84% 878 szavazat

Tartalom 1
Tartalom 2
Tartalom 3
Hivatalos tartalom

Mickey Pearson London legrettegettebb drogdílere. Amikor úgy határoz, hogy kiszáll az üzletből, jelentkezők egész sora próbál lecsapni a jól menő drogbizniszre. Ekkor azonban kiderül, hogy komoly elvárásokat támaszt utódjával szemben, jellemtelen kereskedőkkel nem hajlandó egyezkedni, az… Több

Rendező: Guy Ritchie
Forgatókönyvíró: Guy Ritchie, Ivan Atkinson, Marn Davies
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2020.01.30. | Netflix (2024.03.08.)

Úriemberek  (2024)

2024.06.24 Erik Csok

Az egyik legszórakoztatóbb gengszterfilm!

Nagyon nagyon jó kis film, izgalmas, vicces, fordulatos és egyszerre komoly. Nekem nagyon tetszett, már egy ideje tervben volt a megnézése, és hát ma végre csak összejött. Nagyon tetszettek a párbeszédek, a vicces beszólások, nagyon jó a humor világa a filmnek, és szinte minden karakter jól ki van dolgozva, és mindegyikben van valami különlegesség. Az akciók is jók, a néző nem fog rajta unatkozni szerintem, mert mindig történik valami. Könnyen érthető és követhető a cselekmény, és nekem tetszett a vége is, tényleg működnek benne a fordulatok! Egy szórakoztató gengszteres film egy kis humorral, amire még a jobbnál jobb színészek is rátesznek egy lapáttal, mert itt tényleg mindenki zseniális a maga szerepében!

2020.02.29 ArpiHajdu és Réci

Öltönyös bandaháború

„A neve Fahasz. F-h-val írva, szóval nem szimpla F@sz.” Az Úriemberek kapcsán az ember lépten-nyomon abba a már-már közhelyesnek ható jellemzésbe botolhatott, hogy ezzel a filmmel az író-rendező, vagyis Guy Ritchie visszatért a gyökereihez. Ha már kö... Teljes kritika

2021.03.15 jakedave

“Guy Ritchie Anglia válasza Quentin Tarantinóra”

Guy Ritchie az elképesztően cool gengsztermozik atyjaként került a köztudatba. Első két filmje, A ravasz, az agy és a két füstölgő puskacső, valamint a Blöff a mozis popkultúra szerves része. Kevés embert ismerünk, aki nem tudna idézni egyikből vagy ... Teljes kritika

2021.11.19 szaka123

Végre újra az igazi Guy Ritchie! Nagyon jó kis film lett. Pörgős, akciódús és nem utolsó sorban humoros. Már nagyon hiányzott egy film, ami nem remake vagy folytatás. Hozza a kötelezőt, és még egy kicsit annál is többet. Érdemes megnézni!

2021.04.15 Crystaldeer

Zseniális

Az első 20 perc nekem kicsit vontatottan indult, azt gondoltam, na mi van, nem lesz itt semmi? Aztán belecsaptak a lecsóba, és igen, zseniális, bravúrós film, rengeteg csavarral. Csak ajánlani tudom.

A film összbevétele 114 996 853 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 351 185 855 forintot termelt. A hazai mozik összesen 213 926 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

#1

A Lord George temetéséhez használt temető ugyanaz a temető (Brompton Cemetery), amelyet Lord Henry Blackwood "temetéséhez" használtak a Sherlock Holmesban (2009).Szerző: Thibo84

#2

A második film, amelyben Hugh Grant egy Fletcher vezetéknevű karaktert játszik a Zene és szöveg (2007) után, melyben az 1980-as évekbeli popénekest, Alex Fletchert alakította.Szerző: Thibo84

#3

Matthew McConaughey másodszor alakít Mickey nevű karaktert; Mick Hallert játssza az Az igazság ára (2011) című filmben. Ez a harmadik Guy Ritchie film, amelyben egy Mickey nevű karakter szerepel. Brad Pitt játssza Mickey-t a Blöffben (2000), Ludacris pedig Mickey-t alakítja a Spílerben (2008).Szerző: Thibo84

#4

Colin Farrellnek és fiainak Lonsdale márkájú tréningruhája van, amely a Sports Direct brit sportruházati kiskereskedő tulajdonában van.Szerző: Thibo84

#5

(2020. 02. 04.)
Vissza a gyökerekhez
Az a jó, hogy nincs ideje a nézőnek (európainak, amerikainak, akármelyiknek) azzal foglalkozni, hogy mennyire eredeti, amit lát. Mert nem az, kicsit sem, viszont Guy Ritchie olyan tempóban szórakoztat, nevettet és sodor magával, s olyan hozzáértéssel és felszabadult önbizalommal teszi, hogy egy darab kérdésünk sincs közben. Több

Értékelés: 8.5/10
(2020. 02. 06.)
Jól öltözött sekélyesség
A brit gengsztermester világraszóló visszatérése kedvenc műfajához épp olyan, mint egy hatalmas alvilági lagzi: hangos, látványos, veszélyes és velejéig romlott. Több

Értékelés: 8/10
(2020. 02. 03.)
Ritchie kicsattan az örömtől, hogy eljátszhat a filmes utalásokkal, a formátumokkal és azzal, hogy ez az egész, amit ő a vászonra álmodik, mese csupán. Több

(2021. 01. 27.)
Guy Ritchie visszatért
A brit gengszterfilmes fenegyerek, Guy Ritchie sokak szerint nem jó úton járt a 2010-es években, hiszen „tőle idegen” zsánerekkel (detektívfilm – Sherlock Holmes, kémfilm – Az U.N.C.L.E. embere, fantasy – Arthur király) kísérletezett, sőt az Aladdin miatt már az is felmerült, hogy végleg bérmunkássá züllik. A rajongók hitét ha nem is maradéktalanul... Több

Értékelés: 6/10
(2020. 02. 04.)
Gengszterosztag csokornyakkendőben
Biztosan nem marad fenn klasszikusként a gengszterfilmek között, de szimpatikus mozi, amelyben néha visszaköszön az egykori fenegyerek pimaszsága, amely mára a nyugodtsággal és a higgadtsággal párosul. Több