Fekete eső (1989)

Black Rain

Michael Douglas

Yosihiro   2020. 11. 10.

Fekete eső

Meg kell mondjam, jó, hogy újra megnéztem. Azt hiszem, ezzel a sorral mindent el is árultam. Egy remek akciófilmet kapunk, amiben olyan kiemelkedő hang, képi és rendezési munkák vannak, melyek miatt azt hiszem, sorolhatjuk a klasszikusok közé. A film története remek, jól felvezeti a történést és az akciót is. A szereplők is olyan teljesítményt nyújtanak, ami kimagasló. Összességében a történet és a forgatókönyv remek. A szereplők, M. Douglas szerintem nagyot alakít. A hangi és képi effektek egyszerűen zseniálisak. Így megérdemli az öt csillagot. Egy igazi klasszikusról beszélhetünk olyan alakításokkal, hogy megérdemli, hogy szót ejtsünk róla. A két-három rendőr szerepe igazán fontos kapcsolódási pont a film szempontjából. A végére ketten maradnak, és minden jó, ha a vége jó alapon azt hiszem, remek befejezést is kapunk. A poénok is tetszenek benne. A zenei aláfestést és a rendezői munkát csak dicsérni lehet. Ezen a filmen nem lehet unatkozni, kapunk hideget, meleget. Picit az érzelmek terén éreztem hiányt, ami nem jött úgy át, de a humor ezt palástolta. Régebben láttam ezt a filmet, és most ez következett, igazából nem emlékeztem rá, csak a részletek ugrottak be. Most egy újabb élménnyel gazdagodtam a digitális technológiának köszönhetően. Én csak ajánlani tudom, aki szereti az akciót és a humort, meg szeretne a japán kultúrába kicsit bepillantani, az ne hagyja ki! De amúgy is kötelező darab a filmrajongók számára. Üdv, Yosi

Deku   2017. 10. 22.

Nem volt benne semmi hülyeség emiatt pedig nagyon eltalált lett a hangulata. Én ennél a filmnél totálisan el voltam telve, semmi klisé és sablon sem volt benne mint sok másnál megtalálható.

jake_green   2018. 04. 20.

30 évvel a kijövetele után láttam a filmet. Klasszikus zsarufilm, hamisítatlan 80-as évekből Michael Dougles-sel. Szerintem többet nem is kéne írnom, de annyit még hozzátennék hogy Andy Garcia amennyire fiatal volt, olyannyira jól játszott ő is. Ha szeretnél egy jó zsarufilmet, ne keresgélj tovább.

mamiéstöti2   2018. 01. 19.

Michael Douglas és Andy Garcia párosa lenyűgözően szerepel ebben a filmben és tetszik az alaptörténet is.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 31.

Ridley Scott letett egy pár nagyjátékfilmet már az asztalra,de azik nagyágyúja a Fekete Eső,amit hihetetlen érzékkel Michael Douglas-ra,és Andy Garcíara osztott.Nem bántuk meg,sőt! Egy fantasztikus,klasszikus akciófilm! Kihagyhatatlan mozi!

varkonyiildi   2018. 07. 27.

Régimódi krimi akció két neves főhőssel Michael Douglasszel és Andy Garcia szereplésével. A mai thrillerekkel úgy érzem nem tudja felvenni a versenyt, de megvan a maga sajátos hangulata ami miatt érdemes megnézni.

Henczi   2015. 05. 15.

Igazi pörgős, cselekményes akciófilm, és egyetértek, hogy R.Scott legjobb filmje lehet. Michael Douglas és Andy Garcia is kedvenceim közé tartozik és ebben a filmben sem csalódtam bennük. Egy hétköznapi ember számára más világot mutat be, különleges film, meggyőző színészi tehetségekkel.

A forgatókönyvben nem szerepelt az a jelenet, amikor Charlie (Andy Garcia) énekel a színpadon Masahiróval (Ken Takakura). Garcia alakította ki ezt a jelenetet, hogy nagyobb érzelmi hangsúlyt helyezzen a karakterére, mielőtt a következő jelenetben kegyetlenül meggyilkolják.

(Yosihiro)

A csata az acélgyárban jelenet helyszíne az egykori Mitsubishi Motors gyára volt, ami Oszakában található. Most a Universal Studios Japán helyszíne.

(Yosihiro)

A film motorosait egy igazi banda mintázza, amely Oszaka utcáin jár, az úgynevezett "Bosozoku". A Bosozoku mind a mai napig létezik Japánban.

(Yosihiro)

Michael Douglas először játszott zsarut/nyomozót mozifilmben. Köztudott, hogy az 1970-es években ő játszotta Steve Keller felügyelőt a San Francisco utcáin (1972) című tévésorozatban.

(Yosihiro)

Ken Takakura annyira népszerű volt a forgatás idején, hogy a rajongók autogramot akartak szerezni tőle. Ez gondot okozott, mivel a film nagyon szigorú időkeretbe volt beállítva, és a helyi diplomácia is nagyon szigorú volt.