Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

TeeRPaaK   2020. 01. 21.

kultstátusz

mamiéstöti2   2018. 01. 21.

Óriási alkotás tele jobbnál jobb akciójelenetekkel. Persze, ha elvonatkoztatunk attól, hogy valaki képes akár a világot is legyőzni egyedül.

Deku   2017. 07. 10.

Vérbeli akciófilm és vérbeli Bruce Willis film. A látványból nincs hiány ez szent igaz és e mellé még humoros is tud lenni. A történet nem a legbonyolultabb de ez nem ront a film értékén.

Thibo84   2016. 06. 14.

Az örök klasszikus.

NGN   2020. 01. 17.

Zseniális kultfilm, az akciófilmek királya és ebben nincs túlzás. Nem lehet elégszer megnézni, mindig jó szórakozást nyújt. Bruce Willis csodát tett McLane karakterével, nagyon jól eltalálta ezt a figurát. Alan Rickman a legjobb rosszfiú a sorozatban a mai napig is.

Sabnock Sanatory   2019. 01. 27.

a Die Hard filmek kezdő epizódja,és szerintem egyben a legjobb rész is.Valahogy a többi már kissé hiteltelen.Persze willis itt is nyakig véres,és egyedül száll szembe az egész bűnbandával...De ennek ellenére jó kis akcióthriller,amihez Alan Rickman gonosz karaktere nagyban hozzájárul.

Ms. Akárki   2019. 06. 15.

Kedvenc Bruce Willis-es filmem eddig. Műfajteremtő volt szerintem az akciófilmek világában akkoriban. Sok beszólás és mozzanat van a filmben ami megadja a tipikus sajátságos hangulatát és sodró lendületét a filmnek. Mindenképpen többször nézős.

Bonnie Bedelia
Alan Rickman

A film összbevétele 140 767 956 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 981 500 forintot termelt.

Bruce Willis szerepére esélyes volt még Mel Gibson, Al Pacino, Charles Bronson és Tom Berenger is.

(HETEDIK )

A filmben 110 bakit találtak.

(HETEDIK )

A filmben 21-en halnak meg.

(HETEDIK )

Bruce Willis ragaszkodott Bonnie Bedelia-hoz Holly szerepére.

(HETEDIK )

Holly szerepére esélyes volt Sally Field, Meryl Streep, Goldie Hawn, Diane Keaton és Glenn Close is.

(HETEDIK )

Sam Neill visszautasította a főgonosz szerepét.

(HETEDIK )

Bruce Willis szerepére Robert De Niro is esélyes volt.

(HETEDIK )

Mikor Willis végigfutott az üvegen, valójában gumitalpú cipőt viselt.

(HETEDIK )

A Nakatomi torony valójában a 20 Century Fox székhelye volt.

(HETEDIK )

Bruce Willis 5 millió dollárt kapott szerepéért.

(HETEDIK )

A Die Hardról azért lehet ma is írni, mert harminc év ide vagy oda: agyoncsapja a riválisait. Több benne az ész és az odafigyelés, mint az azóta megírt akciófilmek legtöbbjében. több»

Sokadjára néztem újra az ikonikus első részt, minden kockáját ismertem, és ezredjére is istenien szórakoztam ezen a kiváló filmen! több»

A Die Hardra abszolút illik az első-rész-a-legjobb klisé, még akkor is, ha nem éppen tökéletes alkotásról beszélünk. több»