2 kaliber

2 kaliber

2 Guns

Úgy tanultuk, hogy a bűnözők a rosszfiúk, a zsaruk pedig a jófiúk. A valóság persze nem ilyen egyszerű. Trench (Denzel Washington) egy elszánt rendőr, Steadman (Mark Wahlberg) pedig egy ravasz tengerészeti nyomozó. Mindketten úgy veszik fel a harcot a maffia ellen, hogy beépülnek a bűnözők… Több

Forgatókönyvíró: Blake Masters
Premier (HU): 2013.09.12.

2022.02.17 Képkockák

A 2010-es évek egyik legjobb akciófilmje lett, melyben megkapjuk a két (mondhatni) régi motorost és a szórakoztató történetet is, amit kellő mennyiségű akcióval fűszereztek. Elsőre mindenképp élvezetes lesz, és kicsit az Orvlövészre (2007) emlékeztet, amiben Wahlberg szintén főszereplő volt.

Wahlberg, Washington... Elkezdik kissé lassabb tempóban, és gázt adnak.....pénz, pénz, pénz....humor és akció... Mind a ketten szuper színészek és itt alkalmuk van ezt be is mutatni!!! Erősen ajánlott kategória!!!

2017.05.05 mamiéstöti2

Az egyik legjobb akcióvígjáték az elmúlt évekből, főleg azért mert nagyon jól elhelyezi a stílusok között a történet egészét és intelligens humort használ.

2017.08.17 Deku

Denzel Washington és Mark Wahlberg nagyon jól működött együtt. Azonnal megkedveltem. Egész jó filmnek tűnt első ránézésre, egy szépen összetákolt történettel egész jól alakító karakterekkel és kellemes hangulattal.

2018.09.22 dailyfilmsan

Akciódús volt, eseményekben gazdag és jó a szövege. Maga az alapötlet nagyon bejött. Csűrte csavarta a sztorit a film és jól jött ki. Nem nagyon kötnék bele ebbe a filmbe jók voltak a színészek és nem éreztem túlzásnak az effekteketsem 1-2 kivétellel de ez még belefér.

A Denzel Washington által használt tollat a banki jelenetből egy rajongó vette meg New Yorkban.Szerző: Képkockák

Mark Wahlberg majdnem minden jelenetben rágózik.Szerző: Képkockák

A film egy azonos nevű képregényen alapszik, amit Steven Grant alkotott és a Boom! Comics adott ki.Szerző: Képkockák

61 millió dollár költségvetésű film, ami 132 millió dolláros összbevételt produkált. Szerző: LionelMessi10