A katona

A katona

Soldier
Kurt Russell

A jövő harcosait különleges módszerekkel válogatják és képzik ki. Gyermekkoruktól kezdve arra nevelik őket, hogy kétely és félelem nélkül engedelmeskedjenek és öljenek. A tökéletes gyilkológépekre csak egy veszély leselkedik: amikor egy egység náluk is tökéletesebb katonákat állít hadrendbe, feleslegessé válnak. Legjobbjukat, Todd őrmestert (Kurt Russell) felettesei meg akarják ölni és ledobják egy elhagyottnak hitt bolygóra. Ám a rossz álomra emlékeztető tájon él egy kis emberi kolónia, mely egészen más szabályoknak engedelmeskedik, mint amelyek szellemében az őrmestert nevelték. Amikor egy nap régi parancsnokai űrhajója ereszkedik le a bolygóra, Todd tudja, ki mellé kell állnia - és egyszemélyes, hadüzenet nélküli hadjáratba kezd.

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1999.02.18.

2024.03.08 Harper

Egyszerű 90-es évekbeli akció, Kurt Russell főszereplésével

A 90-es évek hangulata érződik még ezen a filmen, a maga leegyszerűsített történetvezetésével, minimalista karakterisztikájával és klasszikusan jó-rossz ellentétpárjaival. Mégis valahogy élvezhető, pont talán az egyszerűsége okán. A téma egyébként lehetne élvonalbeli is, mert a harcra nevelt, annak kiképzett, fájdalmat tűrő és kevés érzelemmel bíró hivatásos katonát szembehelyezni a robotszerű jövő katonájával aktuális dolog lenne. De Paul Anderson beéri egy szórakoztató jellegű történettel is.

2018.06.08 Filmelemző

Paul Anderson már klasszikus, 1998-as filmje az egyik legnagyobb kihagyott filmes lehetőség, az elmúlt 20 évből. A sztori ugyanis nagyon ütős, ám a kivitelezés nem tudta igazán kihasználni a benne rejlő lehetőségeket. Kurt Russel megjeleníti ugyan a ... Több

2015.02.11 ZiggityZag

Kurt Russel az alacsonyköltségvetésű akciófilm gödrének mélyébe zuhant. vacak az egész, nincs semmi történet, és rosszak az alakítások is. Csak Gary Busey tűrhető játékának köszönhető, hogy egyáltalán végignéztem.

2015.05.27 Pumpu

Nekem borzongató volt ez az elképzelés a jövőbeli katonák életéről, egész napra bennem maradt az a fegyelem és a félelem. Szerintem egy korrekt közepes akciófilm.

2017.10.17 Magnus

Annyira rossz, hogy szinte már jó! Csak Kurt Russell miatt nézhető a számomra. Paul W.S. Anderson egyetlen épkézláb filmet csinált eddig és ez nem az! A Halálhajó az!

Abban a jelenetben, amiben a hadi járművek láthatóak alacsony színészek szerepelnek, hogy a járművek még nagyobbnak tűnjenek. Szerző: rbernadett

Todd, a film főszereplője 84%-ban van jelen a képernyőn, ehhez képest mindössze 104 szót mond ki a film eredeti nyelvén, az egész film alatt. Szerző: rbernadett

Kurt Russell 11 éves önmagát fia, Wyatt Russell alakítja. Szerző: rbernadett

Paul W.S. Anderson szerint Kurt Russell napi 3-4 órát edzet 18 hónapon keresztül, hogy a karakterének megfelelő kidolgozott izomzattal rendelkezzen. Anderson azt is elmondta, hogy pont emiatt el is kellett halasztani a forgatást, mert Russell ezt nagyon fontosnak tartotta a karakteréhez. Az átmeneti időszakban Anderson leforgatta a Halálhajó (1997) című filmet, míg Russell csak az edzésre koncentrált.Szerző: rbernadett

Valós halál
2018