A halál napja

stevepisti   2020. 10. 17.

Korábban nem láttam még ezt a filmet, nem is értem, hogy kerülhette el a figyelmem. Egy teljesen korrekt 90 – es évekbeli sci-fi, thriller, amit annyira nem evett meg az idő vas foga, mint amire számítottam, de mégis egy picit ez az agykéreg stimulál... több»

Milanman   2015. 05. 04.

A korai ezredfordulós paranoiára ügyesen rájátszó, a jövőt okosan előjelző cyberpunk alapokon nyugvó sci-fi. Egyszerre társadalom és technológia kritika.

hsanya182   2015. 10. 29.

Fiatalkoromban láttam, akkor erősen THRILLER volt a szememben, korruptságról, reménytelen szerelemről, az elképzelt virtuális cyberpunk világában történt büntényekről szól... Most 20év múlva újra megnézve lassú történetvezetése és elvontsága már már ... több»

kispista5   2016. 08. 16.

Ügyes, egyszeri szórakozást nyújtó, a mai akció technikához képest némileg elavult, de a lényege időtlen krimi

Robi92   2015. 11. 19.

A film története remek,de azért annyira mégse fogott meg.A vége elég kiszámítható lett,jó lett volna valami fordulat bele.Kicsit túlnyújtották az egész filmet.A színészek viszont jók voltak Ralphnak jól állt ez a szerep.

Glenn Plummer
Juliette Lewis
Michael Wincott
Juliette Lewis
Tom Sizemore

A The Doors Strange Days című albuma ihlette a film címét.

(wintermat)

Ralph Fiennes autója egy 1997-es Mercedes-Benz S500, annak ellenére, hogy a film 1995-ös.

(wintermat)

Eredetileg Andy Garciat akarták a főszerepre, de ő nem vállalta.

(mrarizona)

Kathryn Bigelow egyike a legkiválóbb rendezőnőknek, ez a filmje azonban soha nem tudott olyan ismertségre szert tenni, mint a Holtpont, a Zero Dark Thirty vagy A bombák földjén. Sokkal többre volt hivatott ez a film, amelyből az ambíció sem hiányzott, mégsem sikerült eljutnia a nézők szívéig. Talán kevesebb több lett volna, de attól még kiváló stílusbravúrról van szó, amelyet megérlelt az azóta eltelt idő, és ha klasszikus nem is lesz belőle soha, egy igazi gyöngyszemként tekinthetünk rá, amelynek érdemes adni egy esélyt. 8/10 több»