Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Drágán add az életed! (1988)

Die Hard

Bonnie Bedelia

TeeRPaaK   2020. 01. 21.

kultstátusz

mamiéstöti2   2018. 01. 21.

Óriási alkotás tele jobbnál jobb akciójelenetekkel. Persze, ha elvonatkoztatunk attól, hogy valaki képes akár a világot is legyőzni egyedül.

Deku   2017. 07. 10.

Vérbeli akciófilm és vérbeli Bruce Willis film. A látványból nincs hiány ez szent igaz és e mellé még humoros is tud lenni. A történet nem a legbonyolultabb de ez nem ront a film értékén.

Yosihiro   2015. 04. 18.

Minden idők legjobb akciófilmje közé sorolom. Ez az alkotás bővelkedik akcióban, látványban és izgalomban. Aki esetleg még nem látta feltétlenül nézze meg. Ugyan az egyik kedvenc férfi szinészem játszik benne, de ettől függetlünk a film főszerepét mi... több»

Thibo84   2016. 06. 14.

Az örök klasszikus.

Sabnock Sanatory   2019. 01. 27.

a Die Hard filmek kezdő epizódja,és szerintem egyben a legjobb rész is.Valahogy a többi már kissé hiteltelen.Persze willis itt is nyakig véres,és egyedül száll szembe az egész bűnbandával...De ennek ellenére jó kis akcióthriller,amihez Alan Rickman gonosz karaktere nagyban hozzájárul.

Ms. Akárki   2019. 06. 15.

Kedvenc Bruce Willis-es filmem eddig. Műfajteremtő volt szerintem az akciófilmek világában akkoriban. Sok beszólás és mozzanat van a filmben ami megadja a tipikus sajátságos hangulatát és sodró lendületét a filmnek. Mindenképpen többször nézős.

A film összbevétele 140 767 956 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 981 500 forintot termelt.

Bruce Willis szerepére esélyes volt még Mel Gibson, Al Pacino, Charles Bronson és Tom Berenger is.

(7ETEDIK )

A filmben 110 bakit találtak.

(7ETEDIK )

A filmben 21-en halnak meg.

(7ETEDIK )

Bruce Willis ragaszkodott Bonnie Bedelia-hoz Holly szerepére.

(7ETEDIK )

Holly szerepére esélyes volt Sally Field, Meryl Streep, Goldie Hawn, Diane Keaton és Glenn Close is.

(7ETEDIK )

A Die Hardról azért lehet ma is írni, mert harminc év ide vagy oda: agyoncsapja a riválisait. Több benne az ész és az odafigyelés, mint az azóta megírt akciófilmek legtöbbjében. több»

A Die Hardra abszolút illik az első-rész-a-legjobb klisé, még akkor is, ha nem éppen tökéletes alkotásról beszélünk. több»