John Wick (2014)

Ian McShane
John Leguizamo
Willem Dafoe

elekm90   2021. 04. 28.

A film konfliktusának alapjául szolgáló dráma bár átjött, nekem egy kicsit össze lett csapva az elején, de ami utána következett, az nagyon tetszett. A sajátos világa és szabályrendszer, a hangulata és a hatsásos, jól megkoreografált akciójelenetek (... több»

Yosihiro   2021. 04. 17.

John Wick 1.

Régebben láttam ezt a filmet, de most újra megnéztem. Vegyes érzelmek keringtem bennem a film végén. A drámai hatás átjött, az akció szintúgy, a látvány, azt hiszem, kimagasló, de mégis valami hiányzott. A történet jó, szépen fel van építve, és a vég... teljes kritika»

mamiéstöti2   2017. 09. 21.

Egyszer nézhető. Keanu Reeves jól mozog az ilyen érzéketlen filmekben, mivel nem túl széles a kifejezési skálája. A történet sem szolgál semmi újdonsággal.

indingo   2017. 05. 02.

Nem volt rossz a film, de olyan érzése volt az embernek, mintha már látta volna. Kb. 10 hasonló film készült már a témában, úgyhogy nem voltam tőle elájulva.

dulkap   2015. 02. 28.

Skizofrén hangulatú film ez. Egyrészt idézi a 80-as, 90-es évek "egyedül bosszút állok mindenkin" hangulatát a történetével és azok logikai buktatójával együtt. Másrészt teszi ezt mai stílusban, pont szembemenve néhány azért ma is jellemző klisével. ... több»

rbernadett   2015. 05. 13.

Ez a film az égvilágon nem szól semmiről. Van ez a bizonyos John Wick, akinek lelövik a kutyáját és bosszúból, mert azt elhunyt kedvesétől kapta, szétlő mindenkit. Csak nem értem ezt miért 101 percen keresztül teszi.

Orosz István   2017. 07. 18.

Szerintem ez egy jól sikerült akciófilm, tele jobbnál jobb akciójelenetekkel. Mindenképpen érdemes megnézni, szerintem az elrabolva szériánál sokkal erősebb lett.

Volt egy olyan terv, ahol a film címe Megvetés lett volna, és John karakterét egy jóval idősebb színész játszotta volna.

(stevepisti)

A film elején a kölyökkutya – egy Andy nevű beagle – a forgatáskor nyolc hetes volt.

(Thibo84)

Keanu Reeves karaktere a fegyverek és a harcművészetek mestere, ezért négy hónapon át napi nyolc óra edzett.

(Thibo84)

Michael Nyqvist egyik utolsó szerepe a halála előtt, 2017. június 27-én. 56 évesen hunyt el.

(Thibo84)

nagyapja, a 88 éves John Wick inspirálta a film címét és egyben a karakter nevét.

(Thibo84)

Hollywood legszomorúbb sztárja úgy pakolja kupacokba a hullákat, mint szorgos nagyi a fonalgombolyagokat. Mellesleg, ha egy szabóm lenne Keanuval, tuti szakítanék a kapucnis pólókkal. több»