Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Amerikai bérgyilkos (2017)

American Assassin

uniterra   2020. 12. 13.

Akció akció hátán, a narratíva szinte nem is érdekes. Érdemes nyolcadikosoknak megnézni egy iskolalátogatás keretén belül moziban. Egyszer azért nézhető.

Szilonka   2017. 10. 16.

Összességében nem volt rossz a film, de nem kiemelkedő. Díjazom, hogy van eleje és vége és közte egy kerek történet. Dylan nekem még mindig egy tini az picit zavart.

indingo   2017. 10. 10.

Elég sablonos film, nem tetszett különösebben. Az első 10 perc tetszett, eléggé hátborzongató volt a mostani sajnálatos események miatt. Utána nekem leült egy kicsit a sztori.

hsanya182   2018. 02. 10.

Szerintem egy átlagos akciófilm, kakaóval elmegy :) Terrorista ellenes elvakult srác, akinek megölték terroristák a barátnőjét, elköteleződik hogy kiírt minden sejket, majd a kormány a jó pszichológiai profiljáért alkalmazza, kiképzik. Nem egy kiemel... több»

MMcFly2015   2018. 06. 23.

Én nem kerülöm el a Zs kategóriás filmek megtekintését, de az tény, hogy rá kell készüljek. Most ez nem történt meg. Nem tudtam, hogy ez ennyire ostoba, és tartalmatlan alkotás. Michael Kaeton képes elvinni egy filmet a hátán, de nem itt. Itt akárcsa... több»

HercegPeter   2018. 05. 29.

Elég durva kezdést kapunk az arcunkba. Tényleg hasonló lehet egy ilyen támadás. Ezt követően azonban kicsit visszaesik a film és marad is azon a szinten. Azok az aranyigazságok, bölcs tanácsok, amiket Michael Keaton mond néha már fájdalmasan közhelyesek. A lényeg azonban az, hogy akciódús és egy ilyen filmnél ez a fontos.

Berto49   2017. 09. 14.

Az ajándékba kapott mozijegy utalványt váltottam be erre a filmre, KÖSZÖNÖM! Az eddig főleg sorozatokban tinisztárként szereplő 26 éves Dylan O’Brien abszolút főszereplője ennek az elég közepes szintű akció/kém/thriller elemekből összevegyített filmn... több»

Taylor Kitsch

A film összbevétele 66 167 951 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 45 230 045 forintot termelt. A hazai mozik összesen 31 976 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Mitch Rapp, az elit CIA-ügynök alakját az ismert bestseller-író, Vince Flynn alkotta, és olyan nagy sikert aratott az olvasók körében, hogy a könyvnek azóta számos folytatása is született. A 2010-ben megjelent Bérgyilkos című regény adta az alapot a Michael Cuesta thrilleréhez. A rendező számos nagysikerű TV-sorozatot jegyez, többek között a Golden Globe-, és Emmy-díjas Homeland: A belső ellenség több epizódját is. (Freeman Film)

Az American Assassin mind a tizenöt kötete felkerült a New York Times bestseller listájára. A könyveket világszerte 20 millió példányban értékesítették.

Az American Assassin Vince Flynn regénysorozatának 11. kötete, de kronológiai sorrendben az első.

A filmet részben Budapesten forgatták.

A film története Vince Flynn 2010-es azonos című regényén alapszik.

Stan Hurley szerepére Bruce Willis is esélyes volt, de végül Michael Keaton kapta meg a lehetőséget.

A film főszerepét 2012-ben felajánlották Chris Hemsworthnek. A színésznek 10 millió dollárt kínáltak, de végül egyéb elfoglaltságai miatt nem tudta vállalni a szerepet.

A film forgatása 2016. szeptemberében kezdődött meg szeptemberben Londonban. A stáb dolgozott Rómában, Phuketben, Vallettaban és Birminghamben is.

A film első előzetesét 2017 áprilisában mutatta be a Lionsgate a CinemaCon-on.

Valaki itt túl sokszor nézett Jack Ryan- és Jason Bourne-filmet, csak valami rejtélyes okból mindkét franchise-ból pont az utolsó részt… több»

Az Amerikai bérgyilkos tucat akciófilm, jobb sorsra (filmre) érdemes színészekkel, borzalmas címmel, és nulla ötlettel. Tini lányoknak van pár sportos, csupasz férfi felsőtest, de ők meg úgysem néznek akciófilmet. A könyv gondolom jobban sikerült, bár vannak kétségeim. Megtekintés csak saját felelősségre! több»

Az elkeserítően lusta hozzáállás pedig felettébb ironikus egy olyan alkotástól, amely a szabályok megszegését és a megadott kereteken kívül játszást dicsőíti. több»