A katona (1998)

Soldier

Kurt Russell

Filmelemző   2018. 06. 08.

Paul Anderson már klasszikus, 1998-as filmje az egyik legnagyobb kihagyott filmes lehetőség, az elmúlt 20 évből. A sztori ugyanis nagyon ütős, ám a kivitelezés nem tudta igazán kihasználni a benne rejlő lehetőségeket. Kurt Russel megjeleníti ugyan a ... több»

Magnus   2017. 10. 17.

Annyira rossz, hogy szinte már jó! Csak Kurt Russell miatt nézhető a számomra. Paul W.S. Anderson egyetlen épkézláb filmet csinált eddig és ez nem az! A Halálhajó az!

Guszti   2016. 02. 10.

Ez egy igazán rossz film, Paul Anderson legrosszabbika. Kurt Russel szereplése pedig kicsit sem tudott javítani rajta.

Pumpu   2015. 05. 27.

Nekem borzongató volt ez az elképzelés a jövőbeli katonák életéről, egész napra bennem maradt az a fegyelem és a félelem. Szerintem egy korrekt közepes akciófilm.

ZiggityZag   2015. 02. 11.

Kurt Russel az alacsonyköltségvetésű akciófilm gödrének mélyébe zuhant. vacak az egész, nincs semmi történet, és rosszak az alakítások is. Csak Gary Busey tűrhető játékának köszönhető, hogy egyáltalán végignéztem.

Abban a jelenetben, amiben a hadi járművek láthatóak alacsony színészek szerepelnek, hogy a járművek még nagyobbnak tűnjenek.

Todd, a film főszereplője 84%-ban van jelen a képernyőn, ehhez képest mindössze 104 szót mond ki a film eredeti nyelvén, az egész film alatt.

Kurt Russell 11 éves önmagát fia, Wyatt Russell alakítja.

Paul W.S. Anderson szerint Kurt Russell napi 3-4 órát edzet 18 hónapon keresztül, hogy a karakterének megfelelő kidolgozott izomzattal rendelkezzen. Anderson azt is elmondta, hogy pont emiatt el is kellett halasztani a forgatást, mert Russell ezt nagyon fontosnak tartotta a karakteréhez. Az átmeneti időszakban Anderson leforgatta a Halálhajó (1997) című filmet, míg Russell csak az edzésre koncentrált.