Központi hírszerzés (2016)

Central Intelligence

Központi hírszerzés

mamiéstöti2   2017. 08. 17.

Nagy hírverés volt a film körül, de lássuk be ez a két tehetséges színész együtt nem ütött akkorát, mint külön külön, talán majd legközelebb, mert Will Ferrell-el mindketten jobbak, főleg The Rock.

Deku   2017. 10. 22.

Na több ilyen gyenge típusú filmet is láttam már de ez azok között is nagyon rossz. Kész káosz volt ez a film és nem tudtam, hogy mi merre van. Nem tetszik, hogy így alakult. A történet nekem tetszett de a színészek eléggé két dimenziós karakterek lettek.

indingo   2017. 04. 17.

Nem volt egy nagy szám a film, de ma már ez a film is jónak számít (sajnos). Azért volt benne egy-két humoros jelentet, bár a két szereplő együtt nem volt valami vicces és a csoki pali szinkronjától a falra másztam.

dulkap   2016. 08. 26.

Erős közepesnek mondanám a filmet, így egy órával a megtekintése után. Akciófilmként is közepesen működik, felsorakoztatva szinte az összes klisét, beleértve a kiszámíthatóságot is. Vígjátéknak meg nekem nem volt eléggé vicces, inkább szerethető. Viszont a páros megmenti a filmet attól, hogy rossz legyen. Johnsonról régóta tudjuk, hogy remek komédiás, Hart pedig korunk Eddie Murphy-je és ezúttal a párosból még csak nem is az ő karaktere volt túltolva időnként. Kicsit több nevetést vártam tőle, de egynek nem volt rossz.

HercegPeter   2016. 12. 04.

Nekem bejött. Volt benne elég humor, csavarok és persze egy kis lövöldözés. Rock viszi a hátán a filmet, Hart pedig megint a saját szintjét hozta csak. Lassan mindenki lejátssza őt. Nincs vele bajom, de neki talán maradnia kellene a stand-up-nál. Egyedül a Horrora akadva filmek Cj-jeként volt igazán vicces számomra.

Aaron Paul
Scott Eastwood
Danielle Nicolet

...egy nagyon egyszerű, de nagyon hatásos akciófilmet kapunk, megtűzdelve ütős poénokkal. Kikapcsolódásra, önfeledt szórakozásra szánt mozi, ami ennek a célnak maradéktalanul eleget is tesz. Így a világ megmentése mellett ezt a küldetést is sikerrel teljesíti. 8/10 több»

A Központi hírszerzés nem váltja meg a világot, de egy könnyed és laza, egyszernézős popcorn-moziként szódával elmegy, ami segít kiereszteni a felgyülemlett egész heti gőzt az emberből. Részleteiben a középszert lovagolja meg, de a nagy egészet tekintve egy paraszthajszállal át tud lendülni fölötte. Hart mókázik, a Szikla rendet rak - olykor felcserélődnek a szerepek! -, s a két cimbora rendesen megkutyulja az állóvizet nemcsak a CIA berkeiben, hanem a nézők fejében is! A lényeg: a világ megmenekül a pusztulástól, s mire a moziajtó becsapódik mögöttünk, mi meg tőlük! 6/10 több»

...erénye a filmnek, hogy Johnson és Hart mindketten önazonos, szerzői karaktert alakítanak, ugyanakkor ki is lépnek a komfortzónájukból. A Szikla termete, egzotikus fizimiskája és pankrátor múltja miatt Frankenstein szörnyének számít a hófehér bőrű szépfiúk és bombázók uralta Hollywoodban, akire csak akciófilmeket mernek bízni - és mostantól már vígjátékokat is. több»

A film összbevétele 216 972 543 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 166 382 986 forintot termelt. A hazai mozik összesen 122 935 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

The Rockot Patrik Swayze-ként tünteti fel Az országúti diszkóból Hart.

Kevin Hartot a felesége Ray Liotta-hoz hasonlítja a Nagymenők című filmből.

A filmben többször utalnak 16 szál gyertya című filmre.