Con Air - A fegyencjárat (1997)

Con Air

sikitozeller   2021. 07. 17.

Ez a film nem más, mint akciójelenetek paródiája két órán át csömörig. A végére egy baromi giccses családi jelenet garantálja a hasmenést. Legalább öt filmre való akció, levegővétel nélkül. Most fél évig látni se akarok ilyet. Mintha 40 töltött káposztát ettem volna meg.

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Zseniális rendezés izgalmas és egyben szívszorító történet. Nicolas Cage egyik legjobb filmje, mindenkinek ajánlani tudom.

Deku   2017. 08. 30.

Néha az ilyen filmek is bejönnek. Nem dobott fel úgy igazán de mást sem tett. Elszórakoztat minimális sikerrel de semmi egyéb. Nem marad meg az emlékeimben de nem baj az ennél.

Thibo84   2016. 09. 02.

Egy igen üdítő akció-vígjáték. Számomra Cage filmjei közül, ez number 1. Ütősek a poénok, ahogy kóstolgatják egymást a szereplők, és a történet sem utolsó. Sokszor láttam, de még most is a tv elé szögez.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 31.

Kellemes,nézhető film,de nem esem túlzásba,nem a szívem csücske. Nicolas Cage ,de főleg John Malkovich alakítása hiteles.Nincs panasz,akció van dögivel,de a vége már kicsit nyugdíjastempó.

7ETEDIK   2019. 07. 25.

Mai napig látványos akciófilm, egy mindig zseniális Malkovich-al és egy igazi macsó külsejű Cage-el, aki itt még karrierje virágjában volt. Persze a szereposztás parádés, ezért is annyira jó a film, sőt még éles társadalom kritika is van benne. Nevez... több»

harnas1207   2018. 12. 04.

Nicolas Cage a 90'-es évekbe élte a fénykorát, vele ez a film is élvezhető.

57 szereplő hal meg a filmben.

(Norbi)

A film 75 millió dolláros költségvetéssel készült.

(LionelMessi10)

John Cusack annyira utálta A fegyencjáratot, hogy egy interjúban sem volt hajlandó a filmről beszélni.

A filmet egy elítélt bűnözőket szállító repülőről szóló újságcikk inspirálta.

A filmet Phil Swartz emlékének ajánlották. Swartz speciális effektekkel foglalkozó szakember volt, aki a forgatás során egy balesetben vesztette életét.