A Bourne-csapda

Julia Stiles
Frank Marshall
Doug Liman
Paul Greengrass

Jason Bourne menekülni próbál múltja elől. Szerelmével egy eldugott faluban élnek, azonban még mindig sokan vadásznak rájul. Egy napon egy ügynök rájuk talál, ezért mindenüket hátrahagyva menekülőre fogják, de egy lövöldözés során Marie életét veszti. Bourne-t nem csak egykori megbízói, hanem egy… Több

Forgatókönyvíró: Tony Gilroy
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2004.09.30. | SkyShowtime (2023.02.14.)

2023.06.22 JRD

A Bourne-trilógia újabb remeke

Bevallom, anno az első rész mellett számos esetben elmentem. Ha adta a tévé, átkapcsoltam. Aztán úgy esett, hogy nem tudván mit is nézek, beleragadtam az első rész nézésébe. Mikor ráébredtem, hogy a Bourne-rejtélyt nézem, kellemesen csalódtam. Úgyhogy teljesen az elejétől megnéztem, majd pedig a másik kettő részt is. Matt Damon számomra az örök balek kölök, de ebben a szerepben rácáfolt. Jó volt. Brutál jó. Úgy gondolom, hogy ez egy olyan film, ami után érdemes elolvasni a könyvet is. Ám kinek milyen az ízlése. Szerintem érdemes a figyelemre, bármely részről is beszélünk. Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

Elképzelhető hogy számomra kifulladt a sorozat.Persze,látványos,akciódús,és a sztori is rendben van,de nekem nem igazán jött át.Ettől függetlenül Damon jó színész.

2019.06.27 indingo

Aki látta az előző Bourn-rejtélyt mindenféleképpen nézze meg hisz ez is egy jól összerakott film.

2017.07.15 Deku

Ezeknél a filmeknél nekem valahogy még nem volt szimpatikus Matt Damon mint inkább a mostani frissebb filmjeiben. Így sajnos ez a film sem volt kedvező számomra.

2018.01.11 HercegPeter

Minőségre ott folytatódik , ahol az első abbamaradt. Komolyabb különbséget nem is nagyon tudnék elmondani. Így, hogy egymás után néztem meg az első és a második részt, nem látok semmiféle minőségbeli különbséget. Az első sztorija talán picit rejtélye... Több

A Bourne-rejtély forgatása során Doug Liman annyira összekülönbözött a Universal Studióval, hogy Liman nem rendezhette meg a folytatást. Paul Greengrass azután kapta meg a rendezői pozíciót, hogy Frank Marshall producer látta a Véres vasárnap című filmjét.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Matt Damon a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Action Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Akciófilm, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben.Szerző: dulkap

A producer-rendező Frank Marshall egy európai rendezőre akrat váltani Doug Liman-t, és így esett aztán a választás Paul Greengrass-ra.Szerző: wintermat