Közösség

Vélemény:

 

79 Sokkal több mint testőr

(2017)

Sokkal több mint testőr

 
HercegPeter   2018.06.23 14:07
2

Sokáig nem volt bátorságom nekikezdeni. Valószínűleg az idióta magyar cím miatt féltem tőle, ami bárgyú vígjátékot sejtet. Ennek ellenére kellemes csalódás ért. Egy egész jó vígjátékot kapunk, ami mintha szándékosan építene klisékre és kiszámítható jelenetekre, így akarva elérni egyfajta paródiaszerű hatást. Itt ez működik. Egyszerre vicces és pörgős. Az akciójelenetek kissé túlzóak, de jók. Ezt a paródia dolgot az is alátámasztja, hogy a Kincaid simán leugrik a háztetőről annak ellenére, hogy a lábát nem is olyan régen átlőtték. Egy másik eléggé logikátlan dolog például az is, amikor Bryce a barkácsáruházban harcol és mikor éppen legyőz mindenkit, akkor hirtelen felbukkan a társa, mintha tudta volna, hogy ő egyáltalán merre van. Tehát kicsit ellentmondásosak ezek a dolgok, de én úgy vettem, hogy ezek szándékos túlzások, amelyeknek a célja az, hogy kifigurázza a hasonló filmeket. A párbeszédekről ugyanezt tudom elmondani. Annyira egyszerűek és klisések, hogy biztos vagyok benne hogy szándékosan lettek így megírva. De azért volt pár duma ami tetszett, például a "köcsögözés". A zenével nincs gond, mostanában megszokhattuk hogy rengeteg retro számot építenek be a filmekbe. Ha színészeket nézzük akkor szintén nem lehet panaszunk. A két főszereplő hozza azt, amit kell és egy ilyen szerep megkíván. Gary Oldman-nek sok dolga nem volt. Nálam kicsit Salma Hayek lóg ki a sorból. Szerintem ez nem állt jól neki. Bár lehet, hogy pont ez volt a cél és ezzel is a paródiahatást akarták erőltetni. De ha nem és egyszerűen csak rossz választás volt, akkor én inkább egy Michelle Rodriguez-t vagy egy Sofia Vergara-t néztem volna meg ebben a szerepben. Na de elég ennyi, összefoglalva annyit mondanék, hogy ez vagy egy nagyon jól összerakott paródiajellegű vígjáték, vagy egy borzasztóan rosszul összerakott kliséktől áztatott, kiszámíthatóságban tocsogó tucat akcióvígjáték. Én inkább az előbbire szavazok. Nekem bejött.