Kill Bill 2. (2004)

Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill 2.

drg0602   2020. 02. 21.

Szuper jó folyatatás, Quentin Tarantino módra! Én egymás után a két részt néztem meg de nagyon jó kis filmek. Ezt a részt is nagyon érdemes megnézni. Zseniális alkotás.

Artemisia   2018. 07. 07.

Tarantino a rendezői zsenialitását művészi szintre emelte ebben a mesterműben. Egyedülálló, kultikus jelenetekkel dolgozik, pl. a koporsóból való kitörés, vagy a fekete mambás gyilkosság. Remekül keretbe fogja és megmagyarázza az első részben történ... több»

Deku   2017. 07. 18.

Hát sajnos nekem továbbra sem tetszett a film, tényleg nem tudok semmi olyat mondani ami bejött volna nekem. Nem tetszettek a színészek és a történet is lapos volt.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 27.

A vér pedig folyik tovább...nem rossz film,érdekes koncepció,és szeretem,de hangulat kell hozzá,hogy leüljek megnézni. Kiváló színészek,és hihetetlen jó beállítások jellemzik a filmet. Tarantinónak nem úgy jár az agya,mint nekünk,dehát ezért is ilyenek a filmjei. klasszikus,a hibái ellenére is!

Norbi   2018. 08. 08.

Imádtam minden percét. Lekötött és magával ragadott. A képi világa elég durva helyenként , és maga a történet sem egy finom világ, így nem ajánlom mindenkinek, mert eléggé hatásos képi világ mellé, egy annál ütősebb hatást gyakorolt rám.

Yosihiro   2017. 12. 13.

Azt hiszem az első rész után ez remek folytatás. Csak az első rész megnézése után ajánlom ezt a remek Tarantino filmet.

kevelin   2019. 02. 25.

Az első rész jobban tetszett. bár ha nem egymás után néztem volna valószínűleg ez is jobban leköti a figyelmem, de kicsit besokalltam ettől a Tarantino-féle túlzástól. Nem szeretem egyébként A filmjeit és sajnos ez sem győzött meg arról hogy szeretnem kellene.

David Carradine
Michael Parks
David Carradine
Michael Madsen
Gordon Liu Chia-Hui
Lucy Liu
Uma Thurman

Forgattak néhány jelenetet a filmhez, amiben Bill Kínában leszámol néhány ellenségével, amit a moziváltozatból kivágtak.

(Artemisia )

A film büdzséjének ötszörösét hozta vissza.

(HETEDIK )

A koporsóból való kitörés a valóságban kivitelezhetetlen.

(HETEDIK )

Tarantino egy alkalommal láncal fojtogatta Thurmant.

(HETEDIK )

Uma Thurman balesetet szenvedett azzal az autóval, amit vezet a filmben.

(HETEDIK )

Uma Thurmant a filmben valóban leköpték.

(HETEDIK )

A forgatása során az utolsó helyszín az a bordélyház volt, ahol a Menyasszony és Esteban találkozik. Hogy minél hitelesebb legyen, a jelenetet egy valódi mexikói bordélyban vették fel, ahol hölgyek valódi, ott dolgozó prostituáltak voltak.

Elle Driver kocsija, egy 1980-as Pontiac Trans Am valójában az őt megformáló színésznő, Daryl Hannah sajátja volt.

Uma Thurman a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Action Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Akciófilm, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben.

Nyilván mindenkinek más a toplistája, de az enyémen ez az alkotás rendkívül előkelő helyen szerepel. Tarantino által talán nem ment igazán előre a világ, de jóval szegényebb lenne nélküle, az biztos. több»