Übergáz

Stuber
HE7EDIK

Natalie Morales
Kumail Nanjiani

A nyugis sofőr egy tapasztalt rendőrt szállít, aki közel jár egy brutális gyilkos elfogásához. Rövidesen ráébred, hogy a következő órákban nemcsak kitűnő fuvaros értékelése, hanem az élete is veszélybe kerül. A szórakoztató akció-vígjáték két fazont mutat be, akik temperamentuma szöges… Több

Rendező: Michael Dowse
Forgatókönyvíró: Tripper Clancy
Premier (HU): 2019.07.11. | Disney+ (2022.06.14.)

2021.10.13 Bazzzsi

Egyszer nézhető, de a poénok többsége már volt más filmben.

2019.10.14 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Elektromos autóval lehet akciózni, csak nem érdemes

Amikor először találkoztam a film előzetesével, illetve a rendkívül fantáziadús magyar címével, az első gondolatom az volt, hogy a nomen est omen esete fog fönnállni. A film megtekintése után konstatálhattam, hogy a gyanúm beigazolódott, igaz, csak r... Teljes kritika

2019.07.13 HE7EDIK

Bírom Bautistát, egy igazi régivágású tökös pali, akinek az ehhez hasonló vígjátékok is jól állnak. A forgatókönyvben persze nincs semmi eredeti, semmi olyat nem mutat ami más zsarus vígjátékban ne szerepelt volna, én mindezek ellenére mégis remekül ... Több

2019.12.10 Berto49

A címben a minősítés

Kliséhegyek hullámain bukdácsoló film kísérlet, amelynek egyetlen pozitív hozadéka az eddig előttem ismeretlen pakisztáni születésű Kumail Nanjiani szereplése. Minden lúzersége mellett szerethető karaktert formált meg, bár az általa művelt standup műfajához nélkülözhetetlen humor sajnos kimaradt. Egy lőtéren nincs annyi puffogtatás amennyit ez a film tartalmaz, ennek ellenére a két főhős sértetlen marad (nem szólva Stu végső önfeláldozásáról.) Az utolsó csavar láttán meg is lett az eredménye. Lehet, hogy vannak olyan nézők, akiknek élmény volt ez a film, egészségükre! A manapság sajnos trendivé vált trágár káromkodásokat szinte percenként alkalmazták. Én értetlenül állok a jelenség előtt, ugyan mi a nevetséges egy-egy obszcén kifejezés hallatán? Nem kellene népszerűsíteni a köznyelvben amúgyis elharapózott igénytelen és közönséges nyelvhasználatot még jobban elterjeszteni. Több megjegyzést nem is érdemel ez a film, mert tökéletesen illik rá a tizenkettő=egy tucat kifejezés, méghozzá az igen alacsony nívójú darabok közül.

2019.12.02 Ms. Akárki

Imádtam. Valahogy nekem a Taxi humorára emlekeztetett de ez nem is baj, sőt. Sírva röhögtünk sokszor a nonszensz szituációkon. Remek szereplőgárda és furfangos cselekmény. Engem megvett kilóra ez a film. Mindenképpen érdemes megnézni ha az ember egy jót akar nevetni.

A film összbevétele 21 439 143 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 130 421 835 forintot termelt. A hazai mozik összesen 89 291 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

és Dave Bautista A galaxis őrzői és a Bosszúállók: Végjáték után ismét együtt állt a kamerák elé. Szerző: hp

Az Übergáz a Disney első (a 20th Cenutry Fox megvásárlása utáni) R-korhatáros filmje a 2013-as A WikiLeaks-botrány óta. Szerző: hp

Az Übergáz forgatása 2018. május 3-án kezdődött meg Atlantában, Georgia államban, és július 2-án ért véget. Szerző: hp

Az Übergáz világpremierje 2019. március 13-án volt a South by Southwest filmfesztiválon. Szerző: hp

(2019. 07. 12.)
A szedett-vetett ötletekből összeollózott cselekmény pedig, ahogy Stu Nissan Leaf-je, a kilencvenperces menetidőt se bírja végig szusszal. Több

(2019. 07. 09.)
A két karakter egymásnak feszülése alapvetően vicces. A moziteremben hallható volt néhány kacaj és én is nevettem a poénokon. A kettő hős kriplisége (Vic vak, míg Stu nyámnyila) jó alap, de a házat már nem húzták fel rá hibátlanul. A végeredmény felejthető, de talán nem űber gáz. Több

(2019. 07. 18.)
Bautista még nem nőtt fel se Nanjiani kiváló karakterhumorához, se Schwarzenegger családi vígjátékaihoz, de azért csillog benne a tehetség. Csak kell mellé egy James Gunn, aki megírja neki a tökéletes vicceket. Mikor is jön A galaxis őrzői 3? Több

(2019. 07. 12.)
Rázós utakon
Lehetett volna az év meglepetés mozija, az én mínusz tartományban lévő elvárásaimnál mindenképp jobb volt, de sajnos – például az összecsapott forgatókönyv miatt – kihagyott ziccer maradt. Több