsenek biztos válaszok, de egy bizonyos határidőn belül ezt konkrétan meg tudjuk válaszolni, s maga a film igen határozottan állást is foglal. Egy valódi kamaradrámát kapunk három fontos főszereplővel (s milyen érdekes, hogy a mesterséges intelligenciát, avagy Alicia Vikander karakterét a magyar szinkronban Evának fordították) ezt a motívumo... több»

Deku   2017. 08. 30.

Ezt a filmet egyszerűen nem tudtam utálni. Kellemes volt a hangulata, egy percig sem tudtam unatkozni alatta. Frappáns párbeszédek és jellemes karakterek tarkítják.

Orosz István   2017. 07. 27.

Nekem unalmas rossz semmit mondó film volt. Semmi extra, ugyanolyan mesterséges intelligenciával rendelkező robotos mozifilm mint a többi. Semmi extra semmi csavar.

Alicia Vikander

Alex Garland azok közé az alkotók közé tartozik, akiket teljesen igazságtalanul került el a siker pályafutásuk során, ő azonban ennek ellenére is töretlenül dolgozik azon, hogy jobbnál jobb darabokkal lepjen meg minket. több»

Az, hogy Magyarországtól megtagadtak egy remekművet, mélységesen felháborít. Az Ex Machina az év egyik legüdítőbb élménye és az évezred egyik legjobb sci-fije. több»

Vikander, Gleeson és Isaac, valamint a rendkívül intelligens és profin összetett forgatókönyv garantálják azt, hogy egy egyedi és izgalmas, gondolatprovokáló filmélményben legyen része az embernek.

A film költségvetése 15 millió dollár volt és jelenleg 36,7 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

Nathan cégének neve a Blue Book utalás Ludwig Wittgenstein Kék könyvére, amelyben 1933-1934-ig közölte a jegyzeteit (ez egyébként el is hangzik a filmben).

(ArpiHajdu és Réci )

A zárójelenetben Ava kizárólag fehér holmikat visel, ami a tisztaság és az ártatlanság színe.

(ArpiHajdu és Réci )