Orosz István   2018. 08. 22.

Jó lett bár nekem az első sokkal akció dúsabb volt, be kel vallanom nem lett annyira jó de ettől független nem lett rossz. A történet teljesen rendben volt. Jó a folytatás.

Berto49   2018. 08. 16.

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, ezúton köszönöm! Két indokom is volt, hogy megnézzem ezt a folytatást. Egyrészt Denzel Washington az egyik kedvenc színészem, természetes, minden manírtól mentes játékát nagyon kedvelem, másrészt láttam az előzményét is, sőt nemrégiben fel is elevenítettem az első részt, és kíváncsi voltam, hogy tudja-e tartani annak a színvonalát. Sikerült, még talán a friss élménynek köszönhetően jobban is tetszett. Ugyanannak a rendezőnek (Antoine Fuqua) a munkája, összeszokott párosnak tűnnek. A „meghalt” ügynök, Robert McCall ebben a filmben szakmát váltott, a lakberendezési áruház helyett fedőfoglalkozásként taxizik, de a védelmezéssel sem hagyott fel. Több helyszínen bonyolódik a cselekmény (Törökországban egy száguldó vonaton, Boston, Washington, Brüsszel), a viszonylagosan kevés akciójelenet mesterien kivitelezett. Nekem az akciók közül legjobban az a jelenet tetszett, amikor McCall vezetés közben veszi fel a harcot az elszánt gyilkosával. Mondjuk a valósághoz nem túlságosan sok közé van, de az ilyen jellegű filmekben elmegy.

jos78   2018. 08. 25.

Kicsit csalódás volt nekem a második rész az elsőhöz képest. Egy viszonylag jó indítás után a film eléggé belassult és csak az utolsó kb. 20-25 perc pörgött fel ismét. Az első rész jobban magával ragadott azon nem unatkoztam. Ezen viszont kicsit igen. Egyszer mindenképpen meg lehet nézni de sokat nem kell tőle várni. Denzel Washington szereplése húzott felfelé a nívón, nyilván ha más játszotta volna a főszerepet akkor lehet elgondolkozik az ember rajta, hogy megnézze-e.

MMcFly2015   2018. 08. 16.

Az első rész után elképzelni se mertem, hogy ennek a filmnek lehet folytatása. De lett, és -igaz nem mondhatnám jobbnak - de rosszabbnak se titulálnám semmiképp. Rögtön egy megszokott csihi-puhi akciót kapunk bevezetésnek, így egyből helyreállnak az emlékek a főhőssel kapcsolatban. A 18+ besorolású jelenetek mellett, idővel jelen van egy nyugalmasabb Gran Torino féle vonal is, ami mondanivalója nekem a sablonok ellenére tetszett, és a humor szintjét is emelte a két órás játékidőben. A film fő témája úgymond egy ,,nyomozás", de sajnos nem lett annyira sok szereplő felvázolva a történetben, hogy bármilyen meglepetést vagy fordulatot okozzon a néző számára. Teljesen kiszámítható, így hamar fény is derül az igazságra, majd a fináléra (az első részhez hasonlóan) marad az akció! De abból egy látványos és minőségi kivitelezést láthatunk, amiért nem tudok haragudni... Az első rész rajongói nem hiszem, hogy nagyot tudnának csalódni ebben a filmben.

kozse48   2018. 08. 24.

Unalmas, primitív, értelmetlen. Persze, Denzelnek remek pénzkeresés, ezt a műfajt az ujjából kirázza. Nem ajánlom.

Denzel D. Washington
Melissa Leo
Antoine Fuqua

Mindezek ellenére azért színvonalban Másnaposokhoz, ugyanakkor senki ne várjon egy Terminator 2. szintet. A stílus, a kivitelezés, az akciójelenetek elosztása és a finom, fanyar humora megmaradt a műnek, csak éppen meglehetősen bátortalan a lehetőségeihez képest. Egy laza nyári filmnek simán elmegy, mivel a kötelességét azért tisztességesen teljesíti, de azért sokan biztos többet vártak ennél. Harmadik részt azért már kösz, nem kérünk, ha csak nem lesz benne valami radikális variálás a sztorin, mert ez így csak önismétlés. több»

Még Robert McCall sem elég kemény ahhoz, hogy megbirkózzon egy gyenge forgatókönyvvel. több»

Némely esetben az volt az érzésem, hogy a filmet 3-4 forgatókönyvből dobták össze, csak rossz arányérzékkel válogatták ki azokat az elemeket, melyekben láttak valamit a készítők. több»

Denzel Washington több tucat filmben és sorozatban játszott eddigi pályafutása során, mégis ez az első folytatásfilmje.

Egyedül Denzel Washington, Bill Pullman és Melissa Leo tért vissza a folytatásra.

Antoine Fuqua első alkalommal rendezett folytatást egy saját filmjéhez.