A védelmező

The Equalizer

2024.03.27 Tomipapi

Nagyon jó volt a film. Fordulatokban gazdag. Eseménydús.

2021.12.18 Harper

a nap véleménye

Az egyik legjobb Denzeltől

Bevallom az 1991-es Visszakézből óta nagy kedvencem Denzel Washington, aki abban a bizonyos 30 évvel ezelőtti, hihetetlenül jó akciófilmben (36 évesen) nagyon meggyőzőt alakított. Alig két évre rá, 1993-ban jött a Pelikán ügyirat és mindenki megtanulta a nevét. Eltelt 30 év, Denzel megöregedett, de jött a Védelmező 2014-ben, és újra meggyőzte rajongóit: még mindig helye van az élvonalban. Igen, az akkoriban épp 60 éves Washington tökéletesen hitelesen verte össze az orosz maffia killereit egy fiatal lány védelmében. A védelmező egy stílusos akciófilm, nagyon jó kameramozgásokkal, villámgyors verekedésekkel, rengeteg izgulnivalóval és egy jól kitalált alaptörténettel. Nekem bejött az egész, dicséret a Nap könnyei készítőjének, Antoine Fuqua rendezőnek. A 2018-as második epizód felét sem éri az elsőnek, bár az is Fuqua rendezése, valahogy hiteltelenebb a végeredmény. A műanyag érzés sajnos áthatja a jeleneteket. Az első Védelmezőt viszont minden akciófilm-rajongónak ajánlani tudom. Értékelésem erős 80%.

2023.06.20 Jerico

Villámgyors bunyók és a modern Robin Hood

Az Equalizer közbelép, ha valamiféle igazságtalanságot észlel, vagy egy kiszolgáltatott nő szorul védelemre. Ő Robert McCall, a korosodó egykori hitman, akit a hatvan éves Denzel Washington alakít. Nagyon jó a film atmoszférája, a megfontolt, mégis villámgyors bérgyilkossal. Chloe Grace Moretz is remek a terrorizált bevándorló bőrében. Tetszetősek az akciók, a sok bunyó és a film tempója is pörgős. Kapunk bőven izgulni valót, és ruszki maffiózókat is, teletetoválva. Csókás Márton, a magyar származású amerikai színész tökéletes választás a főgengszternek: markáns a kisugárzása, mondhatni tipikus rosszfiú. A film végén kettejük összecsapása élvezetes minden harcművészet kedvelőnek. Nálam ez a film erős 85%-os, és még a második része is megkapja ezt az értékelést. Legalább három-négy alkalommal megnéztem, és furcsa módon mindig élvezetes maradt. Ez a jó filmek egyik fontos ismérve: többször megnézve is jók maradnak. Sajnos Denzel Washington jövőre már hetvenn lesz, így egyre kevesebb hasonló szerepben láthatjuk. Pedig az egyik legjobb a műfajban.

2016.08.05 mamiéstöti2

Nagyon vártam ezt a filmet ehhez képest kissé csalódás volt. Önmagában egy középkategóriás akció film.

Denzel Washington hihetetlenül jó színész.Ebben a filmjében is nagyot alakít,és teszi ezt már nem fiatalon,ez azért megsüvegelendő.Adva van egy jó sztori,jó színészek,és hihetetlen képi világgal páratlan szórakozás.Erősen ajánlott film.

2017.04.17 indingo

Sok újdonság nem volt a filmben és értelmes sem találtam, hogy miért is kellett a kis ribit védelmezni. Egyes jelentek kifejezetten unalmasak voltak, nem egy jó film.

2017.08.16 Berto49

Elég jó akciófilm, Denzel Washingtont meg kimondottan kedvelem. A történet realitásszintje mínusz 100 %, de Denzel Washington alakítása miatt egyszeri megnézést megért. Ugye azon csak hahotázni lehet, hogy egy ember (akármilyen szuperügynök is) leszá... Több

2019.06.30 HercegPeter

Elég különös, hogy A védelmező és a John Wick majdnem egyszerre érkezett a mozikba, a sikerükön azonban ez nem mutatkozik. Azt is mondhatnánk, hogy a két dudás elfért egy csárdában. De a kettő közül mégis ez hozott nagyobb bevételt. Én a kettőt egy s... Több

2022.10.29 Erik Csok

Denzel, és az ő egyszemélyes hadsereg filmje!

Megmondom őszintén, én ezt a filmet kb. két éve láttam először, viszont már alig emlékeztem belőle valamire. Tegnap este újranéztem, és a tv reklám nélkül adta. Még mindig remek film. 2014-ben a John Wick és ez a film visszahozta az akció műfajt, és a 2000-10-es évek egyik legjobb két akciófilmje lett. Denzel jól játszott, jól is állt neki ez a szerep, és a második rész is bejött. Aki még nem látta, és szereti Denzelt és az akciófilmeket, az tegyen vele egy próbát!

2015.08.02 kabel

Egy semmimondó, sablonos és úgy egészét nézve semmilyen film volt az Equalizer. Denzel Washington játsza ezúttal a John Wick és Liam Neeson ötvözetét. Csak az a baj, hogy végig unalmas marad a karaktere és a film is, a profi, de nyugdíjba vonult gyil... Több

2019.10.23 dailyfilmsan

A fekete John Wick, azaz Denzel Washington berobban az eszkort piacra és tisztogatni kezd. Elképedtem annyira módszeres a film. Az izgalom majdnem az elejétől a végéig feszíti a nézőjét. Látványos volt és már-már hátborzongató. Egy igen jó akciófilm, bármikorra.

2018.08.17 erahurka

Évének egyik meglepetés filmje. Kicsit talán túl hosszúra eresztett, de jó akciókat felvonultató darab egy kis drámaibb szállal felvértezve. Remélem a folytatás is hozza a szintet, bár azt olvastam, az kicsit félrement.

2017.10.19 Szilonka

Nem igazán jött be a film. Egyszerűen képtelen voltam azonosulni Denzel Washington karakterével. Nem értettem a tetteit, fellengzős volt az egész.

2018.12.19 harnas1207

A fekete John Wick, mindenkit szétkap másodpercek alatt. Sablon sablon hátán jó sok vérrel és lövöldözéssel. Műfajon kívülálló vagyok, nem tudtam élvezni.