Közösség

Vélemény:

 

87 Fekete eső

(1989)

Fekete eső

 
Yosihiro   2020.11.10 13:18
2

Meg kell mondjam, jó, hogy újra megnéztem. Azt hiszem, ezzel a sorral mindent el is árultam. Egy remek akciófilmet kapunk, amiben olyan kiemelkedő hang, képi és rendezési munkák vannak, melyek miatt azt hiszem, sorolhatjuk a klasszikusok közé. A film története remek, jól felvezeti a történést és az akciót is. A szereplők is olyan teljesítményt nyújtanak, ami kimagasló. Összességében a történet és a forgatókönyv remek. A szereplők, M. Douglas szerintem nagyot alakít. A hangi és képi effektek egyszerűen zseniálisak. Így megérdemli az öt csillagot. Egy igazi klasszikusról beszélhetünk olyan alakításokkal, hogy megérdemli, hogy szót ejtsünk róla. A két-három rendőr szerepe igazán fontos kapcsolódási pont a film szempontjából. A végére ketten maradnak, és minden jó, ha a vége jó alapon azt hiszem, remek befejezést is kapunk. A poénok is tetszenek benne. A zenei aláfestést és a rendezői munkát csak dicsérni lehet. Ezen a filmen nem lehet unatkozni, kapunk hideget, meleget. Picit az érzelmek terén éreztem hiányt, ami nem jött úgy át, de a humor ezt palástolta. Régebben láttam ezt a filmet, és most ez következett, igazából nem emlékeztem rá, csak a részletek ugrottak be. Most egy újabb élménnyel gazdagodtam a digitális technológiának köszönhetően. Én csak ajánlani tudom, aki szereti az akciót és a humort, meg szeretne a japán kultúrába kicsit bepillantani, az ne hagyja ki! De amúgy is kötelező darab a filmrajongók számára. Üdv, Yosi