A katona

Soldier

2024.03.08 Harper

Egyszerű 90-es évekbeli akció, Kurt Russell főszereplésével

A 90-es évek hangulata érződik még ezen a filmen, a maga leegyszerűsített történetvezetésével, minimalista karakterisztikájával és klasszikusan jó-rossz ellentétpárjaival. Mégis valahogy élvezhető, pont talán az egyszerűsége okán. A téma egyébként lehetne élvonalbeli is, mert a harcra nevelt, annak kiképzett, fájdalmat tűrő és kevés érzelemmel bíró hivatásos katonát szembehelyezni a robotszerű jövő katonájával aktuális dolog lenne. De Paul Anderson beéri egy szórakoztató jellegű történettel is.

2018.06.08 Filmelemző

Paul Anderson már klasszikus, 1998-as filmje az egyik legnagyobb kihagyott filmes lehetőség, az elmúlt 20 évből. A sztori ugyanis nagyon ütős, ám a kivitelezés nem tudta igazán kihasználni a benne rejlő lehetőségeket. Kurt Russel megjeleníti ugyan a ... Több

2015.02.11 ZiggityZag

Kurt Russel az alacsonyköltségvetésű akciófilm gödrének mélyébe zuhant. vacak az egész, nincs semmi történet, és rosszak az alakítások is. Csak Gary Busey tűrhető játékának köszönhető, hogy egyáltalán végignéztem.

2015.05.27 Pumpu

Nekem borzongató volt ez az elképzelés a jövőbeli katonák életéről, egész napra bennem maradt az a fegyelem és a félelem. Szerintem egy korrekt közepes akciófilm.

2017.10.17 Magnus

Annyira rossz, hogy szinte már jó! Csak Kurt Russell miatt nézhető a számomra. Paul W.S. Anderson egyetlen épkézláb filmet csinált eddig és ez nem az! A Halálhajó az!

2016.02.10 Guszti

Ez egy igazán rossz film, Paul Anderson legrosszabbika. Kurt Russel szereplése pedig kicsit sem tudott javítani rajta.