A védelmező

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Nagyon vártam ezt a filmet ehhez képest kissé csalódás volt. Önmagában egy középkategóriás akció film.

Berto49   2017. 08. 16.

Elég jó akciófilm, Denzel Washingtont meg kimondottan kedvelem. A történet realitásszintje mínusz 100 %, de Denzel Washington alakítása miatt egyszeri megnézést megért. Ugye azon csak hahotázni lehet, hogy egy ember (akármilyen szuperügynök is) leszámol az egész orosz maffiával! Nos, erről szól a film. Nem egy megőrzendő alkotás.

indingo   2017. 04. 17.

Sok újdonság nem volt a filmben és értelmes sem találtam, hogy miért is kellett a kis ribit védelmezni. Egyes jelentek kifejezetten unalmasak voltak, nem egy jó film.

HercegPeter   2019. 06. 30.

Elég különös, hogy A védelmező és a John Wick majdnem egyszerre érkezett a mozikba, a sikerükön azonban ez nem mutatkozik. Azt is mondhatnánk, hogy a két dudás elfért egy csárdában. De a kettő közül mégis ez hozott nagyobb bevételt. Én a kettőt egy szintre mondanám mind történetre, mind akcióra. Ezzel azt akarom mondani, hogy mind a kettő a műfaja elitjébe tartozik.

babsy88   2015. 01. 23.

Eleinte izgalmas, később unalomba fulladt, azt hittem már sosem lesz vége. Denzel Washington nem első és nem utolsó gyenge filmje. Ő se hozta, amit tud, a történet is lerágott csont, de egyszer azért meg lehet nézni.

David Harbour
Haley Bennett
Alex Veadov
David Harbour
Alex Veadov
Melissa Leo
Denzel Washington

Milyen már, hogy egy Antoine Fuqua film Mark Twain idézettel kezdődik? Denzel Washington klasszikusokat olvas, miközben leszámol a helyi orosz maffiával. Egy nyolcvanas években futott sorozat főhősét kelti életre. Az ex-ügynök és a fiatal prostituált különös barátságának eredménye megszámlálhatatlanul sok hulla. több»

Ha kell folyik a vér, végig baromi igényesen van fényképezve és a történet is megfelelőképpen izgalmas. Látjuk, ahogy McCall figurája mennyire megváltozik a játékidő alatt, és egy csendes visszahúzódó férfiból egy naturalista és bosszúálló karakterré avanzsál. több»

A védelmező legnagyobb gyengesége tehát egyértelműen a kiegyensúlyozatlan rendezés. több»

A filmet a Vedelmező (1985) című filmsorozat alapján készítették.

(ps)

A filmen több megszakítással 2005-óta dolgoztak.

(ps)

Denzel Washington a forgatás előtt kényszerbetegekkel konzultált, hogy jobban bele tudja magát élni a szerepébe.