Fekete eső

Deku   2017. 10. 22.

Nem volt benne semmi hülyeség emiatt pedig nagyon eltalált lett a hangulata. Én ennél a filmnél totálisan el voltam telve, semmi klisé és sablon sem volt benne mint sok másnál megtalálható.

jake_green   2018. 04. 20.

30 évvel a kijövetele után láttam a filmet. Klasszikus zsarufilm, hamisítatlan 80-as évekből Michael Dougles-sel. Szerintem többet nem is kéne írnom, de annyit még hozzátennék hogy Andy Garcia amennyire fiatal volt, olyannyira jól játszott ő is. Ha szeretnél egy jó zsarufilmet, ne keresgélj tovább.

mamiéstöti2   2018. 01. 19.

Michael Douglas és Andy Garcia párosa lenyűgözően szerepel ebben a filmben és tetszik az alaptörténet is.

sabnock666   2019. 08. 31.

Ridley Scott letett egy pár nagyjátékfilmet már az asztalra,de azik nagyágyúja a Fekete Eső,amit hihetetlen érzékkel Michael Douglas-ra,és Andy Garcíara osztott.Nem bántuk meg,sőt! Egy fantasztikus,klasszikus akciófilm! Kihagyhatatlan mozi!

Henczi   2015. 05. 15.

Igazi pörgős, cselekményes akciófilm, és egyetértek, hogy R.Scott legjobb filmje lehet. Michael Douglas és Andy Garcia is kedvenceim közé tartozik és ebben a filmben sem csalódtam bennük. Egy hétköznapi ember számára más világot mutat be, különleges film, meggyőző színészi tehetségekkel.

A film készítésének idején Ken Takakura volt japán legnagyobb bevételt hozó sztárja.

Eredetileg úgy volt, hogy Paul Verhoeven rendezi a filmet.

Ridley Scott rendezői változata 2 óra 40 perces.