District 9

Sabnock Sanatory   2020. 03. 16.

Újszerű,és hihetetlenül izgalmas,drámaisággal átitatott sci-fi-horror.Nekem nagyon tetszett,mert kitörte a megszokott sablonok betonfalát. Ajánlott mozi!

HETEDIK   2018. 09. 15.

:::A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT:::Nagyon erős látlelet az emberiségről. Hogy viselkedünk más fajokkal, egymással, a környezetünkkel, az emberi ostobaság, erőszakosság, aljasság, brutalitás kórlapja. Nagyon megrázó film, nem szórakozta... több»

ArpiHajdu és Réci   2018. 09. 06.

Igazi mai klasszikus a District 9

Az első gondolatom a District 9 megnézése után az, hogy egy erős mozit kaptam, s hogy egy olyan sci-fit láthattam végre, amely képes a társadalmi (és egyéni) dráma, valamint az akciófilm eszközeit is beemelni az idegen inváziós narratívába. Nagyon ha... teljes kritika»

Deku   2017. 07. 25.

Kicsit elvont volt még a sci-fikhez képest is ettől pedig nagyon lassan teltek a percek. Karakterek tűrhetően el voltak benne míg a sztori hát az eléggé hadilábon állt. Nekem legalábbis nem tetszett, kusza volt és zavaros. Bár ez csak az én szemszögem.

dailyfilmsan   2019. 06. 07.

Nekem kifejezetten tetszik, hogy a film középpontjában nem az ellenséges űrlények vannak és nem egy háborúról szól a film hanem egy integrálódási problémára mutat rá. Az űrlények megjelenítése bejött, a film stílusa bejött, a hangulat is ott van. Nem... több»

GedyPapa   2017. 05. 20.

Nagyon erős film, amit egy ideig nem értettem. De miután rájöttem a nyitjára elgondolkodtatóvá és érdekessé vált. A dokumentumfilm jellege már csak dob rá egyet.

andor50   2015. 02. 26.

Nagyon jó film, tök jó hogy dokumentum filmre hasonlít. A sztori nagyon kreatív, mindenképp érdemes megnézni. A legjobb benne, hogy minden szépen ki van találva és így a sci-fi elemek mellett valóságosnak tűnik.

Sharlto Copley

A film készítésének összköltsége 30 millió dollár volt.

(moviewer)

A Rotten Tomatoes oldalán 90%-os értékelést kapott 296 kritika alapján.

A filmet betiltották Nigériában mivel a kormány úgy érezte, hogy a film gengsztereknek és kannibáloknak állítja be a nigériaiakat.

(VFTS)

A film Neill Blomkamp korábbi rövidfilmjén, az Alive in Joburg-on alapszik.

(VFTS)

A filmhez hat különböző befejezést forgattak.

(kázsé)

Ezt volt Sharlto Copley első filmje, soha nem tervezett színészi karriert.

(kázsé)

Az idegenek nyelvét úgy hozták létre, hogy felvették, amint egy sütőtököt dörzsölgetnek.

(kázsé)

Ez volt az első dokumentumfilm-jellegű produkció, amit a legjobb film kategóriában Oscarra jelöltek.

(kázsé)

A film marketing kampánya során különböző közterületekre (buszmegállókba, stb.) helyeztek ki posztereket, amelyeken a film címe nem, csak annyi szerepelt, hogy "Kizárólag emberek számára". Ezen kívül fel volt tüntetve egy szám, amit abban az esetben kell hívni, ha földönkívülieket látnak az adott területen.

(kázsé)

A cím egy valódi helyre utal. "District 6" egy Cape Town-i kerület neve volt, amit az Apartheid 1966-ban lerombolt, hogy helyet csináljon a fehér lakosságnak.

(kázsé)

Összességében a District 9 egy erős mozi, melyet nem biztos, hogy sci-finek lehet nevezni, de akciófilmnek tényleg jó. Értékelésünk: 7,5 / 10 pont. több»