Leszámolás Hongkongban

Leszámolás Hongkongban

The Protector

Billy Wong, a New York-i rendőr éppen amerikai állampolgárságának 10. évfordulóját ünnepli, amikor nyomozótársával egy lövöldözésbe keverednek. Társát halálosan megsebesítik, Billy pedig fél New York-ot felforgatva üldözőbe veszi a bűnözőket, és bosszút áll. A balhét persze ő se ússza meg szárazon, főnökei lefokozzák. Új társával, Danny-vel egy divatbemutatón teljesítenek biztonsági szolgálatot, amikor szinte az orruk előtt rabolják el a divattervezőnőt. A nyomok Hongkongba vezetnek, minden jel arra mutat, hogy a fiatal lány jómódú apja egy droghálózat ügyeibe keveredett. A nyomozópáros útra kel, és nagy zűrt kavar nemcsak a bűnbanda, hanem a helyi rendőrség köreiben is.

Forgatókönyvíró: James Glickenhaus, King Sang Tang
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Hongkong
Premier (HU): 1987.12.10.

2018.08.12 erahurka

Úgy látom sokan nem szeretik, nekem viszont hatalmas meglepetés volt. Nagyon hangulatos akciófilm a '80-as évekből, minden meg van benne, amit egy ilyen darabtól vár az ember!

2016.11.06 ZiggityZag

Jackie a szokásos becsületes zsaru szerepben, semmiben nem emelkednek ki az akciójelenetek, átlagos az elejétől a végéig. Úgy olvastam, hogy nem értettek egyet sok dologban a rendezővel, és végül Jackie leforgatta ennek a filmnek az ázsiai, izgalmasabb verzióját

A film összbevétele 981 817 dollár volt (imdb.com).

Jackie annyira elégedetlen volt a film Glickenhaus által készített változatával, hogy a forgatás után új jeleneteket forgatott a filmhez és sok jelenetet kivágott belőle. Ezt a verziót csak ázsiában hozta forgalomba.Szerző: tonyd