Úriemberek (2019)

Charlie Hunnam
Colin Farrell
Matthew McConaughey

szaka123   2021. 11. 19.

Végre újra az igazi Guy Ritchie! Nagyon jó kis film lett. Pörgős, akciódús és nem utolsó sorban humoros. Már nagyon hiányzott egy film, ami nem remake vagy folytatás. Hozza a kötelezőt, és még egy kicsit annál is többet. Érdemes megnézni!

ArpiHajdu és Réci   2020. 02. 29.

Öltönyös bandaháború

„A neve Fahasz. F-h-val írva, szóval nem szimpla [email protected]” Az Úriemberek kapcsán az ember lépten-nyomon abba a már-már közhelyesnek ható jellemzésbe botolhatott, hogy ezzel a filmmel az író-rendező, vagyis Guy Ritchie visszatért a gyökereihez. Ha már kö... teljes kritika»

jakedave   2021. 03. 15.

“Guy Ritchie Anglia válasza Quentin Tarantinóra”

Guy Ritchie az elképesztően cool gengsztermozik atyjaként került a köztudatba. Első két filmje, A ravasz, az agy és a két füstölgő puskacső, valamint a Blöff a mozis popkultúra szerves része. Kevés embert ismerünk, aki nem tudna idézni egyikből vagy ... teljes kritika»

Crystaldeer   2021. 04. 15.

Zseniális

Az első 20 perc nekem kicsit vontatottan indult, azt gondoltam, na mi van, nem lesz itt semmi? Aztán belecsaptak a lecsóba, és igen, zseniális, bravúrós film, rengeteg csavarral. Csak ajánlani tudom.

indingo   2020. 02. 08.

Nekem nem tetszett. A sok jó kritika hallatán egy különleges filmre számította, de a története nekem unalmas volt, erőltetett és izzadságszagú. Tipikus Guy Ritchie film, amit a pazar szereposztás sem tudott megmenteni.

Szilonka   2020. 02. 10.

Guy Ritchie saját magát koppintotta. Olyan, mintha a Blöfföt megcsinálta volna kicsit 21. századira. Még a név (Mickey) is marad, meg a disznó motívum.

TomÁcs   2020. 09. 05.

Remek kis gengsztersztori, nagyon pasis, és külön örültem, hogy ennyi jó színésszel rakták tele a filmet.

A film összbevétele 114 996 853 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 351 185 855 forintot termelt. A hazai mozik összesen 213 926 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Lord George temetéséhez használt temető ugyanaz a temető (Brompton Cemetery), amelyet Lord Henry Blackwood "temetéséhez" használtak a Sherlock Holmesban (2009).

(Thibo84)

A második film, amelyben Hugh Grant egy Fletcher vezetéknevű karaktert játszik a Zene és szöveg (2007) után, melyben az 1980-as évekbeli popénekest, Alex Fletchert alakította.

(Thibo84)

Matthew McConaughey másodszor alakít Mickey nevű karaktert; Mick Hallert játssza az Az igazság ára (2011) című filmben. Ez a harmadik Guy Ritchie film, amelyben egy Mickey nevű karakter szerepel. Brad Pitt játssza Mickey-t a Blöffben (2000), Ludacris pedig Mickey-t alakítja a Spílerben (2008).

(Thibo84)

Colin Farrellnek és fiainak Lonsdale márkájú tréningruhája van, amely a Sports Direct brit sportruházati kiskereskedő tulajdonában van.

(Thibo84)

Tom Wu karakterét a filmben Lord George-nak hívnak. Wu korábban két másik Guy Ritchie filmben szerepelt hasonló nevű karakterekkel: George az Arthur király: A kard legendájában (2017) és Lord John a Revolverben (2005).

(Thibo84)

Az a jó, hogy nincs ideje a nézőnek (európainak, amerikainak, akármelyiknek) azzal foglalkozni, hogy mennyire eredeti, amit lát. Mert nem az, kicsit sem, viszont Guy Ritchie olyan tempóban szórakoztat, nevettet és sodor magával, s olyan hozzáértéssel és felszabadult önbizalommal teszi, hogy egy darab kérdésünk sincs közben. több»

A brit gengsztermester világraszóló visszatérése kedvenc műfajához épp olyan, mint egy hatalmas alvilági lagzi: hangos, látványos, veszélyes és velejéig romlott. több»

Ritchie kicsattan az örömtől, hogy eljátszhat a filmes utalásokkal, a formátumokkal és azzal, hogy ez az egész, amit ő a vászonra álmodik, mese csupán. több»