A rajtaütés 2. (2014)

The Raid 2: Berandal

elekm90   2020. 05. 25.

Nem tudom egyértelműen az első rész elé helyezni, ahogy a kritikák többsége. Bár tény, hogy a nagyobb költségvetés jót tett a jeleneteknek, melyek még látványosabbak és átgondoltabbak, azonban a film sztorija nem az erőssége. Az alkotók ezen a téren ... több»

HETEDIK   2018. 01. 02.

Kár volt elcseszni ezzel a dögunalmas sztorival, mert az a kevés akció és verekedés még ötletesebb és brutálisabb mint az elsőben. Főleg mikor a képen látható két "úriember" egymásnak esik és vagy 10 percen keresztül folyamatosan csépelik egymást, a ... több»

harnas1207   2018. 12. 20.

Az első rész sokkolóan ütős hatását próbálták meglovagolni és gyorsan legyártottak még egy mozifilmet. Még több harc, még több vér, de a cselekmény tipikus keleti stílus lett. A főszereplő megy és lehentel mindenkit epikus stílusban. Ez megvolt ez el... több»

Teófil   2015. 05. 12.

Egyszer nézhetős, megint sikerült egymást unalomig verniük, a harcos részek teljesen egyoldalúak, némelyik már inkább nevetséges, mint látványos. Nagyon nem jött be!

Nathan03   2016. 02. 07.

Nem gondoltam volna hogy sikerül fokozni a tempót az első rész után, és lehet hatalmas lett ahogy az első rész is az volt tömény akció minden menyiségben és szerintem kicsit még jobb is mint az első. Akciófilm kedvelőinek nagyon ajánlatos a megtekintése.

Adell89   2015. 03. 23.

Buta film. Semmi más nincs benne mint verekedés. Az összes tartalma, illetve mondanivalója is csak ennyi: verekedjünk, gyilkoljunk, de tegyük a lehetőleg primitív módon.

a.edit63   2015. 05. 18.

Nagyon hosszú a film, és a történet kissé sablonos, de a karakterek nagyon jók és az akciójelenetek is kiválóak, látszik rajtuk, hogy dolgoztak velük.

A filmben egyetlen digitális effektet sem használtak, mivel a rendező, Gareth Evans egy klasszikus oldschool-mozit akart készíteni.

Gareth Evans a konyhai verekedős jelenetet hat hétig tervezte.

(ps)

A konyhai verekedős jelenetet 10 napig forgatták, összesen 196 felvétel készült. A rendezőnek, Gareth Evansnek ez volt a kedvenc jelenete.

(ps)

Annak érdekében, hogy a verekedős jelenetek minél hitelesebbek legyenek, a színészek alapos kiképzésen estek át.

(ps)

A rendező elmondása szerint a Rajtaütés 2 kezdő jelenete két órával az első rész eseményei játszódik.

(ps)

Az angol előzetes megjelenése egybeesett a film premierjével, melyre a Sundance Filmfesztiválon került sor.

(ps)

A filmben látható görbített pengéjű harci kés neve karambit.