Éjszakai játék

Game Night

A film összbevétele 117 201 013 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 195 157 602 forintot termelt. A hazai mozik összesen 136 138 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Gary Kingsbury rendőr karakterének nevét a rendező John Francis Daley felesége, Corinne Kingsbury után kapta. Szerző: Diesel

John Francis Daley rendező Carter néven szerepelt a filmben. Ez azért érdekes mert A Förtelmes főnökök (2011) című filmben is Carter nevű szereplőt is ő játszotta.Szerző: Diesel

A filmben Ryan (Billy Magnussen) egy földalatti harci klubról mesél. Az egyik "kitalálós" játék során Annie-nek, és barátainak kellene megfejtenie a feladványt ami nem más, mint Edward Norton színész. Ez nem más mint egy utalás Edward Norton a Harcosok klubja (1999) című filmre.Szerző: Diesel

A játék mindenkiből kihozza a szenvedélyt. Rachel McAdams például azt mesélte újságíróknak, hogy ő társasjátékozás közben valóban minden másról meg tud feledkezni, és csak egyre figyel: a győzelemre. Mindez azért került szóba, mert az Éjszakai játék (Game Night, hazai bemutató: február 22.) című vígjáték egy csapat eszeveszett játékosról szól, akik már meg sem tudják különböztetni az igazi bűnt a gyilkosozástól. – Én meg a tesóim minden karácsonykor valami táblás játékot kaptunk a szüleinktől – mondta a színésznő. – Gyerekkoromban meg fiatal felnőttként is nagyon keményen nyomtam velük. De ha új vagyok egy társaságban, akkor elfojtom magamban a győzhetnéket, igyekszem szerénynek mutatkozni… mintha nem érdekelne a siker. A színésznő azt is elmesélte, hogy a filmbeli csapat a közös munkát együtt, egy játékkal töltött estével kezdte: McAdams, Jason Bateman meg a többiek játszott egy hosszú parti Clue-t: a filmben szereplő Billy Magnussen főzte a közös vacsorát. – Billy szerencsére nem szereti annyira a társasjátékokat – emlékezett Rachel McAdams. – Ő a főzésben akar mindenkit lepipálni: szóval, nagyon jól hangulatban kezdődött a forgatás. IC Press. Szerző: hp

Nem először állt a kamerák elé együtt Jason Bateman és Rachel McAdams. Korábbi közös filmjük a 2009-es A dolgok állása volt. Szerző: hp

Rachel McAdams és Michael Cyril Creighton második közös filmje a 2015-ös Sptolight után. Szerző: hp

A film forgatása 2017. áprilisában kezdődött meg Atlantában, Georgia államban. Szerző: hp

Valószínűleg ideje elbúcsúzni attól a közhelytől, hogy a filmrendezés magányos mesterség. Ha Taviani-, a Dardenne vagy a Cohen-testvérek munkássága nem lett volna elég ellenpéldának, itt az új páros, az Éjszakai játék (Game Night, hazai bemutató: február 22.) két rendezője, Jonathan Goldstein és John Francis Daley, akik korábban forgatókönyv-íróként próbálgatták az összmunkát: a Pókember – Hazatérés és a Förtelmes főnökök-filmek történetét meg poénjait is nekik köszönhetjük. Most egy csapat játékmániásról készítettek vígjátékot, akik összekeverik a saját gyilkosos partijukat és a valóságot. Szerintük egyáltalán nem nehéz kettesben dolgozni. – Nem osztjuk fel egymás közt a feladatokat, mindenről közösen döntünk – magyarázta a módszerüket Goldstein. – És sokszor van, hogy nem értünk egyet – tette hozzá Daley. – De ez jó dolog, mert így születnek a legjobb ötleteink… amelyekre később mindkettőnk úgy emlékszik, hogy neki jutott eszébe. A lényeg, hogy egy agyból feleannyi ötlet pattan ki, mint kettőből. És ha nem tudunk megegyezni, leforgatjuk mindkettőnk változatát. A vágószobában azután újra kezdhetjük a vitát: míg a legjobb változat nem győz. (IC Press) Szerző: hp