Filmek:
2020
2021

Kill Bill (2003)

Kill Bill: Vol. 1

Artemisia   2018. 07. 07.

Tipikus absztrakt, kicsit beteg , de zseniális kultfilm QT-től.

HETEDIK   2018. 07. 19.

A bosszú hidegen tálalva a legjobb. Ebben a filmben pedig van bőven vér és brutalitás, Thurman lemészárolja egy komplett kisváros lakosságát a végén és a sárga ruci sem véletlen, tisztelgés a legenda Bruce Lee előtt. Tarantino egyik klasszikusa.

Norbi   2018. 07. 09.

Alapmű, nagyon jó film. Hihetetlen alakítás. A harcok nagyon látványosak és izgalmasak, a megvalósítás tökéletes. Aki nem nézte még meg, az ne tétovázzon.

hackerjulcsi   2018. 03. 29.

Először ittas állapotban láttam ezt a filmet és még úgy is nyomot tudott bennem hagyni. Ez azért elég beszédes. Személyes élményeket félretéve ez egy örök klasszikus a számomra. Hatalmas alakítások és ötletes, kifejező montázstechnika jellemzi ezt a filmet. Szívből ajánlom, legalább egyszer muszáj megnézni mindenkinek, akit kicsit is érdekel a filmek világa. Mellesleg a film színvilága is nagyon tetszik, Kill Bill karaktere pedig zseniálisan fel lett építve, ilyen vagány, erős és menő karaktert keveset láttam ez előtt... :)

Yosihiro   2017. 12. 13.

Igazi véres akció Tarantino módra. Remek történet remek szereplőkkel alakításokkal. Csak ajánlani tudom

Vivica A. Fox
Michael Madsen
Julie Dreyfus
Michael Parks
Uma Thurman

Tarantino a legnagyobb mestere annak, hogyan lehet B-filmeket A - szintre emelni, az ő védjegye a stílus és az egyéniség. Ezúttal inkább tiszteletadás volt ez egy műfaj előtt, mint egy újabb mérföldkő az életműben, most nem a briliáns forgatókönyv volt a siker kulcsa, hanem a coolságfaktor. több»

A film erőssége a kiválóan megkomponált harcjelenetek. A legnagyobb gyengéje szerintem, hogy hiányoznak a Tarantinotól megszokott elnyújtott monológok, dialógok. Hol van már, amikor S. L. Jackson Ezékiel könyvéből idézett, mielőtt akcióba lendült? Nekem ezek hiányoznak mindenképp ebből a filmből. A zenéje sem hagyott bennem olyan nyomot, mint a többi Tarantino filmben. Szerintem itt ennek egy cseppet mellényúltak. Ettől függetlenül a maga nemében úttörőnek tartom, szóval nézzétek meg mindenképp, de csodát nem feltétlen kell várni tőle. több»

Uma sárga ruhája tisztelgés Bruce Lee előtt.

(HETEDIK )

Lucy Liu a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.

(mamiéstöti2 )

Uma Thurman a filmben nyújtott alakításáért megkapta az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díját.

(mamiéstöti2 )