Sigourney Weaver
Sigourney Weaver
Yo-Landi Visser
Willi Ninja
Dev Patel

Miután Chappie-t születésekor két tolvaj elrabolja, örökbe fogadja őt egy furcsa család. Chappie természetfeletti képességekkel rendelkezik, egy csodálatos tehetség, ráadásul egy robot.

(hp)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Dél-afrikai Köztársaság
Premier (HU): 2015.03.05. | HBO Max (2023.08.11.) | Netflix (2023.12.15.)

2022.10.27 Interfectorem Sabnock

Már megint a robotok.

Ha maga Neill Blomkamp tüsténkedik egy filmben, szinte mindenre (is) számíthatunk tőle. Na de lássuk csak: Valakik vastagon megkenhették a FIFA-t, mert épeszű ember soha nem adott volna rendezési jogot Dél-Afrikának (most pedig az araboknak) egy foci... Teljes kritika

2015.03.05 dulkap

Kicsit olyan a film, mint Hugh Jackman haja. Egyszerre borzalmas és szórakoztató. Vannak benne szörnyen ostoba és rossz részek, viszont nem szűkölködik a szórakoztató és látványos jelenetekben sem. Néha mintha a készítők sem tudták volna eldönteni, h... Több

2016.08.05 mamiéstöti2

Chappie fél..... Emberi érzelmekkel ellátni egy robotot skatulyában ennyi a lényeg, azért van benne némi akció is, nekem tetszett, nézhető film.

2017.10.01 indingo

Szinkronnal pusztító volt a film. A robot nem gyereknek hatott az elején, hanem fogyatékosnak. Kifejezetten idegesítő volt az egész film alatt. Gyermeteg volt az egész történet.

2016.05.27 Bogi87

Az alkotók jobban is kihasználhatták volna a sztoriban rejlő lehetőségeket.

A film összbevétele 102 069 268 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 33 931 591 forintot termelt.

Sharlto Copley nemcsak a hangját kölcsönözte Chappie-nek, hanem a gesztusait és a mozdulatait is felhasználták a karakterhez.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Sharlto Copley Neill Blomkamp összes filmjében szerepelt.Szerző: hp

Sharlto Copley és a rendező, Neill Blomkamp régi jó barátok, ugyanabba a középiskolába jártak. Szerző: hp

Willi Ninja a rendező korábbi filmjétől inspirálva a belső ajkára tetováltatta a District9 feliratot.Szerző: hp

(2015. 03. 27.)
Mesterséges unintelligencia
A Chappie a legbutább film a mesterséges intelligenciáról, mind közül, valaha. Több

(2015. 05. 07.)
Miután hazaértem, a Chappie leültetett, és gondolkodtatott, több témában és nagy intenzitással pörgette az agyamat a késői órán. Több

(2015. 08. 04.)
Majd ha rappelsz hozzá
A Dictrict 9 óta várjuk, hogy a csoda megismétlődjön, de ez az idő még nem jött el. A mesterséges intelligencia kérdését boncolgatná a film, ha nem ezer más dologgal lenne elfoglalva. Ami nem kérdés, Chappie mindettől függetlenül ikonná fog válni. Több
Jessica Jones
2015