81% 1086 szavazat

David Harbour
Alex Veadov
Melissa Leo

FILMINFÓ

Robert McCall (Denzel Washington) évekkel ezelőtt visszavonult. Azelőtt kommandósként szolgált, de leszerelt, megrendezte a halálát, és új, nyugodtabb életet kezdett. Egy szörnyű bűncselekmény azonban felébreszti benne szunnyadó természetét. Robert egy fiatal lány megmentésére indul, akit orosz… Több

Rendező: Antoine Fuqua
Író: Richard Wenk
Forgatókönyvíró: Michael Sloan, Richard Lindheim
Ország: Amerikai Egyesült Államok
Premier (HU): 2014.09.25. | HBO Max (2022.10.28.) | Netflix (2023.04.15.)

2024.01.11 Lone Wolf

Megvédelmez Denzel Washington

A legelső, eredeti, 2014-es védelmező az igazi, a legjobb. A sztori szerint egy visszavonult hitman, Robert McCall (Denzel Washington) újra aktivizálódik egy fiatal lány megmentéséért, akit kihasznál és teste árulására kényszerít az orosz maffia. Voltaképp hihető és egyszerű sztori. Denzel Washington jó választás volt a szerepre, mert kora ellenére hiteles a karakter bőrébe bújva. És Chloe Grace Moretz tetszett a kiszolgáltatott lány szerepében. Nagy kedvencem a film, többször is megnéztem. Értékelésem erős négy csillag, százalékban 80%. A második, pláne harmadik már gyengébb.

2021.12.18 Harper

Az egyik legjobb Denzeltől

Bevallom az 1991-es Visszakézből óta nagy kedvencem Denzel Washington, aki abban a bizonyos 30 évvel ezelőtti, hihetetlenül jó akciófilmben (36 évesen) nagyon meggyőzőt alakított. Alig két évre rá, 1993-ban jött a Pelikán ügyirat és mindenki megtanulta a nevét. Eltelt 30 év, Denzel megöregedett, de jött a Védelmező 2014-ben, és újra meggyőzte rajongóit: még mindig helye van az élvonalban. Igen, az akkoriban épp 60 éves Washington tökéletesen hitelesen verte össze az orosz maffia killereit egy fiatal lány védelmében. A védelmező egy stílusos akciófilm, nagyon jó kameramozgásokkal, villámgyors verekedésekkel, rengeteg izgulnivalóval és egy jól kitalált alaptörténettel. Nekem bejött az egész, dicséret a Nap könnyei készítőjének, Antoine Fuqua rendezőnek. A 2018-as második epizód felét sem éri az elsőnek, bár az is Fuqua rendezése, valahogy hiteltelenebb a végeredmény. A műanyag érzés sajnos áthatja a jeleneteket. Az első Védelmezőt viszont minden akciófilm-rajongónak ajánlani tudom. Értékelésem erős 80%.

2023.06.20 Jerico

Villámgyors bunyók és a modern Robin Hood

Az Equalizer közbelép, ha valamiféle igazságtalanságot észlel, vagy egy kiszolgáltatott nő szorul védelemre. Ő Robert McCall, a korosodó egykori hitman, akit a hatvan éves Denzel Washington alakít. Nagyon jó a film atmoszférája, a megfontolt, mégis villámgyors bérgyilkossal. Chloe Grace Moretz is remek a terrorizált bevándorló bőrében. Tetszetősek az akciók, a sok bunyó és a film tempója is pörgős. Kapunk bőven izgulni valót, és ruszki maffiózókat is, teletetoválva. Csókás Márton, a magyar származású amerikai színész tökéletes választás a főgengszternek: markáns a kisugárzása, mondhatni tipikus rosszfiú. A film végén kettejük összecsapása élvezetes minden harcművészet kedvelőnek. Nálam ez a film erős 85%-os, és még a második része is megkapja ezt az értékelést. Legalább három-négy alkalommal megnéztem, és furcsa módon mindig élvezetes maradt. Ez a jó filmek egyik fontos ismérve: többször megnézve is jók maradnak. Sajnos Denzel Washington jövőre már hetvenn lesz, így egyre kevesebb hasonló szerepben láthatjuk. Pedig az egyik legjobb a műfajban.

2016.08.05 mamiéstöti2

Nagyon vártam ezt a filmet ehhez képest kissé csalódás volt. Önmagában egy középkategóriás akció film.

2017.04.17 indingo

Sok újdonság nem volt a filmben és értelmes sem találtam, hogy miért is kellett a kis ribit védelmezni. Egyes jelentek kifejezetten unalmasak voltak, nem egy jó film.

#1

A filmben 22 ember leli halálát.Szerző: BRANTON

#2

Denzel Washington és Antoine Fuqua második közös filmje.Szerző: dailyfilmsan

#3

Gerard Butlert esélyes volt Robert McCall szerepére. Szerző: dailyfilmsan

#4

Chloë Grace Moretz-nek volt egy külön orosz tanára, aki a forgatásokon a nehéz elemeket fonetikusan leírva, táblákon mutatva segítette a színésznőt. Szerző: dailyfilmsan

#5

Értékelés: 7/10
(2019. 04. 23.)
A védelmező legnagyobb gyengesége tehát egyértelműen a kiegyensúlyozatlan rendezés. Több

Értékelés: 7.5/10
(2015. 08. 06.)
Hetediksor:Re-Bourne
Milyen már, hogy egy Antoine Fuqua film Mark Twain idézettel kezdődik? Denzel Washington klasszikusokat olvas, miközben leszámol a helyi orosz maffiával. Egy nyolcvanas években futott sorozat főhősét kelti életre. Az ex-ügynök és a fiatal prostituált különös barátságának eredménye megszámlálhatatlanul sok hulla. Több

Értékelés: 7/10
(2018. 08. 14.)
Denzel papa odavág
Ha kell folyik a vér, végig baromi igényesen van fényképezve és a történet is megfelelőképpen izgalmas. Látjuk, ahogy McCall figurája mennyire megváltozik a játékidő alatt, és egy csendes visszahúzódó férfiból egy naturalista és bosszúálló karakterré avanzsál. Több