Elrabolva (2008)

Taken

Maggie Grace
Liam Neeson

PadmeAmidala   2021. 06. 09.

Jó kis akciófilm, főleg, hogy francia. Liam Neeson nagyon jól játszik benne. Azért adok csak 8 pontot, mert egy akciófilmnél jobban szeretem, ha van benne humor is (pl. Die hard), ez túl komor, “franciás” hangulatú. Legalább érzelmek vannak a filmben, ez mindenképp plusz pont.

Deku   2017. 07. 10.

Kellemes csalódás volt. Nem vártam ennyire hatásos és mélyreható akció filmet. Viszont Liam Neeson-tól nem is vártam volna el kevesebbet. Mestermű lett a maga nemében.

mamiéstöti2   2018. 01. 19.

Liam Neeson legjobb filmje, tele van akcióval végig izgalmas és a szereplők is jól hozzák a karakterüket.

indingo   2017. 04. 17.

Eléggé meghatározó film, eléggé bejött. Egy igazi akciófilm, de a minőségi fajtából. A története izgalmas volt végig, a székhez ragasztja az embert.

Mavil   2016. 06. 09.

Az Elrabolva című film az első rész sikere miatt trilogiává nőtte ki magát, kár érte. Az első rész kiváló film volt, izgalmas, fordulatos, lebilincselő. Liam Neeson elhíresült monológja "Nem tudom, hogy ki maga… Azt sem, hogy mit akar… Ha váltságdíja... több»

Sabnock Sanatory   2019. 01. 27.

A Taken trilógia első része,és egyben a legjobbra sikerült darabja is .Liam Neeson ahogyan megy bele a korba,egyre jobb színész lesz,egyre jobban beérik,és a szerepek is megtalálják.Pörgős,izgalmas,és szívszorítóan megható történet,mindenféleképpen érdemes megnézni mindenkinek !

ZeroHero   2015. 05. 04.

Szerintem az Elrabolva teljesen jól hozza a mai felhozatal felső kategóriájának elvárásait. Izgalmas volt, pörgős és fordulatos. A színészi játékok rendben voltak, bár inkább az akciójelenetek tették ki a fim jelentős részét, így nem mindenkinek fog ... több»

A film végén egy Délkelet-Ázsiából származó hajlított pengéjű kést használtak, aminek karambit a neve.

Egy férfi azt állította, hogy terroristaellenes-szakértő, megvádolta a stábot, hogy az első filmet az ő életéről mintázták. Később kiderült, hogy az ember csaló.

(Bob)

Famke Janssen ma már az ENSZ Kábítószer-ellenőrző és Bűnmegelőzési Hivatalának nagykövete.

(Bob)

A mozi a premier napján az Államokban 9,4 millió dollárt hozott.

(Bob)

Az első Elrabolva 25 millió dollárból készült, s világszerte 226 milliót hozott.