Volt egyszer egy Mexikó (2003)

Once Upon a Time in Mexico

Sabnock Sanatory   2020. 07. 13.

Sokat akar a szarka,de nem bírja a farka....Na erre a mozira ez tutira jellemző.Kicsit sok,és ezért ad nagyon keveset.Mikor megnéztem,azon gondolkoztam,elméletileg,miről is szólt?Átlagos,de sokkal jobb is lehetett volna.

Deku   2017. 12. 23.

Nekem személy szerint bejött ez a fajta film történet is. Nem unatkoztam egy percet sem. Igazán tetszetős kis film darab volt. El lett találva benne minden, pár apróbb kis hiba talán akadt, de ez nekem nem tűnt fel mivel nagyon jól elszórakoztatott.

Berto49   2018. 07. 09.

Nekem ez túlságosan sok volt! Mire is számítottam!? Hiszen ez egy akciófilm, a „Mariachi-trilógia” része, az „El Mariachi=A zenész” és a „Desperado” folytatása. Teletömték nézőcsalogató sztárokkal, meg 99 halottal. Rengeteg karakter, hirtelen megjele... több»

Norbert93   2019. 05. 05.

A Mariachi filmek csúcsa

A Mariachi franchise és Rodrigurez munkásságának egyik ékköve és legerősebb darabja. Nagyon kemény, tökös mexikói mészáros film. Rodrigurez stílusa nagyon idealizált és szatirikusan túltolt, ami ebben a filmben ütközik ki legalább. Johhny Depp karaktere szintén kiválóra sikerült, sokat hozzátesz ehhez az amúgy is erős filmhez.

hell.l   2016. 10. 15.

Szerintem nagyon jó folytatása a Desperadonak. Lassabb ugyan, de a zárórésze ezeknek a filmeknek. Nagyon jól elkészítették az egyes jeleneteket, mint például a kocsmai lövöldözőset, valamint a film vége fele nagyon jó lett. Emellett a sminkmesterek igen jó munkát végeztek.

uniterra   2020. 01. 04.

Egyszeruen gyenge, komedianak nem jo, parodianak gyenge. Untam mar 10 perc utan. Aztan abba is hagytam.

Keiichi Tsuchiya   2015. 12. 19.

Tipikusan az az akciófilm, amikor bedobják az ürgét a bárpult mögé, mire az felrobban. Minden egy kicsit sok ebben a filmben, a jelmez, az arcok, a csend, a close-up. Aztán van ami nagyon sok, például a vér, a fegyver és lövöldözés. Mégis, ettől az, ami, ettől Rodriguez és ettől a Volt egyszer egy Mexikó.

Johnny Depp
Danny Trejo
Johnny Depp
Rubén Blades

Ez volt a második alkalom, hogy Johnny Depp közreműködött filmjének soundtrackjén (az első a Csokoládé volt).

Az El Mariachi trilógia filmjei közül ennek volt a legnagyobb költségvetése: közel 30 millió dollár.

A filmben 99 ember hal meg.

(mrarizona)

A forgatókönyv csupán 45 oldal volt.

(mrarizona)

A filmben Salma Hayek ugyanolyan késekkel dobál, mint Danny Trejo a Desperadoban

(mrarizona)

Johnny Depp a káromkodásokat improvizálta.

(ps)

A film vágása során több jelenetet is felhasználtak, melyeket még az El mariachi - A zenész (1992) és a Desperado (1995) forgatásai során vettek fel, de végül nem kerültek bele a filmekbe.

(ps)

A katonai járműveket a hadsereg már odaígérte a forgatásra, de amikor kiderült, hogy igazából a rossz oldalon akarják bevetni őket, visszamondták a megállapodást. A film készítői ezt követően gyűjtőket kerestek meg, és tőlük bérelték ki a gépjárműveket a forgatás idejére.

(ps)

A Fideo spanyolul csuszát jelent, az Ajedrez pedig sakkot.

(ps)

A Volt egyszer egy Mexikó forgatási munkálatai még 2001-ben véget értek, de a film csak 2003-ban debütált a mozikban.