Sokkal több mint testőr (2017)

The Hitman's Bodyguard

dulkap   2017. 08. 26.

Ez a film is ékes példája annak, hogy miért kerülöm a trailereket. Kicsit becsapósra sikeredtek az előzetesek szerintem, mert ott egy akciódús vígjátéknak tűnik a film, míg inkább egy vicces akciófilmről van szó. Ettől függetlenül nem beszélhetünk csalódásról, mert egy jó dumákkal, helyzetekkel teli akciófilmről van szó, korrekt akciójelenetekkel és hibátlan szereplőgárdával.

HercegPeter   2018. 06. 23.

Sokáig nem volt bátorságom nekikezdeni. Valószínűleg az idióta magyar cím miatt féltem tőle, ami bárgyú vígjátékot sejtet. Ennek ellenére kellemes csalódás ért. Egy egész jó vígjátékot kapunk, ami mintha szándékosan építene klisékre és kiszámítható jelenetekre, így akarva elérni egyfajta paródiaszerű hatást. Itt ez működik. Egyszerre vicces és pörgős. Az akciójelenetek kissé túlzóak, de jók. Ezt a paródia dolgot az is alátámasztja, hogy a Kincaid simán leugrik a háztetőről annak ellenére, hogy a lábát nem is olyan régen átlőtték. Egy másik eléggé logikátlan dolog például az is, amikor Bryce a barkácsáruházban harcol és mikor éppen legyőz mindenkit, akkor hirtelen felbukkan a társa, mintha tudta volna, hogy ő egyáltalán merre van. Tehát kicsit ellentmondásosak ezek a dolgok, de én úgy vettem, hogy ezek szándékos túlzások, amelyeknek a célja az, hogy kifigurázza a hasonló filmeket. A párbeszédekről ugyanezt tudom elmondani. Annyira egyszerűek és klisések, hogy biztos vagyok benne hogy szándékosan lettek így megírva. De azért volt pár duma ami tetszett, például a "köcsögözés". A zenével nincs gond, mostanában megszokhattuk hogy rengeteg retro számot építenek be a filmekbe. Ha színészeket nézzük akkor szintén nem lehet panaszunk. A két főszereplő hozza azt, amit kell és egy ilyen szerep megkíván. Gary Oldman-nek sok dolga nem volt. Nálam kicsit Salma Hayek lóg ki a sorból. Szerintem ez nem állt jól neki. Bár lehet, hogy pont ez volt a cél és ezzel is a paródiahatást akarták erőltetni. De ha nem és egyszerűen csak rossz választás volt, akkor én inkább egy Michelle Rodriguez-t vagy egy Sofia Vergara-t néztem volna meg ebben a szerepben. Na de elég ennyi, összefoglalva annyit mondanék, hogy ez vagy egy nagyon jól összerakott paródiajellegű vígjáték, vagy egy borzasztóan rosszul összerakott kliséktől áztatott, kiszámíthatóságban tocsogó tucat akcióvígjáték. Én inkább az előbbire szavazok. Nekem bejött.

Shelby07   2018. 01. 04.

Számomra egy nagyon kellemes időtöltés volt, élveztem a film nézését, és feldobta a napomat. Nagyon tetszett és a jó hír, hogy úgy vélem nem egyszer nézhetős film. A jó színészek pedig még inkább feldobták a film nézhetőségét.

indingo   2018. 08. 20.

Én kifejezetten untam. Samuel L. Jackson amúgy se tartozik a kedvenceim közé, de ez nem szokott zavarni, ha jó a film. Abszolút nem illett össze Salma Hayekkel. A története gyengécske, talán ha kétszer elmosolyodtam rajta.

Orosz István   2017. 08. 27.

Nekem nagyon tetszett. Humoros volt, és nagyon látványos akció dús film volt. Szokatlan volt a duo, de nagyon jól működött a kémia. Na meg a sztori, is nagyon jó lett

Alan McKenna
Richard E. Grant
Gary Oldman
Kirsty Mitchell
Gary Oldman
Joaquim de Almeida
Kirsty Mitchell
Samuel L. Jackson

A látvány rendben van, a színészek viccesek, a történet elmegy. Jókor érkezett, mert nincs ellenfele, igazi nyárvégi levezető film, mielőtt ősszel beindul az Oscar szezon. Kellően kiüríti az agyunkat, hogy legyen helyünk befogadni a súlyosabb filmeket. A casting pedig kész képregény találkozó, Deadpool, Nick Fury, Elektra és Gordon felügyelő végre egy filmben. 5,5/10 több»

A Sokkal több mint testőr egy szórakoztató popcorn film, ami nem követel többet a nézőtől, minthogy hátradőljön és szórakozzon. 75/100 több»

Ha egy totálisan kattant, mocskos és valószerűtlen buddy movie-ra vágysz, akkor ez a te filmed! 65/100 több»

A film költségvetése 30 millió dollár volt és jelenleg 176 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob )

Salma Hayek és Joaquim de Almeida második alkalommal szerepel újra együtt a Desperado (1995) után.

(dulkap )

A film végén hallható Nobody Gets Out Alive című dalt Samuel L. Jackson adja elő.

(dulkap )