Sabnock Sanatory   2020. 07. 15.

Az átlagostól kicsit jobb,de én szűkmarkú vagyok ilyen tekintetben.Jó poénok,na nem eget rengetőek,és vicces karakterek,igazán laza párbeszédekkel.Pörög a film,nem sok üresjárat van benne.

ZozArt89   2019. 05. 06.

Véresen vicces!

A 2018-as év egyik legjobb vígjátéka volt az Éjszakai játék. Manapság elég gyér stílusú vígjátékok jönnek egyre-másra. Aminek általában az a fő motívuma, hogy folyamatosan tolják az arcunkba a "poénokat", amiknél inkább letakarom a szemem, annyira kí... teljes kritika»

ArpiHajdu és Réci   2018. 06. 12.

Milyen ízt is érzünk a szánkban?

Az Éjszakai játék kapcsán rengeteg pozitív kritikát és véleményt olvastunk, s ezek alapján bátorkodtunk megnézni egy kellemes vasárnap este. Talán épp a remek kritikai fogadtatás miatt, talán más miatt, de a végén így összegeztük a látottakat: lehets... teljes kritika»

Diesel   2018. 06. 05.

Egész jó lett. Végig jól szórakoztam, és kellően csavaros volt a story. Volt amit már én is soknak éreztem azért, de ettől függetlenül összességében egy jó kis humoros film lett. A szereplők játéka jó volt a két főszereplő páros szerintem nagyon össz... több»

mamiéstöti2   2019. 02. 08.

Nagyon izgalmas és fordulatos film, szuperül alakítanak benne a színészek. Végig leköti a figyelmet, hogy most mi is a valós és mi nem az.

indingo   2018. 03. 03.

Ritkán nézek vígjátékot moziban, mert ritkán készült olyan ami megérné a pénzt. Erről sok jót hallottam, úgyhogy adtam neki egy esélyt. Nem volt rossz az ötlet, de a végére már egy kicsit sok lett az agyatlan beszólás. Az egész vígjáték műfaj kifigurázása.

dailyfilmsan   2020. 05. 22.

Társasjáték fan vagyok úgyhogy a film témája magával ragadott rögtön. Nagyon tetszett emellett a kohézió ami a színészek között volt. Ötletes, de semmiképpen nem életszerű a film de nem is az a legfőbb szempont ha az amúgy szórakoztató és élvezhető, ez pedig az.

Jesse Plemons
Jesse Plemons
Kyle Chandler

A film összbevétele 117 201 013 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 195 157 602 forintot termelt. A hazai mozik összesen 136 138 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Gary Kingsbury rendőr karakterének nevét a rendező John Francis Daley felesége, Corinne Kingsbury után kapta.

(Diesel)

John Francis Daley rendező Carter néven szerepelt a filmben. Ez azért érdekes mert A Förtelmes főnökök (2011) című filmben is Carter nevű szereplőt is ő játszotta.

(Diesel)

A filmben Ryan (Billy Magnussen) egy földalatti harci klubról mesél. Az egyik "kitalálós" játék során Annie-nek, és barátainak kellene megfejtenie a feladványt ami nem más, mint Edward Norton színész. Ez nem más mint egy utalás Edward Norton a Harcosok klubja (1999) című filmre.

(Diesel)

A játék mindenkiből kihozza a szenvedélyt. Rachel McAdams például azt mesélte újságíróknak, hogy ő társasjátékozás közben valóban minden másról meg tud feledkezni, és csak egyre figyel: a győzelemre. Mindez azért került szóba, mert az Éjszakai játék (Game Night, hazai bemutató: február 22.) című vígjáték egy csapat eszeveszett játékosról szól, akik már meg sem tudják különböztetni az igazi bűnt a gyilkosozástól. – Én meg a tesóim minden karácsonykor valami táblás játékot kaptunk a szüleinktől – mondta a színésznő. – Gyerekkoromban meg fiatal felnőttként is nagyon keményen nyomtam velük. De ha új vagyok egy társaságban, akkor elfojtom magamban a győzhetnéket, igyekszem szerénynek mutatkozni… mintha nem érdekelne a siker. A színésznő azt is elmesélte, hogy a filmbeli csapat a közös munkát együtt, egy játékkal töltött estével kezdte: McAdams, Jason Bateman meg a többiek játszott egy hosszú parti Clue-t: a filmben szereplő Billy Magnussen főzte a közös vacsorát. – Billy szerencsére nem szereti annyira a társasjátékokat – emlékezett Rachel McAdams. – Ő a főzésben akar mindenkit lepipálni: szóval, nagyon jól hangulatban kezdődött a forgatás. IC Press.

Nem először állt a kamerák elé együtt Jason Bateman és Rachel McAdams. Korábbi közös filmjük a 2009-es A dolgok állása volt.

Rachel McAdams és Michael Cyril Creighton második közös filmje a 2015-ös Sptolight után.

A film forgatása 2017. áprilisában kezdődött meg Atlantában, Georgia államban.

Valószínűleg ideje elbúcsúzni attól a közhelytől, hogy a filmrendezés magányos mesterség. Ha Taviani-, a Dardenne vagy a Cohen-testvérek munkássága nem lett volna elég ellenpéldának, itt az új páros, az Éjszakai játék (Game Night, hazai bemutató: február 22.) két rendezője, Jonathan Goldstein és John Francis Daley, akik korábban forgatókönyv-íróként próbálgatták az összmunkát: a Pókember – Hazatérés és a Förtelmes főnökök-filmek történetét meg poénjait is nekik köszönhetjük. Most egy csapat játékmániásról készítettek vígjátékot, akik összekeverik a saját gyilkosos partijukat és a valóságot. Szerintük egyáltalán nem nehéz kettesben dolgozni. – Nem osztjuk fel egymás közt a feladatokat, mindenről közösen döntünk – magyarázta a módszerüket Goldstein. – És sokszor van, hogy nem értünk egyet – tette hozzá Daley. – De ez jó dolog, mert így születnek a legjobb ötleteink… amelyekre később mindkettőnk úgy emlékszik, hogy neki jutott eszébe. A lényeg, hogy egy agyból feleannyi ötlet pattan ki, mint kettőből. És ha nem tudunk megegyezni, leforgatjuk mindkettőnk változatát. A vágószobában azután újra kezdhetjük a vitát: míg a legjobb változat nem győz. (IC Press)

Az Éjszakai játék nem valószínű, hogy valaha is klasszikussá válik majd, de másfél órányi kikapcsolódásra tökéletesen megfelel. 85/100 több»

Ha mindebből nem jött volna le, az Éjszakai játék képes megnevettetni az embert, ami a legfontosabb feladata egy vígjátéknak. A humora érett, de se nem (túl) tapló, se nem gyermeteg. Mondhatni olyan, amilyennek 2018-ban lennie kell. 8/10 több»

Ritka az olyan vígjáték, amiben nincsenek rossz, vagy lapos viccek is a sikerültebbek mellett, de az Éjszakai játékban nem emlékszünk egyetlen ilyenre sem. Ha pedig sorban érkeznek a (ráadásul hibátlan ütemérzékkel elővezett) poénok, akkor biztos a siker, nem igaz? Mint egy nyerő játékban. 80/100 több»