Sokkal több mint testőr

(The Hitman's Bodyguard)

dulkap  2017. 08. 26.

Ez a film is ékes példája annak, hogy miért kerülöm a trailereket. Kicsit becsapósra sikeredtek az előzetesek szerintem, mert ott egy akciódús vígjátéknak tűnik a film, míg inkább egy vicces akciófilmről van szó. Ettől függetlenül nem beszélhetünk csalódásról, mert egy jó dumákkal, helyzetekkel teli akciófilmről van szó, korrekt akciójelenetekkel és hibátlan szereplőgárdával.

kasztni  2017. 08. 25.

Hát én baromi jól szórakoztam. Iszonyú nagy szövege van a filmnek, mindkét főszereplő a kedvenceim közé tartozik, szétröhögtem magam rajuk. Nálam eddig ez az év vígjátéka.

ArpiHajdu és Réci  2017. 09. 17.

Néha kell egy ilyen is…. a viccelődő, májerkodó akció-vígjátékokat kedvelem, van pár nagy kedvencem is a zsánerből, s a Sokkal több mint testőrben talán épp az a legjobb, hogy nem akar többnek látszódni, ami. Szinte non-stop verbális adok-kapok két, szakmájában profi (egy testőr és egy bérgyilkos) között, akik persze a sztori elején nem is akarnak egy hullámhosszon lenni, ám az események hatására együttműködnek, sőt még haverok is lesznek. Persze, ez egy buddy-movie alapséma, és beskatulyázhatnánk szóban forgó filmünket a tucat akció-vígjátékok népes táborába, de egy valami biztos: tud szórakoztatni, azt legalább jól csinálja, és az ilyesmi egy dolgos hétköznap után valljuk be, úgy kell, mint egy falat kenyér. A két főszereplő közül szerintem egyértelműen Samuel L. Jackson volt az, aki lubickolt a szerepében, de elismerem, hogy Ryan Reynoldsnak sem kell szégyenkeznie, mondhatni: felveszi a versenyt a két fél egymás szapulásában. Talán az egyetlen rossz pontként azt rónám fel, hogy Gary Oldmant egy ilyen egydimenziós szerepbe kellett bepréselni (a végét leszámítva szinte végig csak ül, s néha morog valamit). Emellett kellőképp látványos, az akciójelenetek jó vannak összerakva, megkoreografálva (néha már túlontúl is, lásd kézi kamerás rohangálás Amszterdam utcáin). Persze nem hiányozhat a szerelmi szál sem, mind Reynolds, mind Jackson karakterénél, és az sem, hogy valami nagy múltbéli rejtély fog kiderülni a két főszereplő életéből. Persze Reynolds finomkodó románca a nyomába sem érhet Sam L. és Salma brutális (de elképesztően szexi) kapcsolatának, amelyből éppen a kellő mennyiséget, a kellő időben adagolják a filmhez. S ha már Salma Hayeknél tartunk, neki még ez a mocskos szájú, keménycsaj szerep is nagyon jól áll…sőt! A Sokkal több mint testőr tehát egy olyan film, ami a célnak megfelel: egy vidám, nevetéssel teli szűk két órát biztosít, persze a zsáner kötelező kliséit nem megkerülve. Bár elég hasonló építkezést láttunk a Ryan Gosling - Russell Crowe-féle Rendes fickókban is nemrégiben, s nekem talán az egy kicsit jobban tetszett (talán a vagány ’70-es évekbeli, retro hangulat miatt), ám a Sokkal több, mint testőrnek sem kell szégyenkeznie, hiszen a szórakoztatás (itt is, ott is) garantált!

Orosz István  2017. 08. 27.

Nekem nagyon tetszett. Humoros volt, és nagyon látványos akció dús film volt. Szokatlan volt a duo, de nagyon jól működött a kémia. Na meg a sztori, is nagyon jó lett

moviewer  2017. 09. 11.

Nem rossz film. Maga a történet izgalmas és fordulatos, bár kissé kiszámítható és helyenként nekem erőltetett. Az akciójelenetek látványosak, a poénok viccesek, a színészeket is jól válogatták össze. Nem maradhatott el persze a morális kérdésfelvetés sem, amin érdemes elgondolkozni, habár nem ez a film fő profilja. Szerintem mindenképp érdemes megnézni ezt a filmet, főként annak, aki könnyed szórakozásra vágyik.

Alan McKenna
Richard E. Grant
Gary Oldman
Kirsty Mitchell
Gary Oldman
Joaquim de Almeida
Kirsty Mitchell
Movieaddicts: Sokkal több mint testőr
A látvány rendben van, a színészek viccesek, a történet elmegy. Jókor érkezett, mert nincs ellenfele, igazi nyárvégi levezető film, mielőtt ősszel beindul az Oscar szezon. Kellően kiüríti az agyunkat, hogy legyen helyünk befogadni a súlyosabb filmeket. A casting pedig kész képregény találkozó, Deadpool, Nick Fury, Elektra és Gordon felügyelő végre egy filmben. 5,5/10
Filmsomnia.hu - Sokkal több, mint testőr
A Sokkal több mint testőr egy szórakoztató popcorn film, ami nem követel többet a nézőtől, minthogy hátradőljön és szórakozzon. 75/100
VOX.hu - Sokkal több mint testőr
Ha egy totálisan kattant, mocskos és valószerűtlen buddy movie-ra vágysz, akkor ez a te filmed! 65/100

Salma Hayek és Joaquim de Almeida második alkalommal szerepel újra együtt a Desperado (1995) után.

A film végén hallható Nobody Gets Out Alive című dalt Samuel L. Jackson adja elő.

A filmben Samuel L. Jackson 122 alkalommal használ valami trágár kifejezést.