HercegPeter   2018. 11. 25.

Ez a szerep Liam Neeson-ra van szabva. Ezt tudja hozni a legjobban, a kemény, becsületes jófiút. Egy jól összerakott, izgalmas akciófilmről van szó. Nincs igazából túlbonyolítva, bár egyes részeknél úgy tűnhet. Én még azon se csodálkoztam volna, ha a végére betesznek még egy csavart. Én erre mondom azt, hogy egyszerűen jó film. Van egy kis Non-stop beütése, de azért nem ugyanaz a kettő.

HETEDIK   2018. 01. 20.

Liam Neeson évek óta viszi ezt a Steven Seagal vonalát, magyarán mindenkit lekaratéjoz, mindenkinél keményebb és mindenre fényt derít. Mégis, ő valódi színész, s ezek az akció szösszenetek neki könnyen jött pénz, mert a kisujjából kirázza. Itt már azért nem verekszik annyit, mint pl. az Elrabolva szériában, nagyobb hangsúlyt kap a nyomozás, de azért van annyi történés, hogy ne aludjunk be a mozin. Egy délutáni kikapcsolódásra bőven elég, nem is készült többre. Amolyan ponyva, egyszer megnézed és elfelejted, de amíg tart egész kellemes szórakozás.

hsanya182   2018. 04. 02.

Összességében mégis átlagos misztikus krimi, amit egyszer érdemes látni. Fenntartja a figyelmet, elég erős a kezdés: pörgős világunkban a hírek mindenhol; a jó karrier, a család idilli képe, feszültséget teremt a misztikum. A különböző kameranézetek elég jól felvezetik a filmet, na most mégis merre is lesz a tovább? Végül a film nagy része egy vonaton fog játszódni, egy titokzatos beszélgetés után, főhősünknek meg kell valakit találnia a vonaton. A képkockák és szituációk váltakozása remek, jó a számítógépes rásegítés is viszont a film sztorija csalódást okozott, nem azért mert lerágottcsont, inkább a tálalást húzom le, tipikus amerikai stílus, moziba való klisés parádé, egyszerűsége nem hagy maga után semmit, persze annak nagy élmény lesz aki nem látott ehhez hasonló filmet még :D Egyszer mindenképp érdemes megnézni, nem a legjobb választás egy jó filmhez, de van olyan mondanivalója ami súrolja a határokat :) Nekem inkább a misztikus párbeszédek tetszettek benne...

Berto49   2018. 03. 29.

Mint színészt kedvelem a most 65 éves ír származású Liam Neeson alakításait. Sajnos mostanában elkerülik a komoly szerepek (a Némaság az a kivétel, amelyik erősíti a szabályt) inkább akciófilmek rettenthetetlen hőseként kell verekednie, helytállnia. Kész is erre, de hol van már Oscar Schindler, vagy Jean Valjean! Az Elrabolva három darabja után szakmányban gyártott utánérzésekben harcol és győz. A legújabban bemutatott filmjében pedig „újrahasznosítja” a Nop-Stop forgatókönyvét, azzal a különbséggel, hogy nem repülőgépen, hanem száguldó vonaton kell legyőznie az ellenséget. Ez részben annak is köszönhető, hogy a rendező már negyedik alkalommal Jaume Collet-Serra, aki az egyszer jól bevált receptet nem akarja újjal felcserélni. A bizakodó néző pedig beül az új filmre, de csak a tegnapi vacsora felmelegített maradékát kapja. Két lehetőségünk van; vagy ímmel-ámmal elfogyasztjuk a friss ételként elénk tálalt ennivalót, vagy a szemünk éhes marad. Én az előbbi alternatívát választottam, remélem nem fekszi majd meg a gyomromat. Nagyon bízom abban, hogy Neeson betartja az ígéretét, és valóban ez lesz az utolsó akciófilmje. Nagy kár a tehetségét elpazarolni ilyen "ma megnéztem, holnapra elfelejtem" filmekre.

TribeBubu   2018. 02. 10.

Nagyon fordulatos, szórakoztató akciókrimi, de sajnos önismétlés. Ha a Non-Stop című filmet látta a néző, látta ezt is, ugyanis lényegében ugyanaz a történet, csak nem repülőn, hanem vonaton játszódik. Szerencsére csak a gerince ugyanaz a sztorinak, így nézeti magát a film, hiszen amikor elkezd bonyolódni a cselekmény, az embernek beindul az agya és nem nyugszik, amíg a főhős a végére nem jár a rejtélynek, ami a film fő szálát alkotja. Szóval, igen, már láttunk ilyet, sőt a film közepe környékén kínosan copy-paste érzésünk van, mégis élvezzük a dolgot, mert a rejtély új, és az írók előtt meg is emeljük a fejfedőt, mert bizony nem lehet egyszerű így felépíteni egy ilyen kanyargós utat, még ha kis is taposták már egyszer. Az viszont számomra nagyon zavaró volt, hogy a Non-Stopban is alkalmazott, egy-két perces, végletekig túltolt látványjelenetet ide is be kellett erőszakolni. (Nem értem az ilyet. Talán túl sok pénz maradt a költségvetésből és egy akciófilmes látványtervező haver meg a CGI-csapata éppen szabad volt?) Túl kell esnünk rajta mosolyogva, vagy a fejünket fogva, aztán folytatódik a furcsa képsorokkal félbeszakított izgis szórakozás. Végül is a The Commuter egy sima vasárnapi nyomozgatós bunyós akcióhősös mozi, de a maga nemében fenomenális.

Patrick Wilson
Jaume Collet-Serra
Jaume Collet-Serra
Patrick Wilson
Clara Lago
Liam Neeson

Kenneth Branagh után Liam Neeson is leforgatta a maga variációját a Gyilkosság az Orient Expresszenre. Nem kellett volna. 45/100 több»

A The Commuter – Nincs kiszállás egy bosszantó, de szórakoztató akciófilm, amely jó megvalósításait beárnyékolják a bugyuta kivitelezések és természetellenes megvalósítások. Liam Neeson továbbra is kiváló akcióhős, de rajta kívül kevés a filmben ami jó, és túl sok ami nem – ettől függetlenül, ha nincs mit tenni, rosszabbul is lehetne tölteni az estét. Csak senki ne várjon túl sokat. 50/100 több»

A The Commuter egy pörgős és agyalós thriller, melyben könnyen azonosulhatunk a főhős, Michael helyzetével. Látjuk őt kétségbeesetten, családját féltve, hétköznapi figuraként, majd megélhetjük "átalakulását" és elszánt harcossá válását is, melynek segítségével végül megoldja az ügyet. A The Commuter nem az adrenalin-függő akciómániások filmje, mégis élvezetes szórakozás. több»

A vonatbaleset CGI technológiával készült.

(HETEDIK )

Wilson és Neeson második közös filmje.

(HETEDIK )

Liam Neeson és Elizabeth McGovern "A titánok harca" (2010) című filmben már dolgoztak együtt.

(diumiu )