Chappie (2015)

Chappie

H.a.n.n.a   2020. 11. 07.

Nem igazán tudtam komolyan venni a filmet. Hosszú is volt, és igazából sosem indult be a története.

dulkap   2015. 03. 05.

Kicsit olyan a film, mint Hugh Jackman haja. Egyszerre borzalmas és szórakoztató. Vannak benne szörnyen ostoba és rossz részek, viszont nem szűkölködik a szórakoztató és látványos jelenetekben sem. Néha mintha a készítők sem tudták volna eldönteni, h... több»

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Chappie fél..... Emberi érzelmekkel ellátni egy robotot skatulyában ennyi a lényeg, azért van benne némi akció is, nekem tetszett, nézhető film.

indingo   2017. 10. 01.

Szinkronnal pusztító volt a film. A robot nem gyereknek hatott az elején, hanem fogyatékosnak. Kifejezetten idegesítő volt az egész film alatt. Gyermeteg volt az egész történet.

Bogi87   2016. 05. 27.

Az alkotók jobban is kihasználhatták volna a sztoriban rejlő lehetőségeket.

Deku   2017. 12. 23.

Szerintem ez a film kegyetlenül össze van csapva és a sok kiaknázatlan lépést úgy hagyták. Rémesen rossz darab lett ez a film. Totális baklövés az egész film. Az egész sztori úgy ahogy van egy silány darab.

Orosz István   2017. 07. 27.

Nem volt rossz film. Érdekes témát vonultat fel. Tetszik ez a gyerek tanulékony robot aki egy gengsztert tekint az anyjának. Mindenképpen érdemes megnézni.

Sigourney Weaver
Sigourney Weaver
Yo-Landi Visser
Willi Ninja
Dev Patel

A film összbevétele 102 069 268 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 33 931 591 forintot termelt.

Sharlto Copley nemcsak a hangját kölcsönözte Chappie-nek, hanem a gesztusait és a mozdulatait is felhasználták a karakterhez.

Sharlto Copley Neill Blomkamp összes filmjében szerepelt.

Sharlto Copley és a rendező, Neill Blomkamp régi jó barátok, ugyanabba a középiskolába jártak.

Willi Ninja a rendező korábbi filmjétől inspirálva a belső ajkára tetováltatta a District9 feliratot.

A híresztelések szerint Willi Ninja minősíthetetlenül viselkedett a forgatáson, ami miatt megromlott a kapcsolata Neill Blomkamppal.

Sharlto Copley, Brandon Auret és Jose Pablo Cantillo a való életben jó barátok, a rendező, Neill Blomkamp több filmjében is együtt játszottak.

A Chappie a legbutább film a mesterséges intelligenciáról, mind közül, valaha. több»

Miután hazaértem, a Chappie leültetett, és gondolkodtatott, több témában és nagy intenzitással pörgette az agyamat a késői órán. több»

A Dictrict 9 óta várjuk, hogy a csoda megismétlődjön, de ez az idő még nem jött el. A mesterséges intelligencia kérdését boncolgatná a film, ha nem ezer más dologgal lenne elfoglalva. Ami nem kérdés, Chappie mindettől függetlenül ikonná fog válni. több»