Jason Bourne

kevelin   2018. 03. 03.

Visszatér Matt Damon, de a Bourne filmek a 3. résszel befejeződnek, legalábbis nálam. Nem üti meg azt a szintet pedig látványban lévén hogy 15 évvel vagyunk az első film után sokat kihoztak belőle, de valahogy mégsem lett az igazi

dulkap   2016. 08. 26.

Van egy pörgő akcióval és gyorsan elrepülő első félóra, egy közepeske középrész és egy jobb befejezés. Sajnos azonban a film nem több, mint egy átlagnál kissé jobb tucat akciófilm, csak jó színészekkel. Hemzsegnek a logikai buktatók, az életszerűtlen... több»

Deku   2017. 10. 22.

Nem voltam oda tőle és az is biztos, hogy nem okozott maradandó élményeket bennem. Ettől a filmtől nem esett le a hajam de bőven nézhető a fim. Többet ilyet nem tudnék megnézni de ez egyszer megfelelő volt.

HercegPeter   2018. 01. 12.

Nekem ez már kicsit izzadságszagú volt. Szerintem itt csak a Bourne-címkét próbálták meg újra eladni egy közepesen erős akciófilmmel. Nincs meg az a hangulat ami megvolt a trilógiánál. Az athéni jelenet mondjuk tetszett, de összességében nem volt az ... több»

MMcFly2015   2016. 08. 04.

Az előző Matt Daemonos részeknél egy fokkal se rosszabb, követi a bevált elemeket. A baj az, hogy szerintem Jason Bourne története már nem tud újat mutatni. Kis túlzással, ezt a filmet már 3x láttuk. Egy fordulatot kaphattunk volna a végére, hogy kic... több»

Thibo84   2016. 08. 09.

Semmi humor, csak tömény akció. Bourne hozza a formáját.

wintermat   2016. 08. 24.

Összességében nézhető film volt, annak ellenére, hogy történet szempontjából már három rész is elegendő volt. Négy csillagot kap, történet szegénysége ide vagy oda, mégis csak egy élvezhető délutáni kiruccanás volt Athénba Jason-nel.

Ato Essandoh
Ato Essandoh
Paul Greengrass

A film összbevétele 415 484 914 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 169 289 716 forintot termelt. A hazai mozik összesen 118 893 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Alicia Vikander a legkeresettebb fiatal színésznő jelenleg, ezért kétséges volt, hogy tudják szerződtetni, ám kiderült róla, hogy hatalmas Bourne rajongó.

Matt Damon már nincs olyan kondícióban, mint a többi rész forgatása alatt.

A Las Vegas-i autós üldözés forgatása alatt lezárták a Riviera Hotelt, de minden fényt, díszletet égve hagytak.

Washingtonban, Tenerifén, Berlinben, Las Vegasban és Londonban forgatták le a filmet.

120 millió dollárból készült el a film.

Tony Gilory-t azért nem vonták be a filmkészítésbe, mert a 3.rész alatt kialakult konfliktusért őt tartják felelősnek.

Bourne-árulás lett volna a film eredeti címe.

Ez az első rész, amely nem a Bourne névvel kezdődik.

Ez az első Bourne film, amelynek forgatókönyvén nem dolgozott Tony Gilroy.

(ps)

Mindig jó látni, ha egy folytatás nem csak hű az elődökhöz, de rendesen meg is van csinálva, és nem nézi hülyének a közönségét, pusztán a kisajtolható dollárokat tartva szem előtt. Aki eddig szerette a Bourne-filmeket, annak ez is tetszeni fog, nem kell benne csalódnia. Aki pedig egyet sem látott az gyorsan pótolja, megéri! 7,5/10 több»

A fájó pont maga a történet, különösen a Greengrass-Damon-páros korábbi nyilatkozatai fényében, miszerint csak akkor veszik elő az amnéziás titkosügynök figuráját, ha megfelelő témát találnak. Ezért valóban megérte Bourne-t újra kirángatni a víz alól? 70%

...az összeesküvés-elmélet hívőknek és az állandóan hátrapillantó, mániákus adatvédőknek lehet feltétlenül jó szórakozás. Aki azért ül be, hogy elképesztő bunyókat és akciójeleneteket nézzen az részterületekre koncentrálva is kaphat ennél a kliséhalmaznál jobb filmet. 65/100 több»