A rajtaütés

A rajtaütés

Serbuan maut
Solo
Yayan Ruhian

Jakarta nyomornegyedében áll egy lepusztult ház, amit nem szívesen közelít meg senki, kivéve azokat, akiknek épp ott van dolguk. Az épület számos bűnözőnek ad otthont, egy igazi erőd, még a legbátrabb rendőrök sem merészkednek be. Egy elit kommandó azonban bevetésre indul, hogy felszámolja… Több

Rendező: Gareth Evans
Író: Gareth Evans
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország, Indonézia
Premier (HU): 2013.01.31.

2023.12.04 Jocpappa

Na, ez aztán film a javából, báttya! Nem szórakoztak túl sokat a készítők az érzelmekkel, szerelmi szállal, karakterfejlődéssel! Viszont nettó ~80 perc intenzív, agresszív bunyóba rendesen bele lett téve az energia. Pár évente újra kell nézni.

2022.03.21 Solo

Az egyik legjobb harcművészfilm, amit valaha csináltak

Iko Uwais az 1973-ban meghalt Bruce Lee méltó utóda a harcművészetek terén. Az indonéz férfi a Pencak Silat nevű délkelet-ázsiai küzdősport mestere és A rajtaütés-filmek sztárja. Az első rész jobb, mint a második, gyakorlatilag egy folyamatos küzdelem 101 percen keresztül. Az alapsztori szerint egy rendőrségi csapat (talán egy tucatnyi kommandós) támadja meg Jakarta egyik alvilági épületét, ám túlerő esik nekik, így az elejétől kezdve az életükért küzdenek. Nagyon igényesen megcsináltak a bunyók, az összecsapások és Iko Uwais zseniálisan harcol: villámgyors, erős, átütő szó szerint minden mozdulata. Felbukkan a filmben egy másik harcművészlegenda is: Yayan Ruhian, akinél ma nincs gyorsabb harcos a küzdősportok világában. Gareth Evans rendező élt egy ideig Jakartában, és felesége is indonéz, így alaposan megismerhette a silat harcművészetet, melyet arrafelé milliók űznek (viszont Európában kevéssé ismert). Remek filmet készített a hősies küzdelemnek és az akaraterőnek emléket állítva. A második rész is nagyon jó, de nálam az első a csúcs. Értékelésem: 90%.

A kőkemény kettősség jellemzi a filmet.A harci jelenetek nagyon ütősek,de a szereplők más irányú játéka erősen felejtős.Kissé szegényes az egész,mintha a költségvetés elfogyott volna.Szerintem,aki akciófilm fan,nézze meg,és értékelje.Nekem így sikerült.Átlagos!De tényleg.

2023.08.29 Jerico

TOP kategóriás akciófilm

A silat legjobb merítését A rajtaütés filmek adják, mégpedig TOP kategóriás kivitelben, a legjobb akciófilmek között. Iko Uwais hatalmas tehetség, a silat mestere, öröm nézni, ahogyan bunyózik. Bár én csak zöld övig jutottam a koreai eredetű taekwondo küzdősportban, minden harcművészeti ágat szeretek. Nézek kungfut, karatét, muay thait, de a silat szerintem ezeknél is keményebb. A rajtaütés első epizódjában egy ostromot láthatunk, amint az indonéz rendőrség megtámadja a helyi maffiafőnök, Tama toronyházát. Csakhogy egy egész kis hadsereg fogadja őket, tele profi harcossal. A rohamrendőrök sorra kimúlnak, kivéve egyet: ő Rama (Iko Uwais), aki a silat nagy mestere. Sehogyan sem tudják elkapni és legyőzni. Aki pörgős, nonstop bunyóra vágyik, és szereti a kőkemény harcművészeteket, annak ez a film nagyon be fog jönni. A film végén láthatunk egy hihetetlenül jó párharcot a világ jelenlegi két legjobb silat harcosa között: az egyikük Yayan Ruhian (a filmben Mad Dog néven szerepel, és láthattuk őt John Wick filmekben is), a másikuk a már említett Iko Uwais. Olyat lenyomnak, hogy az ember pislogni is elfelejt. Értékelésem a filmre: 85-90%. Egyértelműen TOP kategória az akciófilmek között.

2017.08.17 Deku

Habár tele volt ismeretlen színésszel nekem mégis nagyon tetszett, a történet nagyon erős volt és ajánlom mindenkinek. Semmi rosszat nem tudok mondani róla mivel szerintem igazán egyben volt az egész.

A Rajtaütés sikere után 2017-ben bejelentették az amerikai remake gyártását is Frank Grillo főszereplésével.Szerző: harnas1207

Az angol változatban a verekedős jelenetekben néha akkor is hallható az ütés hangja, amikor ezt semmi nem indokolná. Ezek a hibák akkor kerültek a filmbe, amikor az indonéz változatot szinkronizálták. Szerző: ps

Yayan Ruhian elismert harcművész a hazájában. 1989-ben az elnök testőreként, majd 1990-től katonai rendőrként is szolgált.Szerző: ps

A kommandó tagjait alakító színészek átestek egy SWAT kiképzésen, amely során elsajátították többek közt a közelharci fegyverek és a jelzések használatát.Szerző: ps

Szent játékok
2018