Egy fiatal programozót (Domhnall Gleeson) kiválasztanak, hogy vegyen részt a mesterséges intelligencia kutatás áttörő kísérletében. A kísérlet sikeres, talán túlságosan is az...
(hp)A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Alex Garland regényíróból lett forgatókönyvíró, abból pedig rendező. Forgatókönyvíróként már bizonyította kiváló alkotói vénáját, hiszen neki köszönhetjük többek között a 28 nappal később, a Napfény vagy a Ne engedj el! szkriptjeit. Debütáló rendezé... teljes kritika»
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Nemrég találtam rá erre a filmre, amit a megnézése után kissé vegyes érzelmekkel próbálok értékelni. Nézzük nagy vonalakban a sztorit! Adott egy teljesen átlagos srác, aki egy óriási cégnél programozó. Sem család, sem barátnő, egyedül, a munkának élv... teljes kritika»
Az Ex Machina egy, a sci-fikben gyakran előforduló kérdést boncolgat, miszerint mitől lesz ember az ember, avagy mivel kell rendelkeznie egy ember által alkotott dolognak ahhoz, hogy emberként tekinthessenek rá. Ezzel már találkoztunk olyanokban is, ... teljes kritika»
A technológia fejlődésének nagy kérdése hogy lesz e mesterséges intelligencia. Egy mesterségesen megalkotott robot ami képes embereként cselekedni és gondolkodni. A film is körbeszambázza a kérdéskört. Az első perctől kapunk szakszavakat és teóriákat amik a laikus fűlnek csak rizsa és csak a játékidő kitöltésére szolgáló semmi. Aki meg ért hozzá az meg örül hogy ezt is belevették. Na ez a kettős érzés jellemzi a filmet leginkább. Végig tartja a kettősséget. Például a szereplők jelleme. A főszereplő Eva, aki robot külsejével kell bebizonyítsa hogy értelmes lény és nem csak egy feltöltött program, a nyilvánosságtól elvonuló tudós, aki internetes keresőjével kaszál és a tesztelő aki mint hős szerelmes akar igazságot szolgáltatni, de mégis bűnt követ el. Sok-sok paradoxon. A film hangulata emiatt komor kicsit paranoid. Mindenképpen hasonlóságot mutat a Black Mirror sorozatra. Hangulata komor, fejlett technológia álla középpontban és nem hiszem hogy nagy spoiler, de a vége sem felhőtlen happy end. Pont ez az ami jóvá teszi a filmet, nem zseniális, de igazán jó. Ezért pedig a színészeknek is pacsi mert a munkájuktól lesz kerek a történet. Nekem tetszett nézzétek bátran.
A film összbevétele 36 869 414 dollár volt (imdb.com).
A dal, amelyre Nathan és Kyoko táncol, Oliver Cheatham "Get Down Saturday Night" című dala.
(dailyfilmsan)Amikor Caleb először találkozik Nathannal, zöld búza nő egy tálban. Ez egy pogány szláv szimbólum, az új élet jelképe.
(dailyfilmsan)Nathan cégének neve, a Blue Book utalás Ludwig Wittgenstein Kék könyvére, amelyben 1933–1934-ig közölte a jegyzeteit (ez egyébként el is hangzik a filmben).
(ArpiHajdu és Réci)Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »