Die Hard 4.0 - Legdrágább az életed (2007)

Live Free or Die Hard

BRANTON   2022. 07. 01.

Egy új irány, ami nem rossz

Len Wiseman 2007-ben megrendezte a negyedik Die Hard filmet, melynek magyar címe "Legdrágább az életed". Ez az epizód már rendelkezik rengeteg sületlenséggel, modernizációval. McLane egy idő után azon kapja magát, hogy túl modern lett a világ. Hiszen... teljes kritika»

Periodista   2021. 12. 03.

A legjobb Die Hard-film

Biztos akad, akit meglep, de nálam ez a negyedik epizód a legjobb Die Hard-rész, mely túlszárnyalja McClane hadnagy toronyházas, repülőtéri és New York-i kalandjait is a rosszfiúk ellen. A negyedik fejezet kicsit összetettebb sztori, ami nekem életsz... teljes kritika»

mamiéstöti2   2018. 01. 21.

Nagyon kár volt elkészíteni iszonyat gyengére sikerült tele lehetetlen dolgokkal és a történet se volt mindenütt a helyén.

Sabnock Sanatory   2020. 03. 16.

Willis már megint a talpától a nyakáig véres,és csak lő,és lő ! Sokkal több pozitívum nem nagyon van ebben a moziban.Olyan egyszer nézős kis mozi.

Thibo84   2019. 04. 17.

John McClane visszatér egy mozgalmas és látványos akciófilmben, ahol találkozik a jövőgenerációja a régi vágású zsaruval és ez sokszor eredményez humoros pillanatokat. Végig pörgős és izgalmas filmet kaptam. Bátran merem ajánlani az akció film kedvelőinek és Bruce Willis rajongóknak.

Deku   2017. 07. 24.

Lehet, hogy nincs benne semmi egyedi vagy eredetiség de attól még egy átlagosan jó és humoros akciófilm. Bruce Willis még mindig nagyon ott volt a szeren. Ajánlom.

Ms. Akárki   2019. 06. 16.

Nagyon jó lett szerintem. Sokaknak nem tetszik, de nekem talán ez tetszett a szériából eddig legjobban. Ez a számítógépes Tűzvész technikai terror valahogy olyan maivá és hihetővé teszi. Bruce Willis pedig ismét elemében volt. Akciódús és pörgős.

A Gears of War című videójáték kétszer is feltűnik a filmben.

Die Hard franchise negyedik részét John Carlin 1997-es, a Wired-ben megjelent 'A Farewell to Arms' című cikke inspirálta, melyben a szerző a jövő kiber-hadviselését tárgyalta.

Ez az első film a sorozatban, amiben a főgonosz nem használ megjátszott akcentust, hogy megtévessze McClane-t.

A francia színész és harcművész Cyril Raffaelli, Rand megformálója saját maga játszotta el a trükkjeleneteit, a lehető legkevesebb speciális eszközzel és segítséggel.

Ez az egyetlen Die Hard-film, melynek cselekménye több, mint egy nap alatt játszódik.