Az idegen (2017)

The Foreigner

Berto49   2018. 02. 02.

Tudom, hogy az én hibám, hogy csak számomra volt újdonság és meglepő Jackie Chan fantasztikus teljesítménye, mivel ezen kívül egyetlen filmjét sem láttam eddig. A sokoldalú harcművész és más kiváló adottságokkal rendelkező 174 cm-es NAGY ember, akinek minden porcikája sérült, hatalmasat alakított ebben a bosszúállós moziban. Pörgő cselekmény tele robbanásokkal, meglepő fordulatokkal és egy igazán szerethető főhőssel, Quan-nal, aki a meggyilkolt lányáért indított eredményes harcot. Olvasom, hogy Chan sok filmjében humoros karaktert alakított, néhányszor elég gagyi megoldásokkal. Szerencsére ez nem tapasztalható ebben a munkájában, a célját szeme előtt tartó, semmitől sem visszarettenő gyászoló apát játszott. Túl a hatvanadik életévén még sok ilyen sikeres szereplést kívánok neki!

HETEDIK   2017. 11. 28.

Nagyon hiányzott már egy Martin Campbell mozi, ő az a fajta rendező aki silány munkát sosem ad ki kezei közül. Anno kétszer is friss vért pumpált a 007-es ereibe, feltámasztotta Zorrot és renoválta Mel Gibson megkopott hírnevét hat éve. Most pedig megkoronázta Jackie Chan karrierjét. A kis kínainak nincs sok komoly filmje, sajnos rengeteg bugyuta szerepet bevállalt eleddig, de ez a film bizonyítja, ha akar, egy Pierce Brosnan-nek méltó színésztársa tud lenni. Ebben a filmben semmi vicces nincs. Egy kőkemény bosszúfilm mai köntösben, csak Isis helyett az Ira robbantgat. Rendkívül feszült, fordulatos és kellően véres. Brosnan régen volt már ilyen jó, Jackie Chan pedig amit még mindig le tud művelni HATVANON FELÜL, az valami egészen elképesztő. Egy igazi jutalomjáték ez neki, megkoronázva amúgy is terjedelmes karrierjét. Hosszú idő után egy elejétől a végéig izgalmas és lebilincselő film, egy valódi fordulatos dráma. Hála Martin Campbellnek és Jackie Channek.

hsanya182   2017. 12. 18.

Kicsit pőrgősebbre számítottam, de szerencsére nem az eltúlzott csihi-puhi, erősebb jellemző a filmre az életszerű krimi, pár rövidebb akciójelenettel, verekedéssel megtoldva. Egyszer megnézd és viszlát. 5/3

Deku   2018. 02. 15.

Elég jó film lett amire nincs panaszom, talán egy picit lehetett volna pörgősebb de ez nem sokat nyom a latba. Nincs semmi probléma filmmel úgy egészébe véve. Apróbb hibák becsúsztak de ez nem ront az élményen.

Norbi   2018. 07. 24.

Jackie Chan-tőp nem várt komolyságot kaptam , ami igazán jól is állt neki. Nem értem miért csak bohókás formájával tűnt ki a színészek közül, ez is nagyon jól ment neki. Kicsit csavaros, kicsit fordulatos, minden ami kellhet.

David Pearse
Rory Fleck-Byrne
Katie Leung
Katie Leung
Jackie Chan

Pierce Brosnan és Jackie Chan első közös alakítása.

(HETEDIK )

A filmben szereplő Pierce Brosnan figuráját élő alak, Gerry Adams ihlette.

(Berto49 )

Ez Martin Campbell és Pierce Brosnan második filmje az Aranyszem után.