Durr, durr és csók (2005)

Kiss Kiss Bang Bang

indingo   2017. 11. 19.

Remek a film stílusa nagyon bírtam. El az alábeszélős dolog is tetszett. A története kellemesen zavaros. Robert Downey Jr. is remekül hozta a figurát.

Berto49   2017. 11. 30.

Első alkalommal 2008 január elsején láttam, az eltelt évek alatt nagyjából „kiművelődtem” a filmnézésben, de először nem igazán tetszett. Downey jr. sem volt a kedvencem, talán akkor láttam először. Most úgy gondolom, hogy tipikusan egy crazy jellegű film, ahol nem a történet a lényeg, hanem az a rengeteg poénbomba, amelyek szinte másodpercenként sziporkáznak. Rengeteg utalás is van közkedvelt filmekre, színészekre. Végignézve jó volt, bár továbbra sem a kedvenc filmzsánerem ez a műfaj.

dailyfilmsan   2019. 01. 02.

Ez egy igazán jó vígjáték. Bármikor és bármennyiszer a vezényszó amivel jellemezni lehet. Természetesnek hatott minden mozdulat és nem éreztem klisésnek. Nem hiszem hogy lett volna benne bármi ami dejavuként hatott volna előzőkben megnézett krimi vagy krimi-vígjátékokból. Nekem nagyon bejött a stílusa és az hogy a dolgokat a valós mivoltukban ábrázolták. Bár a sok lövöldözés következmény nélkül kicsit fura meg a vége is az volt de még a pont belefér kategória. Kedvencek közé való darab.

Szilonka   2018. 04. 09.

Nagyon kusza és szövevényes történet, de a jó fajta, végig követhető típusból. Kicsit agyalni kell rajta. A szereposztása izgalmas nagyon jól megírtak a karakterek.

Norbi   2018. 07. 28.

Kellemes csalódásként éltem meg ezt a filmet. Remek volt a történet, és a színészek is megállták a helyüket. Kicsit kusza a sztori, de épp annyira, hogy még élvezhető legyen.

2005-ben úgy tűnt, már leáldozott Shane Blacknek: az őt híressé tévő akció-komédiák és akciósztárok a 90-es évek második felében szép lassan kihaltak, ő pedig ezzel munka nélkül maradt. Azonban nem adta fel a küzdelmet, és amikor első rendezésébe belefogott, rögtön két olyan sztárt állított csatasorba, akik át tudták érezni problémáját: akkoriban Val Kilmer és Robert Downey Jr. karrierje is válságban volt. Úgy lenne szép a történet, ha ezeket a sorokat most úgy folytathatnám, hogy a Kiss Kiss Bang Bang világraszóló siker lett, és mindenkit sínre tett, de azon kívül, hogy az elmúlt évtized során sokan a szívükbe zárták filmet, nem sok vizet zavart. Nem is teljesen indokolatlanul. 7,5/10 több»

Harrison Ford-ot akarták eredetileg Perry szerepére.

(dailyfilmsan)

Val Kilmer a Durr durr és csók előtt a Nagy Sándor a hódítóban szerepelt ahol karaktere kövérebb volt, és nem efektekkel oldották meg a nagy súlykülönbséget két film között, hanem kemény edzés tervvel és diétával.

(dailyfilmsan)

Perry ( Val Kilmer) az első olyan karakter az akciófilmek sokasága közül aki nem titkoltan hanem teljesen felvállaltan homoszexuális.