Kobra (1986)

Cobra

Kobra

Sabnock Sanatory   2020. 07. 16.

"Marion Cobretti....szereti ha így hívják!!!"Egy klasszikus mondat ebből az ikonikussá vált akcióthrillerből....Stallone talán legjobb mozija,de mindenképpen az első háromban nálam tutira benne van.Brigitte Nielsen is domborít a filmben,a mi legnagyo... több»

ArpiHajdu és Réci   2020. 03. 14.

A bűnözés ellenszere: Marion Cobretti hadnagy

„Dögvész vagy, és én a gyógyszer.” Az 1980-as évek számos emlékezetes jelenséggel áldották meg a filmművészetet, valamint a popkultúrát is, amelyekre mai fejjel jóleső nosztalgiával gondolunk vissza. Ennek az évtizednek ikonikus részét képezték az „a... teljes kritika»

ZeroHero   2019. 09. 27.

Stallone klasszikus akcioshos figurat hoz, aki minden helyzetben kemeny, mint a kad szele. Mellette becses neje, B. Nielsen domborit egy szinten tipikusat, a film pedig pontosan olyan, mint a 80as evek osszes akciofilmje. Azt kapod amit varsz, 90 perc kikapcsolodas, semmi tobb.

Yosihiro   2015. 04. 18.

Azok a boldog 80-as évek :) kezdhetném így a film bevezetését. Mindenképp nézhető izgalmas, bár már érzékelhető a Rambó sablonos figura aki mintha a személyisége átvetülne ree a filmre de mivel ez nagyvárosban játszódik ezért mégis városias akciós bü... több»

Sniper   2016. 11. 28.

Hát igen, azok a boldogult, hollywoodi nyolcvanas évek. Ez a film, ez a karakter ez a műfaj, ez a színész...szívesen hordoznám körbe véres kardként valahol a világűrben, hogy minden más civilizáció is részesülhessen belőle. A világörökség részeként kéne jegyezni, annyira zseniális.

Lord British   2015. 06. 19.

Akciórajongóknak kihagyhatatlan darab, kellően véres, pörgős és izgalmas. Cobretti karaktere nem megy át túl nagy jellemfejlődésen, mégis kellemes érzés Stallone-t a Rambo-hoz hasonló gyilkológép szerepében látni.

chelseakori   2015. 02. 14.

A Rambo 1 mellett szerintem ez Stallone legizgalmasabb filmje. Tipikus 80-as évekbeli akciófilm. Ajánlom mindenkinek.

54-en haltak meg a filmben.

(Norbi)

A filmet 1988-ban mutatták be Magyarországon.

A film Paula Gosling Fair Game című regényén alapszik, s Stallone megpróbálta meggyőzni az írónőt, hogy a filmpremier idején adja ki újra a könyvet, úgy, hogy a színész társíróként szerepeljen rajta, ezáltal pedig több példányt lehetne eladni a regényből. Gosling végül visszautasította a lehetőséget.

A forgatás alatt Sylvester Stallone és Brigitte Nielsen összeházasodott, ám házasságuk alig tartott tovább másfél évnél (a válásukra 1987 júliusában került sor).

Nicolas Winding Refn óriási Kobra-rajongóként ismert. Híres filmjének (Drive - Gázt!) elején a főszereplő egy fogpiszkálót rág, amely nem titkoltan egy hommage a Kobra című film nyitánya felé, amikor is Stallone egy gyufaszálat rágcsál.